Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #1

Ultimate Power #1

Postacie
Cytat

Mężczyzna: "No offence Mister Richards. Kids today like--"
Reed Richards: "I'm eighteen years old, sir. I was a kid yesterday."

Streszczenie

Projekt Pegasus. Wyoming, USA. Anaconda członkini Serpent Squad zwraca się do przybyłych osób ze słowami, iż to nie ich sprawa. Za jej plecami widać zniszczenia jakich dokonały. Mówi, że one są tu po to, aby odzyskać to, co im skradziono. Okazuje się, że kieruje swoje słowa do Fantastic Four. Johnny i Ben są podekscytowani widokiem tak pięknych kobiet. FF rusza do walki. Reed, swoim ciałem, unieruchamia Anaconde, która wykrzykuje, iż skradziono im wężową koronę. Richards pyta się kim są. Ben walczy z Black Mambą. Kobieta twierdzi, że nie jest on w stanie jej skrzywdzić. Grimm rzuca nią najdalej jak potrafi, pytając się, czy tak coś poczuje. Susan unieruchamia w polu siłowym Princess Python. Zastanawia się, czy ich mutacja jest naturalna, czy sztuczna. Nagle zostaje zaatakowana przez Death Adder. Ta powala ją i zaczyna dusić. Widząc to Johnny rzuca w Adder pocisk ognia, jednak zanim dociera on do celu przechwytuje go Princess Python i odrzuca trafiając Reeda.

Death Adder dusi Susan. Ben nie może jej pomóc, gdyż przeszkadza mu pole siłowe koleżanki. Gdy wydaje się, że panna Storm przegra, ta używa swojego pola, aby odciąć dostęp do powietrza Adder. Gdy kobieta próbuje złapać oddech Susan powala ją pięściami. Z uśmiechem przygląda się temu Ben. Za jego plecami pojawia się Princess Python, która  mocnym ciosem posyła Bena na ziemię. Ten szybko wstaje, lecz stało się coś nieoczekiwanego. Ze skorupy Bena odpadła płytka, fragment wydawałoby się niezniszczalnego pancerza. Cała FF jest w szoku. Reed podchodzi do płytki. Każe jej nie ruszać. Susan pozbawia Princess przytomności kolejny raz używając swojego pola siłowego. Richards pakuje płytkę do woreczka, jednocześnie uspokajając przyjaciela, który pyta się go, czy się rozpada. Reed i Susan oglądają ranę. Wysuwają teorie o drugiej mutacji, i że płytka mogła odpaść, gdyż ciało ma za mało tlenu. Resztę badań przeprowadzą w budynku Baxtera.


Pojawia się ochrona. Są to agenci S.H.I.E.L.D. Dowodzący agent, Vendell Vaughn, mówi, że kobiety próbowały zagarnąć wężową koronę. Jest ona źródłem energii. Ale czy faktycznie korona jest na miejscu nie może powiedzieć, gdyż jest to tajemnica. Członkinie Serpent Squad prowadzone są do więziennej furgonetki. Ben cieszy się, że te dziwadła, jak je nazywa, trafią za kratki. Black Mamba wykrzykuje, żeby spojrzał na siebie, bo sam jest dziwadłem i umrze w samotności. Ben odchodzi ze spuszczoną głową. Reed także jest przejęty tymi słowami.

W laboratorium Red wspomina, jak złożył obietnicę Benowi, iż znajdzie sposób, aby go wyleczyć. Chwilę później staje przed portalem prowadzącym do strefy negatywnej. Jest wściekły, że nie potrafi pomóc przyjacielowi. Nagle jego wzrok przykuwa urządzenie leżące na ziemii.

Triskelion, Jakiś czas później. Reed prosi Fury'ego o wsparcie. Prosi o dwadzieścia dwa miliony dolarów. Chce wyprodukować czterysta dwadzieścia takich urządzeń, pokazuje przy tym srebrna kulę wielkości piłki tenisowej. Będą one zbierać dane w innych wymiarach i przesyłać je do budynku Baxtera. Mówi, że będą to dane dostępne dla naukowców. Czas w końcu zacząć badać wszechświat. Nick pyta się, czy robi to dla Bena. Bo to tak dla niego brzmi. Chce wydać rządowe pieniądze na odkrycie jak przywrócić Grimmowi dawny wygląd. Fury stwierdza jednak, że teraz nie jest dobry czas na eksperymenty międzywymiarowe. Reed stwierdza w takim razie, że zrobi to sam. Danvers pyta się go, czy nie boi się "efektu motyla" jaki może wywołać. Richards bagatelizuje sprawę twierdząc, że wszystko wywołuje ten efekt, włącznie z tą rozmową. Fury podejmuje ostateczną decyzję. Nie da młodemu geniuszowi tych pieniędzy. Reed mówi, że złożył obietnicę przyjacielowi i potrzebuje więcej informacji. Nick odpowiada, że znajdzie inny sposób.

Budynek Baxtera. Reed nie może spać. Rozmyśla. Ciągle towarzyszy mu obraz płytki pancerza, która odpadła z ciała Bena. Postanawia wysłać swoje sondy. Celem są strefy N, E, R, A i M.

Członkowie FF omawiają wygląd nowych figurek, przedstawiających ich samych. Nagle budynek zawala się. Przed śmiercią chroni ich pole wytworzone prze Susan. Sprawcami zamieszania jest Squadron Supreme. Hyperion wskazuje palcem Reeda.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Power #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.