Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #98

Ultimate Spider-Man #98

Ultimate Spider-Man #98

"Clone Saga" - part 2

Postacie
Cytat

Spider-Man (o Furym): "He's lying. He's a liar."
Reed: "Actually, this time he's not. I have virtual sensors reading body temperature and pulse rate fluctuations and it didn't budge."
Spider-Man: "You can do that?"
Reed: "With him you kind of have to."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Spider-Man uruchamia systemy alarmowe, kiedy próbuje dostać się do wewnątrz ze Scorpionem. Fantastyczna Czwórka zabiera ich do środka i pyta się, co się dzieje. Peter mówi, że potrzebuje ich pomocy, aby dowiedzieć się, kim jest przyniesiony przez niego złoczyńca, ale muszą być dyskretni i przede wszystkim ukryć to przed Nickiem Furym. Reed mówi mu, że może to zrobić i po zbadaniu krwi Scorpiona oznajmia Spider-Manowi, że to Peter Parker, chociaż dziwi się, że DNA wykazuje tylko dziewięćdziesiąt cztery procent zgodności. Wtedy bohater zdejmuje maskę, mówi, że on jest Peterem Parkerem, i pyta się, kim w takim razie jest Scorpion. Richards sądzi, że to klon, więc kontaktuje się z Furym i pyta się, czy wie o kimś, kto przeprowadza eksperymenty związane z klonowaniem ludzi. Nick mówi mu, że nie, i na wszelki wypadek ostrzega Reeda, że on też ma tego nie robić. Następnie Richards pobiera krew Spider-Mana, chcąc się upewnić, jak bardzo jego DNA różni się od jego klona. Po chwili Peter przypomina sobie, że musi już wracać do domu, ponieważ po ostatnim spóźnieniu ciotka ostrzegła go, że wyrzuci go z domu [Ultimate Spider-Man #85]. Reed i Sue wypuszczają go z Budynku Baxtera, po czym zabierają się do pracy, aby ustalić, skąd się wziął Scorpion.

Przestraszony całą sytuacją Spider-Man wraca do domu, gdzie znajduje równie zaniepokojoną ciotkę, która mówi mu, że Mary Jane zniknęła. Peter mówi May, że był z dziewczyną wcześniej w centrum handlowym, ale nie wie, co się z nią później stało. Chłopak biegnie do domu Watsonów, gdzie Mary mówi mu, iż boi się, że jej córka znów uciekła z domu, i pyta go, gdzie poszła poprzednim razem [Ultimate Spider-Man #52-53]. Parker biegnie więc do magazynu, w którym czasami się spotykali, ale zamiast Mary Jane znajduje tam Spider-Woman. Peter pyta się jej, gdzie jest Watson i co się tu dzieje, a kiedy dziewczyna nie chce mu udzielić satysfakcjonującej go odpowiedzi, atakuje ją. Spider-Woman z łatwością go odpiera, a kiedy Parker wciąż się na nią rzuca, ta ciska go w jeden z filarów i chłopak zostaje przywalony deskami i innymi przedmiotami. Upewniwszy się, że nic mu nie jest, dziewczyna zostawia Petera, mówiąc, że znajdzie "ich" wszystkich, aby nie miał więcej kłopotów.

Później. Peter odzyskuje przytomność i zaczyna biegać po dachach budynków szukając Mary Jane. Nagle zauważa, że do jego dawnego domu ktoś wchodzi. Parker wbiega do środka i znajduje tam Gwen Stacy, która pyta się, kiedy on i May zdążyli się przeprowadzić.

Opuszczone laboratorium OsCorpu. Mary Jane budzi się uwięziona pod szklaną kopułą. Z cienia wyłania się osoba przypominająca dziewczynie Petera, która mówi, że wie, co zrobić, żeby nikt już jej nie skrzywdził, dzięki czemu będą mogli być razem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.