Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #529

Uncanny X-Men #529

Uncanny X-Men #529

"Five Lights" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Czwarte "Światło" pojawiło się w Kijowie, czemu więc go tam nie ma? Gdy X-Men próbują odszukać nowego mutanta, sytuacja między Emmą a Sebastianem Shaw nabiera rumieńców.

Streszczenie

W jednej z dyskotek w Miami między tańczące dziewczyny wpada Teon. Zaczyna obwąchiwać jedną z nich, myśląc tylko o jednym. Chwilę później jest już z nią na zewnątrz, gdzie znajdują go znajomi dziewczyny. Nowy mutant rzuca się na nich, ale w tym momencie pojawia się Cannonball, próbując schwytać Teona. Ten jednak unika go, Sam powiadamia więc o tym Rogue, która razem z Hope i Światłami zbliża się do miasta.

Utopia, pokój Fantomexa. Mężczyzna budzi się, widząc przed sobą Emmę. Kobieta bez ogródek ogłasza, że potrzebuje jego pomocy w wyciągnięciu Sebastiana Shawa z aresztu tak, by nikt nawet nie dowiedział się o tym, że kiedykolwiek się on tam znajdował. Zabójca nie zastanawia się długo i zgadza się.

Niedługo później Fantomex udaje się do laboratorium X-Clubu, gdzie spotyka Jeffriesa siedzącego przed mechaniczną konstrukcją – podobizną Danger. Madison zawstydzony wyjawia, że dzieje się tak za każdym razem, gdy myśli o robocie, Francuz, wykorzystując swe moce proponuje więc, by spędził ze strażniczką więzienną trochę wolnego czasu.

Chińska dzielnica San Francisco. Pięciu identycznych mężczyzn wychodzi z autobusu i, stwierdziwszy, że to dobre miejsce dla ich interesów, łączą się w jedną osobę.

Hotel w Miami. Hope i Światła powtarzają informacje, które zebrali o Teonie podczas pościgu: nowy mutant podróżuje na gapę samolotami, dzięki czemu był w stanie dostać się z Kijowa do Paryża, Londynu i Nowego Jorku, a w końcu do Miami. W każdym z tych miejsc udawał się do luksusowych klubów i zaczepiał znajdujące się tam kobiety, wszystkie bez wyjątku piękne, bogate i wykształcone – samice alfa. Nagle Teon wdrapuje się przez balkon do ich pokoju i atakuje Hope.

Danger obserwuje Scalphuntera uwięzionego w wirtualnej rzeczywistości z wytworzonymi przez nią Marauders. W pewnym momencie do aresztu zagląda Jeffries, pytając, czy androidka nie miałaby ochoty opróżnić razem z nim koszyka piknikowego, który "znalazł".

Miami. Teon rzuca się na Hope, Gabriel przygważdża go jednak do ściany. Zdziczały mutant szybko się uwalnia, przerażona Idie sprawia jednak, że staje on w płomieniach. By uniknąć pożaru, Laurie zrywa z nowego mutanta płonącą kurtkę, a gdy Rogue przytrzymuje go, Hope używa swego leczącego dotyku. Wtedy Teon siada przy niej, rozpoznawszy swą panią.

Utopia. Kavita Rao zastanawia się, czy potrafiliby rozpoznać początki epidemii. Tłumaczy Cecilli Reyes, że odnotowała zaskakująco dużo zachorowań na grypę, a gdy druga doktor stwierdza, że to nic niezwykłego, Kavita przypomina, że sezon na grypę minął dawno temu.

Gdzie indziej Kitty zastanawia się, jakim cudem jest w stanie widzieć, skoro światło powinno przenikać przez jej oczy, a gdy Emma komentuje jej gadatliwość, dziewczyna pyta, co zamierzają zrobić z Shawem. W tej chwili z Frost łączy się Fantomex, informując, że porwał Sebastiana i pozostawił na jego miejscu kopię, którą stworzyła E.V.A., i każe jej udać się do jego statku. Odlatujących obserwuje Danger, która doskonale wie, że zabrali jednego z jej "podopiecznych". Wyjaśnia zdziwionemu Madisonowi, że nie zamierza ich powstrzymywać, gdyż to rodzaj eksperymentu – gdy została strażniczką w więzieniu Utopii, zaczęła się zastanawiać nad naturą ludzi i tym, czy jest ona z góry określona. Jedni z przetrzymywanych są kompletnie i nieodwracalnie źli, podczas gdy inni wykazują pewną poprawę. Nie wie jednak, do której z tych grup przyporządkować Emmę. Ale czuje, że wkrótce się dowie.

Na pokładzie Fantomex wyjaśnia, że między oryginalnym Shawem a pozostawioną na Utopii kopią cały czas będzie nawiązany psychiczny kontakt, tak, by jakiekolwiek ingerencje w jego umysł nie wykazywały niczego nietypowego – problem pojawi się dopiero, gdy ktoś dotknie "klona". Emma zapewnia więc, że Danger nikogo nie może poinformować o zniknięciu Sebastiana, nie ujawniając przy tym tajemnicy jego pobytu na wyspie. Gdy Kitty pyta, czemu właściwie to robią, Emma wyjaśnia, że przez całe swe życie, na swój sposób, broniła mutantów przed światem, który boi się ich i nienawidzi, a ludzie tacy, jak Shaw, są powodem, dla którego to robi. Wyjawia, że niedawno zaczęła siwieć – kilka dni temu Scott znalazł u niej dwa siwe włosy. I choć wie, że Cyclops próbował przez to powiedzieć, że udało im się przeżyć tak ciężkie czasy, ona była w stanie myśleć tylko o jednym. Wspomina swoją dawną przyjaciółkę, Jaye, z którą od lat nie utrzymywała kontaktów. Odkryła, że przeprowadziła się ona do San Francisco po tym, jak znalazła jej nekrolog w gazecie – kobieta zginęła podczas ataku Bastiona. A to przywiodło jej na myśl Nightcrawlera, który nigdy nie dawał się smutkom i troskom. Przyznaje, że zawsze był on jej ulubieńcem i tęskni za nim bardziej, niż ktokolwiek sobie wyobraża. Postanowiła zatem nazwać swe siwe włosy "Jaye" i "Kurt" – na cześć swych zmarłych przyjaciół.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529 Uncanny X-Men #529

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.