Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #26

Hulk vol. 2 #26

Hulk vol. 2 #26

"Scorched Earth" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Apokaliptyczne protokoły bezpieczeństwa uruchomione przez MODOKa trawią cały świat. Aby go uratować, Red Hulk potrzebuje pomocy najpotężniejszych Mścicieli. A dokładniej Thora i jego niezrównanego młota. Lecz czy Gromowładny i moc Mjolnira okażą się łaskawi dla czerwonego osiłka?

Cytat

Iron Man: "Say... Why are you red, anyway? You communist?"

Streszczenie

Laboratoria Omnisapient. Red Hulk widzi, jak pusty pancerz Iron Mana wstaje i atakuje jednego z zarażonych wirusem MODOK-a nosicieli, a ten, pod wpływem promieni, na moment zmienia się z powrotem w człowieka. Ross postanawia zabrać zbroję do przebadania, w tej chwili jednak odzywa się ona głosem Starka, stwierdzając, że została już uruchomiona procedura autodestrukcji. Po chwili pojawia się sam Tony, wyjaśniając że jego zbroja została zainfekowana, dlatego musiał jej się pozbyć. Na szczęście nadal posiada pancerz "wewnętrzny", więc nie jest całkiem bezbronny, a do tego kontakt z mutantami dał mu możliwość dokładnego ich przebadania – tak właśnie odkrył, że zmiany można odwrócić. Trzeba się jednak spieszyć. W końcu domyśliwszy się, że to Rulk jest osobą przysłaną przez Rogersa, Stark każe mu znaleźć centralny komputer, sterujący protezami, zostawiając mu małego robota-kamerę, dzięki któremu będzie mógł go prowadzić. I tak, podczas gdy Iron Man zwalcza potwory, Ross przebija się do podziemi, gdzie w końcu trafia do sali z gigantycznym komputerem, którego zniszczenie powinno wyłączyć protezy. Próbuje go powstrzymać doktor Kurinji, podłączona do systemu i próbująca za pomocą własnego, umiejscowionego w mózgu implantu zwalczyć wirusa. Rulk jednak niewiele sobie z tego robi i po prostu odrywa ją od komputera, po czym miażdży maszynę – w samą porę, bo służby pomocnicze właśnie przybyły. Gdy mundurowi stabilizują sytuację, Stark przyznaje, że Czerwony stanął na wysokości zadania. Ten stwierdza, że pewnie nie doczeka się przeprosin za atak, Tony odpiera więc, że jeśli liczył na sprawiedliwe traktowanie, to chyba zapomniał, co zrobił w przeszłości. Skaczącego z powrotem do bazy Rulka obserwuje doktor Kurinji...

Tymczasem, w Gamma Base, Banner próbuje wyłączyć główny program Scorched Earth. Za każdym jednak razem, gdy myśli, że mu się udało, ten kopiuje się i rozpoczyna pracę od nowa – zupełnie, jakby był żywy. Zastanawiając się nad jego twórcami, Leaderem i MODOKiem, a raczej, teraz, Sternsem i Tarletonem, dochodzi do wniosku, że w obecnej formie nie powinni oni odpowiadać za swoje czyny. W tym momencie łączy się z nim Rogers, który właśnie przybył razem z Thorem.

Niedługo później Bruce wita się z bogiem, który cieszy się, że znów będą mogli walczyć ramię w ramię. Gdy Steve stara się wytłumaczyć, że to nie o tego Hulka mu chodziło, Thor zauważa zbliżającego się Reda i atakuje go. Czerwony w pewnym momencie łapie za Mjolnir. Odinson wypuszcza go więc, a młot, opadając, przygniata dłonie Szkarłatnego Siłacza do ziemi. Zwykła skała nie jest jednak przeszkodą dla Rossa, który łapie Asgardczyka i próbuje mu wytłumaczyć, że stoją po tej samej stronie. Thor nie zamierza jednak słuchać i poraża przeciwnika błyskawicą. Steve każe Bruce'owi ich powstrzymać, ten więc uruchamia hologram Galactusa, który przyciąga uwagę walczących. Następnie Banner wyjaśnia, że ku Ziemi zbliżają się dwie komety, DB07 i DB08, zwykle orbitujące wokół Słońca. Jednak jednym z planów wchodzących w skład Scorched Earth było wystrzelenie specjalnej rakiety, która wytworzyła niedaleko toru ich lotu miniaturową czarną dziurę. I choć ta zniknęła prawie natychmiast, jej oddziaływanie grawitacyjne wpłynęło na orbitę obu komet. Wyjaśnia, że zadaniem siłaczy będzie ich zniszczenie i wręcza Rulkowi kapsułkę, która powinna dostarczać mu tlen przez następną godzinę. Steve odciąga jednak Rossa na krótką rozmowę i, podczas gdy Thor przyznaje Bruce'owi, że od początku wiedział, z kim będzie pracował, pyta go, czy nie chce wziąć przerwy, by zregenerować się po walce. Rulk oznajmia jednak, że doskonale wiedział, co go czeka, gdy zgodził się na współpracę i zapewnia, że wykona powierzoną mu misję.

Wkrótce Thor i Rulk, za pośrednictwem stworzonego przez boga portalu, pojawiają się na torze lotu komet i miażdżą je: Thor swoim młotem, a Rulk – pięściami. Eksplozja odrzuca jednak osłabionego Red Hulka, który dryfuje, trzymając się fragmentu kosmicznej skały, w kosmicznej pustce. Jak się okazuje, leci prosto w kierunku czarnej dziury, która wcale nie wyparowała. To wszystko obserwuje Watcher, który ogłasza, że niestety nie może interweniować."You Know You Want to Hit That"

Postacie:
* A-Bomb
* Bruce Banner

Wybrzeże San Diego. A-Bomb walczy z gigantycznym potworem, który po raz kolejny rzuca nim w głąb lądu. Rick w końcu postanawia wykorzystać swoją umiejętność kamuflażu i zaczyna okładać monstrum. W końcu zaczyna tłuc w jego czaszkę, a po wyjątkowo silnym ciosie potwór ląduje nieprzytomny w wodzie. Jones wykorzystuje chwilę przerwy, by popisywać się przed kamerami, podczas gdy tajemnicze, świetliste postacie stwierdzają, że mogą wykorzystać wysoką samoocenę herosa i zmusić go, żeby pracował dla nich. W pewnym momencie potwór budzi się i zaczyna odpływać z dala od lądu. Wtedy z A-Bombem łączy się Bruce, który zauważa, że potwór może zaatakować inne miasto i pyta, co bohater zamierza z tym zrobić. Ten wsiada więc do wywróconej do góry nogami łodzi, przywiązuje ją do ogona poczwary i postanawia sprawdzić, dokąd się ona uda.


[Uwaga, w numerze znajduje się też krótka, teoretycznie zabawna historyjka autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26 Hulk vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.