Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #611

Captain America #611

Captain America #611

"The Trial of Captain America" Part 1

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się proces Kapitana Ameryki, po zakończeniu którego nic już nie będzie takie samo.

Cytat

Clint: "Look, at least tell me he didn't whack JFK or anything"
Natasha: "Don't be ridiculous that was the CIA"
Tony: "Kennedy was a Skrull".
Clint: "Oh… Okay"

Streszczenie

Przy wejściu do Avengers Tower Hawkeye i Mockingbird zostają otoczeni przez reporterów i zasypani pytaniami o Kapitana Amerykę. Clint wpada we wściekłość i zaczyna wyzywać dziennikarzy od hien i sępów. Obydwoje wchodzą do budynku. W windzie Bobbi wypomina mężowi jego napad gniewu przed kamerami, który w żaden sposób im nie pomoże. Na górze para bohaterów dołącza do Steve'a, Tony'ego i Natashy. Clint ma pretensje do reszty, że nikomu nie powiedzieli o projekcie Winter Soldier. Stark broni się, że to demony przeszłości Bucky'ego i nic im nie było do tego. Niestety teraz przestał być to tylko jego problem. Rogers broni przyjaciela. Jego zdaniem nie może on odpowiadać za rzeczy, do których zmusili go Rosjanie, bo nie miał nad sobą kontroli. Hawkeye chce wiedzieć co dokładnie zrobił Winter Soldier.

Dokładnie to samo pytanie zadaje prezydent podczas narady w Białym Domu. Jeden z generałów stwierdza, że nie da się dokładnie oszacować jego ofiar. Facet był duchem. Szacunkowo ponad 20 osób w tym kilku Amerykanów. Jego zadaniem było powstrzymywanie przewagi USA podczas zimnej wojny. Nawet jeśli nie zabijał Amerykanów to na pewno im szkodził. KGB wysyłało go na misje, a następnie wkładało do lodówki na kilka lat do czasu, gdy znów nie był potrzebny. Dzięki temu był zawsze młody i silny. Rogers tłumaczy, że trzymał to w tajemnicy, ponieważ jego przyjaciel nie odpowiadał za swoje czyny. Rosjanie znaleźli go martwego i przywrócili do życia. Miał tylko pamięć motoryczną, ale nie wiedział kim jest. KGB zaprogramowało go na zabójcę. Kilka lat temu Steve użył potężnego artefaktu, aby poskładać jego umysł do kupy, co o mały włos nie przypłacił szaleństwem. Niestety do tego dochodzą wydarzenia trochę bardziej współczesne. Winter Soldier dostał się pod wpływ Red Skulla i był jego agentem. Zgromadzeni chcą wiedzieć gdzie jest teraz Captain America.  Steve zapewnia, że robi to, do czego został powołany.

James biegnie po dachu budynku. W środku odbywa się zebranie grupy nazistów. Cap wpada do środka i powala ich przywódcę. Rozpoczyna się walka. Bucky wykorzystuje swoją tarczę oraz ścisk tłumu, aby pokonać przeważającą liczbę przeciwników.

Clint nie może uwierzyć, że James stoi za zamachem w Filadelfii i zabójstwem Nomada. Rogers powtarza po raz kolejny, że ich przyjaciel był pod wpływem wrogów. Nie odpowiada za swoje czyny. Myśleli, że Winter Soldier umarł, ponieważ zniszczono wszystkie akta. Jak się okazało, mylili się. Natasha stwierdza, że każdy zasługuje na drugą szansę. Ona oraz Hawkeye są tego najlepszym przykładem.

James kontynuuje rozwałkę. Jego przeciwników jest wielu, ale nie potrafią walczyć. Są niezorganizowani i polegają tylko na sile. Dzięki jego umiejętnościom i tarczy po chwili jest już po wszystkim.

Steve spotyka się z prezydentem w gabinecie owalnym. Obama pyta się czy jeśli Bucky zostanie aresztowany, to Rogers złoży wypowiedzenie. Ten nie wyklucza takiego scenariusza. Proponuje, aby zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami. Namor został kiedyś ułaskawiony za zalanie Manhattanu. Barack odpiera, że wówczas nie było 24-godzinnych kanałów informacyjnych, Internetu, a Namor był zagranicznym królem. Steve stwierdza, że mają do czynienia z amerykańskim żołnierzem, który zasługuje na szacunek. Media interesuje tylko oglądalność, nie dbają o prawdę. Obama proponuje, że znajdą kogoś, kogo interesuje prawda, ale będą musieli współpracować.

Wieczorem do stojącego na dachu Captaina przychodzi Steve. Obaj patrzą na aresztowanie nazistów. James pokazuje przyjacielowi ulotkę, którą znalazł w magazynie. Obawia się, że jest na niej nowa wersja Master Mana, o którym donosił Union Jack. Po chwili niezręcznego milczenia Barnes chce wiedzieć, jaki jest werdykt. Steve odpiera, że najlepiej byłoby żeby przyjaciel uciekł i gdzieś się zaszył. Cap nie chce na to przystać. Ma zamiar zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Później. Media relacjonują aresztowanie Captaina. Przypominają, że jest oskarżony o działania jako Winter Soldier. Steve na konferencji prasowej broni przyjaciela i wierzy, że proces sądowy potwierdzi jego niewinność. Oglądająca to Sin dostaje spazmatycznego śmiechu, a sanitariusze muszą zawlec ją do jej celi.

"Underneath the Skin" Part 1

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

* Nomad
* Black Widow
* Second Shadow

W środku nocy do pokoju Rikki wchodzi przez okno Black Widow i budzi Nomad. Czas ruszyć do akcji. Natasha dostała informację o akcji Second Shadow. Muszą zniszczyć ich zapasy chemikaliów umieszczone w podziemiach budynku, do którego się włamią. Muszą to zrobić po cichu, zdecydowanie i muszą być gotowe na wszystko. Tajna organizacja stworzyła związek, który zmienia każdego w chodzącą bombę w stylu Nitro. Trzeba ją zniszczyć, zanim zdążą jej użyć. Dziewczyny dostają się przez szyb wentylacyjny do budynku. Na dole obezwładniają naukowca i poprzez szyb windy dostają się do podziemi, a stamtąd do laboratorium, gdzie Black Widow, przy pomocy swojego pistoletu, usypia naukowców. Niestety zostają nakryte przez strażnika, który otwiera ogień. Natasha z łatwością unika kul i nokautuje przeciwnika. Rikki podziwia jej umiejętności. Szybko zostają otoczone i muszą walczyć z przeważającą liczbą przeciwników. Idzie im coraz gorzej i Black Widow ostrzega dziewczynę, że próbują ich wziąć żywcem. Niestety nic więcej do niej nie dociera, ponieważ pada nieprzytomna.

Rikki budzi się przywiązana do krzesła. Stoi nad nią koleś, który chce się dowiedzieć, kto jest ich informatorem. Osoba, która zdradzi im to jako pierwsza, umrze szybko i bezboleśnie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611 Captain America #611

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.