Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #584

Fantastic Four #584

Fantastic Four #584

"Three" - part 2: "Congratulations, Mister Grimm. You're Handsome Again!"

Postacie
Zapowiedź

Oto powrót Galactusa, podróż do Nu-World, Starzy Królowi Atlantis i Namor, nowy Yancy-Street gang, oraz dzień, w którym Thing ponownie staje się człowiekiem.

Cytat

Johnny: "Get ready, Ben... This is going to be the best day you've had in a very long time."

Streszczenie

Ranek. Thing czeka, aż efekty napromieniowania urządzeniem High Evolutionary'ego miną. Niewiele czasu ubiega, nim wraca on do swej normalnej postaci, widząc swą kamienną twarz w lustrze nie jest jednak zbyt zadowolony. Udaje się więc do salonu, gdzie prosi Johnny'ego o słówko na osobności.

Tymczasem Reed i dzieci żegnają się z Sue, która udaje się nadzorować spotkanie między władcami Starej i Nowej Atlantydy. Zapewnia, że nie będzie potrzebowała pomocy i odlatuje.

Ben pokazuje Stormowi fiolkę z serum przygotowanym przez uczniów Reeda i prosi, żeby w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych skutków wezwał Richardsa. Mimo wątpliwości Johnny'ego wypija miksturę i... Zaczyna się przekształcać. Gdy Torch krzyczy z przerażenia, Grimm rzuca się ku lustru, a widząc swą ludzką twarz, zaczyna obrzucać przyjaciela wyzwiskami. Ten jednak uspokaja go i każe jeszcze raz spojrzeć na swe odbicie. Dopiero wtedy do Bena dochodzi, co się właśnie wydarzyło – rzeczywiście stał się człowiekiem. Johnny stwierdza jednak, że zamiast się rozklejać, mężczyzna powinien wykorzystać tę okazję, żeby zrobić wszystko to, na co od dawna nie mógł sobie pozwolić i postanawia wykonać kilka telefonów.

Wkrótce idą we dwóch ulicami miasta, ciesząc się całkowitą anonimowością. Później z trybun, delektując się piwem i hot-dogami, oglądają mecz futbolu, po czym udają się na obiad ze starymi przyjaciółmi. A wieczorem grają w pokera z innymi superbohaterami.

Gdy zapada noc, Ben i Johnny szukają miejsca, w którym zaparkowali, gdy nagle naprzeciw nich stają członkowie Yancy Street Gangu – a konkretnie jego nowej wersji, stworzonej w wyniku kryzysu ekonomicznego, złożonej z podupadłych biznesmenów i maklerów, i znacznie, znacznie wredniejszej. Gangsterzy sugerują "przelanie aktywów", Johnny przypomina więc o jeszcze jednej rzeczy, na którą Grimm od dawna nie mógł sobie pozwolić – bitce ze zwykłymi ludźmi.

Tymczasem, Utopia. Sue wita się z Cyclopsem i Emmą Frost, wyjaśniając swe spóźnienie koniecznością odwiedzenia Wiecznego Miasta i sprawdzenia jego zabezpieczeń. Namor, który właśnie pojawia się ze swą świtą zapewnia, że czekałby na nią do końca świata. Zaprasza ją do swego pojazdu, mając nadzieję, że ta eskapada skończy się zawarciem sojuszu.

Nowy Jork. Ben cieszy się z bójki, którą dopiero co wygrał i wsiada do samochodu. Johnny zamierza go zabrać w jeszcze jedno miejsce, lecz kiedy Grimm widzi, o co mu chodzi i traci pewność siebie. Storm kategorycznie nakazuje mu iść. Ben udaje się pod drzwi pewnej kamienicy i dzwoni. Otwiera mu Alicia Masters, która słyszy smutek w jego głosie. Gdy jednak dotyka jego twarzy, wyczuwa, że nie jest ona już kamienna. Nie może w to uwierzyć, Ben zapewnia więc, że to naprawdę on. Na zewnątrz Johnny obserwuje ich pocałunek.

Niedługo po północy. Richards kończy obserwację Wyrwy i zamierza przekalibrować swój teleskop, gdy nagle pojawia się przy nim Silver Surfer. Zapytany, herold Galactusa oświadcza, że czuje się wściekły i ujawnia, co odkrył w podziemiach. Dodaje, że od razu wyczuł ślady typowego dla Czwórki promieniowania, a także, że rozkład tachionów w ciele Pożeracza Światów sugeruje, że przybył on z przyszłości, ale zmarł w naszych czasach. Reed stwierdza, że to trochę trudne do wytłumaczenia, Norrin oświadcza jednak, że nie on oczekuje wyjaśnień, lecz jego pan. Nagle nad Budynkiem Baxtera pojawia się Galactus we własnej osobie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584 Fantastic Four #584

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.