Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #149

Thunderbolts #149

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Drużyna Luke'a Cage'a stają naprzeciw prawdziwego zła, gdy odkrywają sekrety starożytnego zakonu zwanego The Hand, działającego w podziemiach Hell's Kitchen. Czy grupa ludzi, która ledwo wie, co to znaczy czynić dobro, wybierze właściwą drogę? Czy może przyłączą się do kultu ninja? Tymczasem Cage, walczący, by pomóc Daredevilowi, uzmysławia sobie, że wybrał zły moment na to, by wysłać swoją drużynę bez nadzoru na misję.

Streszczenie

Songbird leży na ziemi i wytwarza wokół siebie barierę z dźwięku. Ledwo się trzyma ponieważ naciera na nią kilkunastu ninja. Prosi Fixera o pomoc, jednak ten sam leży niedaleko i krwawi. Moonstone udaje, że nie słyszy jej wołania o pomoc. Niedaleko Man-Thing walczy z jednym z wojowników. Przeciwnik otacza go łańcuchem, a następnie rozcina na kawałeczki. Karen rozwścieczona rusza na pomoc i przebija ścianę napastnikiem.

Juggernaut leży powalony na ziemię, a ninja próbuje przebić jego pancerz. Marco dał się zaskoczyć ich szybkości, ale ma tego dość. Łapię przeciwnika za głowę i ją miażdży. Songbird widząc odciętą głowę Man-Thinga wpada we wściekłość i wytwarza ogromną falę dźwiękową, która odrzuca jej przeciwników. Posyła ich w głąb tunelu, który po chwili wypełnia się ogniem z miotacza płomienie Crossbonesa. Reszta ninja wycofuje się, a bohaterowie idąc ich tropem trafia tylko na ścianę. Songbird zajmuje się rannym Fixerem. Prosi Ghosta o podanie adresu najbliższego szpitala i zabiera go tam. Reszta drużyny ma na nią zaczekać. Kiedy wróci dokończą misję. Po jej odejściu Moonstone namawia resztę, aby sami ruszyli do walki. Jeśli ta misja się wyda, program Thunderbolts może zostać zamknięty i wszyscy wrócą do więzienia. Muszą dokończyć misję i to pozytywnie. Juggernaut rozwala ścianę, co otwiera im drogę do twierdzy przeciwnika. Karla zabiera ze sobą głowę Man-Thinga. Kiedy docierają na miejsce rusza na nich cała armia. Marko wymyśle plan. On i Moonstone powstrzymają atak, a Crossbones i Ghost mają przedostać się do twierdzy i uwolnić jeńców. Brock trochę się buntuje, ale kiedy Karla popiera plan nie ma wyjścia. Moonstone walczy z ożywionym kamiennym smokiem, a Cain z ninja. W środku Ghost staje się niematerialny i leci dalej, podczas gdy Crossbones musi utorować sobie drogę przy pomocy miotacza płomieni.

Przed twierdzą Karla wyrywa się z paszczy smoka i przewraca tą ogromną bestię na ninja. W ten sposób pozbywa się sporej liczby przeciwników. W środku Ghost odnajduje cele i przekazuje więźniom broń. Kiedy bohater kradnie klucze strażnikowi zostaje zauważony. Ninja chce go zbić, ale przebijają go włócznie więźniów. Crossbones walczy na parterze, ale przeciwników jest zbyt wielu. Jeden z nich przecina przewód z paliwem i zabójca jest bezbronny. Nagle pojawia się przed nim płonąca kula, która zaczyna razić ninja. To opary Terrigen mu o zrobiły. Szybko zaczyna masakrować wojowników Hand. Mord i moc dają mu dużo radości. Kiedy jest już sam dociera do niego jeden z jeńców. To policjant. Crossbones zabija go. Po chwili zjawia się Ghost, który chyba coś widział. Kula znika, a przez ścianę przebijają się Juggernaut i Moonstone. Rumlow oświadcza, że to jeden z ninja zabił gliniarza, ale on go pomścił. Później wszyscy wracają na powierzchnie, a Cage musi powiedzieć staruszkowi, że jego syn nie żyje

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149 Thunderbolts #149

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.