Avalon » Serie komiksowe » X-23 vol. 3 » X-23 vol. 3 #2

X-23 vol. 3 #2

X-23 vol. 3 #2

"The Killing Dream" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Gdy demoniczny Wolverine zsyła Laurze potworne wizje, które zaczynają się sprawdzać, dziewczyna nie wie, do kogo się zwrócić. Gdzie jest prawdziwy Logan?

Cytat

Storm: "You are a good person. You must believe that."

Streszczenie

Dawniej. Pouczana przez Logana, Laura podnosi strzelbę, w końcu oddając strzał i trafiając prosto między oczy... pluszowego misia na strzelnicy w wesołym miasteczku, najwyraźniej nie do końca rozumiejąc zasady gry. Gdy Wolvie pyta, jaką atrakcję chce odwiedzić jako następną, ta odpiera, że słyszała, jak kolejki górskie wpływają na ludzi ze słabymi żołądkami i że sama chce spróbować. Gdy wsiadają do wagonika, Logan stwierdza, że długo nad tym myślał i, jako, że praktycznie są spokrewnieni, chciałby ją adoptować i stać się dla niej ojcem i prawdziwą rodziną. Ta odpiera jednak, że już nią jest.

Teraz. Laura przedziera się przez płonący budynek, w końcu odnajdując mężczyznę, który ją oprowadzał. Gdy jednak chce rzucić się mu na pomoc, staje przed nią demon, stwierdzając, że uratowanie mężczyzny będzie stratą czasu i że robi to tylko dlatego, że jest tak wytresowana, jak pies. Nie tym jednak jest, lecz idealnym zabójcą, o sercu czystym i wypełnionym mordem. X nie chce tego słuchać i rzuca się na niego z pazurami, demon jednak rozpływa się i wpada do jej ust. Kasłając, Laura wyciąga mężczyznę na zewnątrz, gdy go jednak budzi, ten zaczyna krzyczeć i obwiniać ją za pożar. Gdy medycy go odciągają, ktoś podchodzi do niej, gasząc jej żarzące się ubranie i oddając jej swój płaszcz, a gdy ta pyta, kim jest, odpiera on, że przyjacielem. Po chwili dziewczyną zaczynają się zajmować ratownicy.

Jakiś czas później. W ambulatorium Utopii Storm wyjaśnia, że przyczyną pożaru była nieszczelna rura z gazem, a gdy X wspomina, co usłyszała od uratowanego mężczyzny, kobieta zapewnia, że nie był on sobą, a ona jest dobrą osobą. W tej chwili na miejscu zjawia się Cyclops, informując, że władze będą chciały porozmawiać z Laurą i prosząc Ororo na stronę. Ta odchodząc zapewnia, że jeszcze porozmawia z dziewczyną, prosząc, by pamiętała o tym, co jej powiedziała. Gdy jednak ta na nich patrzy, widzi dwie demoniczne twarze, oskarżające ją o całe zdarzenie, po chwili jednak zostają zastąpione przez zmartwionych Scotta i Ororo, pytających, czy dobrze się czuje. Ta potwierdza, właśnie przybyły Logan stwierdza jednak, że po prostu nie chce ona ich martwić i zapewnia, że się nią zajmie. Gdy zostają sami, pyta ją, co się stało, a gdy ta próbuje odejść, łapie ją i przypomina, że są bliscy i nie musi przed nią uciekać. Laura odpycha go jednak, stwierdzając, że nie jest Wolverinem. Ten ujawnia się więc jako istota, którą X rozpoznaje ze snów i pożaru, wyjaśniając, że chciał zobaczyć, jak dziewczyna będzie się czuła, zdradzona przez najbliższą jej osobę. Spodziewał się, że nie poczuje nic, jest bowiem do tego przyzwyczajona, sugeruje jednak, że mogłoby się to jej nawet spodobać. Słysząc to, Laura wbija mu w pierś swoje pazury, nie robi to jednak na "Loganie" większego wrażenia. Dopiero, gdy na miejscu zjawia się Hellion, pada on na ziemię, udając, że jest ciężko ranny i ostrzegając chłopaka. Ten unieruchamia dziewczynę telekinetycznie i dopada do Wolverine'a, a gdy X próbuje go przekonać, że nie ma do czynienia z Kanadyjczykiem, Julian zostaje przebity pazurami przez Wolverine'a, wypuszczając Laurę. Gdy dziewczyna dopada do niego, demon oznajmia, że jego śmierć nie będzie wielką stratą, dodaje jednak, że mógłby przywrócić go do zdrowia w zamian za to, co X-23 może mu zaoferować. Ta przypomina sobie, że chce, by dla niego zabijała, na co ten odpiera, że ta oferta to jej jedyna szansa na życie pośmiertne, stwierdzając, że jako klon zabójcy praktycznie nie posiada duszy. Mutantka odpiera jednak, że demon się myli i że pokaże mu to w zamian za życie Helliona. W następnej chwili za jednym dotknięciem traci przytomność.

Na zewnątrz Storm rozmawia z Gambitem, stwierdzając, że po tym, co w ostatnich czasach przeszedł jej przyjaciel, będzie on doskonałym opiekunem dla Laury. Ten stwierdza, że już od dłuższego czasu przyglądał się dziewczynie i doszedł do wniosku, że nie była ona odpowiednio traktowana. Ororo oznajmia, że podobnie było z Remym, zapewnia jednak, że to się zmieni.

Laura budzi się na pustyni wypełnionej szkieletami. Tam postanawia robić to, co robi zawsze – walczyć.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2 X-23 vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.