Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Power Man » Shadowland: Power Man #3

Shadowland: Power Man #3

Shadowland: Power Man #3

“La Casa De Los Santos”

Postacie
Zapowiedź

The Hand odkryła tożsamość nowego Power Mana. I za naruszenie ich postanowień, on, jego przyjaciele i rodzina zostaną zaciągnięci do Shadowland i rzuceni pod nóż. Chyba, że Luke Cage i Iron Fist uratują go na czas. Ale czy nowy Power Man w ogóle chce być uratowany?

Cytat

Ninja 1: “You will use seishinshugi, our power of mind over matter, on this inanimate object, Ryota?”

Ninja 2: „Yes. I will refresh browser history.”

Ninja 3: „Ancient ninja secret.”

Streszczenie

Na dziwnym polu uprawnym dochodzi do spotkania dziwnego mężczyzny i Victora, o dziwo ubranego jak średniowieczny rycerz. Nieznajomy daje mu wybór między światłem i ciemnością. Kiedy ten nie wie jednak co zdecydować, proponuje mu spytać innych. Jak się okazuje, ma przez to na myśli ofiary wybuchu, do którego przyczynił się Bullseye.


Danny Rand pomimo tego, co powiedział Cage, nie ma zamiaru zaprzestać prób odnalezienia chłopaka, z którym niedawno walczył. Jego znajomość sztuk walki doprowadziła go do listy swoich uczniów, jednak za nic nie jest w stanie znaleźć wśród nich osoby mogącej być nowym Power Manem. Dodatkowo nie może również liczyć na pomoc Luke'a, który wczorajszej nocy wyraźnie kazał mu dać spokój tej sprawie. Nawet pomimo faktu, że ktoś o takich umiejętnościach mógłby okazać się kluczowy w walce, którą toczą Immortal Weapons. Na szczęście w końcu udaje mu się odnaleźć jakiś związek. Jest nim niejaki Javier, który zginął w wybuchu. Rand niezwłocznie wyrusza, niestety pozostawiony przez niego komputer staje się obiektem zainteresowania członków Hand. Błyskawicznie odnajdują w historii stronę ze zdjęciem jedynego ocalałego po ataku Bullseye'a.


Tymczasem na terenie Hell’s Kitchen dochodzi do spotkania grupki policjantów. Na miejscu pojawia się również funkcjonariusz, który właśnie uciekł z Shadowland i postanowił podzielić się z kolegami swoją historią. Jej częścią jest sam Ghost Rider. Niestety, pozostali biorą to za próbę zdrady i sprzedania ich wojownikom Daredevila. Na jego szczęście na miejscu pojawia się Nightshide.


Niedługo po tym Victor odbiera e-maila, w którym zostaje poinformowany o spotkaniu skorumpowanych policjantów. Chłopak od razu rusza na miejsce, wcześniej wpada jednak na matkę. Szybko dochodzi do kłótni, w wyniku której Alvarez mimo wszystko rusza na akcję. Kobieta od razu zaczyna sprawdzać historię jego przeglądarki, niemal natychmiast musi przerwać, w mieszkaniu pojawia się bowiem Iron Fist.


Power Man zdołał już jednak dotrzeć do pubu Finnegana i odnaleźć poszukiwanych policjantów. O dziwo nie jest jednak w stanie użyć swoich mocy i z łatwością zostaje przez nich pobity. Wszystko przerywa pojawienie się Nightshade i Cottonmouth. Kobieta opowiada mu jakie jest źródło jego zdolności. Jak się okazuje, ten wchłonął najnowsze okulary swojego zmarłego ojca – Shade’a.


W tym samym czasie Sofia stara się poinformować go telefonicznie, o tym co wydarzyło się w mieszkaniu po tym jak je opuścił. Niestety, trafia na zamieszki i jest zmuszona skręcić w jedną z ciemnych uliczek, w której odnajdują ją członkowie Hand.


W Pubie Deadly Nightshide usiłuje przekonać Victora, by dla niej pracował. Chcąc jednak sprawdzić jego lojalność, wyznacza mu pierwsze zadanie – zabicie Iron Fista, który właśnie pojawił się na miejscu. Chwilę później przywraca Power Manowi jego moce i obserwuje jak ten rzuca się na Randa.

Autor: Pete

Galeria numeru

Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3 Shadowland: Power Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.