Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Hardcases » The Stand: Hardcases #4

The Stand: Hardcases #4

Postacie
Zapowiedź

W miasteczku Boulder siódemka ocalałych planuje, jak ocalić pozostałych przy życiu przed Złym Człowiekiem. Ale o czym zapominają? O Haroldzie Lauderze, który planuje już swoją zemstę, i matce Abigail, która przechodzi kryzys wiary i musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

Cytat

Leo, o Haroldzie: "He's not like us... I think there might be worms inside him, making him smile... Big, white worms eating up his brain like maggots..."

Streszczenie

Larry i Leo udają się na poszukiwania Harolda. Mężczyzna chce zobaczyć człowieka, którego śladami prowadził swoją grupę. Odnajdują go pracującego w ogródku. Z początku opryskliwie, Harold szybko staje się przesadnie serdeczny i zaprasza gości do domu. Leo postanawia poczekać na krawężniku.

Podczas gdy Harold się przebiera, Larry zauważa obsuniętą płytkę przy kominku. Zagląda pod nią i zauważa dziennik. Nie chce jednak szpiegować, dlatego szybko wraca na swoje miejsce nie zaglądnąwszy do środka. Wraca Harold i przy kieliszku wina mężczyźnie rozmawiają o miejscach, które minęli po drodze. Larry jednak nie rozluźnia się i po kilkunastu minutach żegna się z gospodarzem. Na zewnątrz cały czas czekał Leo i teraz razem wracają do domu. Chłopiec wyjaśnia, że nie wszedł do środka, bo czuje w Haroldzie gniazdo robaków.

Również Fran i Stu rozmawiają o Haroldzie. Zastanawiają się, dlaczego z dnia na dzień stał się taki... sztuczny. Wiecznie uśmiechnięty, a jednocześnie w tym uśmiechu nie ma grama radości. Nie wiedzieć czemu, Frannie nachodzi myśl, że powodem mógłby być jej pamiętnik. Wraca do domu i odnajduje dziennik, w którym bardzo krytycznie pisała o Lauderze. Na jednej ze stronic znajduje odcisk umorusanego w czekoladzie palca. Jest pewna, że to Harold przeczytał jej dziennik.

Tymczasem Stu udaje się do Larry'ego, by poznać nowoprzybyłego członka ich społeczności. Z ulgą zauważa, że i Underwood nie potrafi zaufać Lauderowi. Dlatego zaprasza go na tajne spotkanie komitetu. Larry zgadza się, przecież wojna nadal trwa.

Tego wieczora w domu Stuarta i Fran stawiają się Nick, Glen, Ralph, Susan i Larry. Po kilku, czysto porządkowych, głosowaniach Nick informuje pozostałych o swej rozmowie z matką Abigail. Staruszka prosiła, by informować ją o wszystkich decyzjach dotyczących Flagga. Wszyscy na to przystają. Następnie Nick sugeruje, by wysłać na zachód, do obozu wroga, trójkę agentów. Po zażartej dyskusji wybór pada na 70-letniego Farrisa, Daynę Jurgens i... Toma Cullena. Kobiety są bardzo przeciwne tej ostatniej kandydaturze, ale Nick przekonuje, że Flagg nie będzie podejrzewał upośledzonego chłopaka, tym bardziej jeśli poddadzą go hipnozie.  Wreszcie cała siódemka zgodnie przegłosowuje ten wniosek - jeśli coś pójdzie nie tak, wszyscy będą odpowiedzialni.

Przed pójściem spać Frannie zastanawia się, czy powiedzieć Stuartowi o tym, że Harold czytał jej pamiętnik i że może z tego powodu jest teraz taki fałszywy. Nie decyduje się jednak na tą rozmowę.

Tej nocy matka Abigail modli się do Boga o wskazówki. Zamiast wizji Pana przychodzi jednak do niej mara Flagga w postaci wilka. Mówi jej, że jest za słaba by z nim wygrać i że jej Bóg mógłby równie dobrze być martwy, bo nic go nie powstrzyma. Wizja znika i kobieta dochodzi do wniosku, że duma odsunęła ją od Boga. Dlatego ubiera się i po ciemku wyrusza z Boulder, by odnaleźć swą drogę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Hardcases #4 The Stand: Hardcases #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.