Avalon » Serie komiksowe » I am an Avenger » I am an Avenger #2

I am an Avenger #2

Postacie
Zapowiedź

Gwiazdorska antologia o Avengerach kontynuowana. Greg Rucka wraca do Marvela z historią o Stevie Rogersie! Oddając hołd poległym podczas ataku na Asgard Rogers chce sprawić, aby nigdy nie zostali zapomnieni. Pewnej nocy Firestar i Justice wpadają na siebie i dzieje się coś nieoczekiwanego. Duża liczba Avengerów oznacza dużo obowiązków. Zobacz, czym zajmuje się Jarvis.

Streszczenie

Avengers Tower. Maria Hill informuje Steve'a Rogersa o stratach poniesionych w Broxton. Mieli szczęście, zginął bowiem tylko jeden wojskowy – starszy szeregowy Donald Hodorowsky – zabity najprawdopodobniej przez należącego do Avengers Osborna Wolverine'a. Steve prosi kobietę, by dowiedziała się konkretów na temat pogrzebu, po czym udaje się do swojego pokoju. Tam odnajduje skrzynię ze swoim wojskowym dobytkiem, z której wyciąga galowy mundur.

Następnego dnia, Memphis, Tennessee. Steve podchodzi do czuwającego przy trumnie żołnierza, jak się okazuje, partnera zmarłego podczas misji w Iraku. Wojskowy przyznaje, że nie ma pojęcia, co właściwie robili w Broxton, Rogers odpiera więc, że wykonywali swój obowiązek.

Po pogrzebie Cap podchodzi do stojącej samotnie przy grobie wdowy, która, wściekła, pyta go, czemu w ogóle przyszedł. Steve odpiera, że chciał oddać honor poległemu i poprosić ją o drobną przysługę. Kobieta posyła go jednak w diabły, dodając, że armia nie chciała jej nawet powiedzieć, jak zginął jej mąż. Gdy Rogers mówi, że zginął w służbie swego kraju, kobieta wybucha, stwierdzając, że "kraj" nie wie nawet, że zginął ani kim był. Wtedy Steve prosi, by opowiedziała mu o zmarłym, żeby choć on mógł wiedzieć.

Jakiś czas później. Wdowa przegląda dobytek męża, który znaleziono przy nim. Wręcza córce niewielki przedmiot, który ta zrobiła dla swojego taty jeszcze w przedszkolu, a następnie wyciąga jego nieśmiertelnik. Zwraca się do Rogersa z pytaniem, o jaką przysługę mu chodziło.

Później, z powrotem w Avengers Tower. Steve odkłada swój mundur na miejsce, a następnie ze smutkiem wrzuca otrzymaną od wdowy blaszkę do pudełka pełnego innych, podobnych."Closure" - part 1

Postacie:
* Vance Astrovik, Richard Rider, Robbie Baldwin
* Angelica Jones, Monica Rambeau, Patsy Walker

Rich, Robbie i Vance siedzą razem w barze, korzystając z tego, że wszyscy trzej są zdrowi i w pełni władz umysłowych i wspominając ich czasy w New Warriors. Nagle Rob zauważa siedzącą wraz z przyjaciółkami Angelicę, którą zaciąga do reszty. Tam Angel ściska dawno nie widzianego Richa, ale gdy staje naprzeciw Vance'a, zapada niezręczna cisza. Dziewczyna zasłania się babskim wieczorem i szybko wraca do koleżanek, które zaczynają wypytywać o Astrovika. Ten też musi się tłumaczyć przed przyjaciółmi, którzy nie mogą uwierzyć, że jeszcze nie uregulował stosunków ze swoją byłą dziewczyną. Nagle jednak wszyscy ucichają... a raczej rozpływają się w powietrzu, pozostawiając Vance'a i Angel całkowicie samych. Po odkryciu, że nie tylko bywalcy baru, ale też wszyscy nowojorczycy zniknęli, Firestar i Justice przebierają się w kostiumy i wyruszają zbadać sprawę, zastanawiając się, kto z ich przeciwników jest na tyle potężny, by wyludnić całe miasto. Nagle Angel zostaje zaatakowana słupem ognia, a po chwili przed dwójką bohaterów pojawiają się... oni sami, w strojach z czasów, gdy należeli do Avengers!"The Journal of Edwin Jarvis"

Postacie:
* Jarvis
* Wolverine, Tigra, Valkyrie, Spider-Man, Black Widow, Hawkeye, Doctor Strange, Thor

Avengers Tower. Wolverine poszukuje Jarvisa, wypytując o niego wszystkich, których jest w stanie znaleźć. Tigra odsyła go do Valkyrie, ta – do Spider-Mana i tak dalej, aż w końcu znajduje lokaja obsługującego Thora. Edwin podejrzewa, że Logan, jak pozostali, czeka na obiad. Logan jednak ma zupełnie co innego na myśli i zaprasza go na piwko i panienki.

[Uwaga: w numerze znajduje się też dodatkowa, humorystyczna historyjka o Avengers, a zwłaszcza Demolition Manie, autorstwa Jacoba Chabota]

Autor: S_O

Galeria numeru

I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2 I am an Avenger #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.