Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #615

Incredible Hulks #615

Incredible Hulks #615

"Dark Son" Part 4: "First Contact"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy hulkowy syn Hiro-Kala grzmoci poprzez nasz Układ Słoneczny, Steve Rogers i jego Secret Avengers muszą uporać się z czymś znacznie groźniejszym. Z całą masą Hulków szalejących na Ziemi. Którą stronę wybierze zielony olbrzym, kiedy zostanie do tego zmuszony? Swoje dziecko, czy ojczystą planetę? I jak wpłynie to na jego relacje z drugim z synów, dzikim Skaarem oraz jeszcze dzikszą żoną, Red She-Hulk?
Plus historie dodatkowe pełne sekretów, czyli S.M.A.S.H. Files.

Streszczenie

Kwatera główna Secret Avengers. Beast zbiera dane o lecącej w kierunku Ziemi planecie K’ai i przekazuje je Hulkowi. Steve przypomina mu o misji. Jeśli uda mu się porozumieć z chłopakiem, ma go przekonać do poddania się. Jeśli ta opcja się nie uda, ma go powstrzymać siłowo.

Kamienny statek. Hulk przypomina swoim towarzyszom, że wziął ich dlatego, iż są tacy jak Hiro-Kala – każdy z nich wie jak to jest być potworem i jak można wrócić do bycia dobrym. Skaar ma jednak zastrzeżenia, wie, iż jego brat jest zły do cna. Czuje to przez łączącą ich więź – przez Old Power. Zirytowany Hulk nie chce o tym słyszeć.

Po naradzie Red She-Hulk, Korg i Skaar udają się w odosobnione miejsce, by porozmawiać. Skaar chce by byli przygotowani na najgorsze. Wie, że w tej sprawie Hulk jest najsłabszym z nich i może zawahać się, żeby zrobić to, co będzie konieczne.

Dowodzenie przejmuje Banner. Tłumaczy zespołowi, że statki ciągną planetę K’ai i wystarczy je zniszczyć, żeby uratować Ziemię. Hiro-Kala do ich napędzania używa czegoś z wnętrza planety. Dodaje, iż skan nie wykrył żadnej aktywności mózgowej wewnątrz pojazdów.

Po chwili szóstka bohaterów skutecznie zaczyna niszczyć obcą flotę. Statki wybuchają. Nagle She-Hulk ze zgrozą zauważa, iż wewnątrz pojazdów są ludzie. 

Statki zostają zniszczone. Niestety, planeta dalej posuwa się kursem kolizyjnym. Zielona i czerwona She-Hulk dostają zadanie – za pomocą wykrywacza mają znaleźć źródło mocy, z której korzysta Hiro-Kala.

Korg, Skaar i Rick dostają inne zadanie – mają wzbudzić wulkany na K’ai i za ich pomocą zmienić trajektorię. Skaar jest przeciw - nie chce, by Banner sam stanął naprzeciw Hiro-Kali. Nie ma jednak wyboru. Bruce teleportuje ich na planetę.

Jen i Betty znajdują źródło sygnału. Jest tam odział dziwnych, nastawionych wrogo, żołnierzy.

Banner zmierza w kierunku wyrodnego syna. Po drodze atakują go zniewoleni mieszkańcy planety. Bohater musi mieczem torować sobie drogę. Kiedy do walki stają dzieci, Bruce przestaje używać śmiercionośnego narzędzia. Wtedy też do walki włącza się Hiro-Kala. Strzela energią w Bannera. Pole siłowe wytrzymuje i Bruce przeżywa atak, czego nie można powiedzieć o atakujących go chwilę wcześniej dzieciach. Banner mówi chłopakowi, iż jest jego ojcem, po czym zamienia się w Hulka i z wściekłością nazywa syna małym potworem.Scenariusz: Ben McCool
Rysunki: Tom Raney

S.M.A.S.H. Files: Red She-Hulk: “’Til death do us part”

Postacie:
* Red She-Hulk, Punisher, Bruce Banner

Manhattan. Heartless Crew, banda uzbrojonych w nowoczesną broń i zbroję zbirów, walczy z Punisherem. 

Nagle w sam środek walki wpada Red She-Hulk. Z wielką radością i entuzjazmem atakuje zbirów i zmusza ich do ucieczki. 

Punisher nie jest zadowolony. Nie chciał, żeby członkowie Heartless Crew uciekli, a zginęli. Bierze na cel Red She-Hulk, która - nie zważając na cywili - rzuca autami w uciekających przestępców. Wtedy pojawia się Banner. Krzyczy do Franka, aby się nie mieszał. Ten ma dla Bruce’a radę – niech nie spuszcza swojej dziewczyny z oka, bo inaczej sam się nią zajmie.

Banner ma właśnie taki zamiar.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615 Incredible Hulks #615

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.