Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #21

Secret Warriors #21

Postacie
Zapowiedź

Wokół Nicka Fury'ego i Secret Warriors rozpętuje się prawdziwy chaos. Wraz ze zbliżającym się końcem serii poszczególne części układanki lądują na swoim miejscu.

Streszczenie

Secret Warriors są otoczeni przez Hydrę. Strucker napawa się swoim zwycięstwem. Obiecuje Fury’emu, że jeśli się poddadzą, to pozwoli jego podopiecznym żyć. Nick udaje, że się zgadza, ale nagle strzela w kierunku złoczyńcy. Kulę niszczy w ostatniej chwili Gorgon. Rozpoczyna się walka. Bohaterowie muszą się spieszyć, ponieważ za niecałą minutę wybuchnie podłożona przez nich bomba. Na szczęście na początku wybuchnie tylko mniejszy ładunek i muszą się po prostu od niego oddalić. Duże eksplozja nastąpi kilka minut później i muszą do tego czasu opuścić bazę. W pewnej chwili Fury’ego atakuje Gorgon. Gdyby nie interwencja Phobosa, jego miecz zabiłby szpiega. Alex wskazuje kierunek, w którym powinni uciekać. Stonewall łapie nieprzytomnego Edena i zaczynają się przebijać. Docierają do wąskiego skalnego mostu. Nick i Phobos osłaniają odwrót reszty, kiedy wybucha pierwszy ładunek. Zabija on pierwszą falę napastników, ale powoduje odcięcie dwójki bohaterów od reszty grupy. Bóg strachu ma osłaniać Nicka, kiedy ten montuje linę do ich ucieczki. Kiedy wszystko jest już gotowe, Phobos odpycha z premedytacja swojego szefa. Fury ląduje bezpiecznie po drugiej stronie, podczas gdy Alex sam staje przeciwko Hydrze. Strucker i Viper maja nadzieję na trochę zabawy, ale do walki staje Gorgon. Naprzeciw siebie staja dwa legendarne ostrza: Grasscutter i Godkiller.

Starcie jest bardzo wyrównane. Phobos próbuje użyć swoich mocy na przeciwniku, ale nie daje to rezultatu. Na szczęście udaje się mu zranić Gorgona. Ten wpada we wściekłość i zdejmuje swoja opaskę. Stojący za Alexem żołnierze Hydry momentalnie zmieniają się w kamień, ale chłopcu nic nie jest. Obaj wojownicy rzucają się na siebie. Obaj wyprowadzają tak silne ciosy, że miecze pękają. Obaj kontynuują walkę ze złamanymi ostrzami. Nagle Gorgonowi udaje się zadać bohaterowi cios ręka w splot słoneczny. Phobos pada na ziemie, a Tomi klęcząc nad nim dobija go złamanym mieczem. Chłopak patrzy na swoich przyjaciół po drugiej stronie przepaści i szepcze: "tak miało być".

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21 Secret Warriors #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.