Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Blood On The Streets » Shadowland: Blood On The Streets #3

Shadowland: Blood On The Streets #3

Postacie
Zapowiedź

Misty Knight... The Shroud... Silver Sable... Paladin! Podczas gdy Shadowland rozprzestrzenia się w Nowym Jorku, bohaterowie w końcu się spotykają. Wszyscy chcą rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw The Hand, które nie przestają się pojawiać. Jednak ostatnia ofiara nie pasuje do reszty, co powoduje wątpliwości wśród bohaterów. Czy przez różnice i brak zaufania pozostaną osobno? Czy może połączą siły i rozwikłają tajemnicę, nim będzie za późno... i nim jeden z nich zostanie następnym celem?

Streszczenie

Facet wraca wieczorem z zakupami do domu. Zostaje nagle wciągnięty do ciemnego zaułka. Po chwili nad jego ciałem stoją ninja z The Hand.

Tymczasem Paladin i Misty muszą chować się za meblami przed kulami gangsterów. Byli pracodawcy Bobby'ego Fortunado myślą, że to oni go zabili i nie chcą słuchać wyjaśnień. Najemnik sarkastycznie radzi kobiecie aby użyła swojej mechanicznej ręki. Knight wyjaśnia, że ma w nią wmontowany tylko rezonans magnetyczny. Przy jego pomocy odbija lecące na nich kule oraz zaczyna miotać po mieszkaniu telewizorem, który nokautuje kilku przeciwników. Sensory Paladina wykazują, że w korytarzy ktoś jeszcze przyłączył się do walki i jest chyba po ich stronie . Po chwili do pokoju wpada granat dymny, a za nim wchodzi Silver Sable. Kobieta pomaga bohaterom pozbierać się i wszyscy uciekają przez okno. Proponuje aby wszyscy udali się z nią do jej kryjówki.

Shroud obserwuje policjantów pracujących na miejscu zabójstwa z początku numeru. Tutaj także wszystkie dowody wskazują na działanie Hand. Jednak ta ofiara nie pasuje do schematu. To był zwykły człowiek, a nie gangster. Po chwili namysłu bohater przypomina sobie kim była ofiara. Mężczyzna nie do końca był niewinny człowiekiem.

W kryjówce Sable wszyscy przedstawiają powody, dla których są wmieszani w tą sprawę. Razem zastanawiają się, kto może stać za tym wszystkim. Pierwszym podejrzanym jest Kingpin, ale to do niego nie podobne. Następnie myślą o Mr Negative, który chętnie poszerzył by swoje terytorium, a przemoc to jego znak rozpoznawczy. Paladin porozbija trochę chińskich głów i popyta o złoczyńcę w Chinatown. Silver Sable ma dostęp do tajnych akt i tam poszuka więcej informacji, a Misty użyje swoich znajomości w policji.

Na nabrzeżu Shroud włamuje się do magazynu należącego do ofiary. Dudley Miller był kiedyś oskarżony o szerzenie dziecięcej pornografii, ale nie doszło do procesu. Dzięki swojej mocy bohater odkrywa ukryte pomieszczenie, gdzie znajduje płyty i filmy.

Misty spotyka się w parku z Rafaelem o zabójstwach. Kobieta przedstawia policjantowi swoją teorię. Facet zasłania się nawałem pracy związanym z Deredevilem i nie ma czasu rozwiązywać zagadek. W trakcie rozmowy dostaje telefon w sprawie wczorajszego zabójcy. To dowód, że Misty myli się co do Mr. Negative'a. On nie zajmował by się pedofilem. Radzi jej, aby przestała się zajmować tą sprawą i zaczęła myśleć o sobie, o swoim dziecku. Kobieta zawiedziona postawą przyjaciela odchodzi.

Paladin rozwala restaurację w Chinatown i żąda odpowiedzi o Mr. Negative. Imprezę przerywa pojawienie się The Hand. Po krótkiej walce najemnik zostaje złapany. Przed śmiercią ratuje go ciemność. To Shroud.

Sable siedzi w restauracji i przegląda dane, które przesyła jej siostrzenica. Na początku nie potrafiła znaleźć połączenia między ofiarami, ale kiedy poszerzyła zakres poszukiwań udało się jej to rozgryźć. Kiedy Kobieta widzi wynik badań jest wstrząśnięta. Musi szybko przekazać to Misty. Knight idzie po ulicach miasta. Musi pomyśleć. Widzi telefon od Sable, ale nie ma ochoty z nią teraz rozmawiać. Nagle zostaje napadnięta przez dwóch osiłków. Dała się zaskoczyć jak amator. Nie ma szansy na obronę, ale wie, że nie zginie. Ci kolesie mają za zadanie tylko przekazać wiadomość. Kiedy tak leży na ulicy w końcu jej umysł jest czysty i rozwiązanie zagadki samo do niej dociera.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3 Shadowland: Blood On The Streets #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.