Avalon » Serie komiksowe » Chaos War » Chaos War #2

Chaos War #2

Chaos War #2

"Return of the God Squad"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy największe niebezpieczeństwo, jakie kiedykolwiek widziało uniwersum Marvela, zagrozi całej rzeczywistości i rzuci ziemskich herosów na kolana, kogo jeszcze można wezwać na pomoc? Oczywiście całkiem nowy, całkiem inny, całkiem boski God Squad! Drużyna dobrze nam znana z kart Secret Invasion powraca dowodzona przez Thora i Herculesa, a jej szeregi zasilą Galactus, Silver Surfer, Venus, Sersi oraz Hellstorm! A po druzgoczącej i szokującej śmierci jednego z kluczowych bohaterów Marvela z poprzedniego numeru, nigdy nie uwierzycie, kto jest następny na liście Chaos Kinga.

Streszczenie

W budynku New Olimpus Group rozbrzmiewa alarm. Wszyscy szykują się na atak. Jedynie Hebe wie o co chodzi: jej mąż powrócił. Kiedy pojawia się Hercules, bogini chce rzucić mu się na szyję, ale jego boska moc uniemożliwia to. Lew Olimpu przeprasza za to żonę. Pokrótce wyjaśnia swój obecny stan i prosi ją, aby z nim poszła. W wielkim holu na parterze Herc i Thor zgromadzili nieprzytomnych bohaterów. Cho płacze nad ciałem swojej dziewczyny. Thor wyjaśnia, że wszyscy są w stanie snu, w jaki wpędził ich Chaos King. Amatsu zdobył wymiar snów i użył jego mocy, aby wpłynąć na śmiertelników. Amadeus nie jest bogiem, ale kiedy Athena zrobiła z niego nowego czempiona, przestał być zwykłym śmiertelnikiem. Cho nie potrafi pogodzić się z tą tragedią. Powinien był to przewidzieć. Venus usiłuje obudzić wszystkich swoim śpiewem, podczas gdy Hebe ma spróbować przyrządzić jakiś eliksir. Mają nadzieję, że to pomoże. Tymczasem Herc, Thor i Amadeus muszą zająć się innymi sprawami.

Moc Chaos Kinga wpływa na coraz większą liczbę ludzi. Samoloty zaczynają spadać z nieba, ponieważ ich pasażerowie i piloci zasypiają. Thor łapie jeden z nich, ale niedaleko spada kolejny. Na ziemi samochody wpadają na siebie, a lekarze zasypiają na ciałach swoich pacjentów. Amadeus szybko wylicza, że jeśli czegoś nie zrobią, 32451 osób zaraz zginie. Herc ma zamiar dać im więcej niezbędnego czasu. Używa swoich nowych mocy, aby zatrzymać czas.

Całą scenę Pluto obserwuje w swoim piekle. Jest wściekły. Właśnie tysiące dusz miało trafić w jego ręce, ale heros to uniemożliwił. Pojawienie się Heli, która włamuje się do komnat władcy Hadesu, podsyca jego złość. Bogini wyjaśnia jednak, że to nie atak. Chaos King wysłał swoich niewolników, kosmicznych bogów, na podbój wszystkich zaświatów. Pluto wzywa mieszkańców piekła do walki. W zamian obiecuje im wolność. Zeus, Ares i wielu martwych bohaterów przyjmuje tą ofertę. Kiedy rozpoczyna się walka, do akcji wkracza Chos King i swoimi szponami przebija Zeusa.

Na Ziemi Herc wyczuwa, że coś się stało jego ojcu. Traci koncentrację i czas znów rusza. Thor z przerażeniem patrzy na spadające samoloty. Amadeus bada ciała i stwierdza, iż wszyscy żyją i są w fazie snu. Ich ciała mogą być popalone i rozszarpana na kawałki, ale wszyscy żyją. Lew Olimpu przeprasza za swój brak koncentracji. Odinson pociesza go i proponuje zebranie odpowiedniego zespołu. Cho jednak nie widzi takiego powodu: mają najpotężniejszego boga na świecie i nie potrzebują nikogo z tego świata, ale naprawdę dużych ryb. Herc już o tym pomyślał i przed nimi pojawia się Eternity. Niestety nie może im pomóc i po krótkiej przemowie znika. Herc dziwi się  temu, ale nie ma czasu do stracenia. Wzywa kolejnych pomocników. Po chwili zjawia się Sersi. Zgadza się ona przyłączyć, ale według niej potrzebują więcej mocy. W takich okolicznościach Hercules wzywa Galactusa i jego herolda. Silver Surfer jest wściekły z powodu ich zachowania. Galactus miał właśnie pożreć niezamieszkałą planetę, ale skoro im przerwano, będzie musiał zjeść Ziemię. Rozpoczyna walkę, jednak wystarcza jeden potężny cios Herca, by powalić go na ziemię. Sersi łapie herolda, ale ten szybko się uwalnia. Surfer po chwili przestaje walczyć, ponieważ przed nim stoi Shalla Bal. W rzeczywistości to Sersi pod czarem Venus. Syrena nie była w stanie pomóc Delphyne i innym, więc przyszła wspomóc ich w walce. Herc zastanawia się, czy byłaby ona w stanie wpłynąć na Galactusa, tak jak zrobiła to z jego heroldem. Niestety pożeracz planet nie ma serca. Ich rozmowę przerywa pojawienie się Hellstroma. Przybył, aby poinformować ich, że Chaos King podbił właśnie wszystkie podziemne światy. Wkrótce zaatakują ich chordy martwych osób.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2 Chaos War #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.