Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Blood On The Streets » Shadowland: Blood On The Streets #2

Shadowland: Blood On The Streets #2

Postacie
Zapowiedź

Silver Sable… Paladin… Misty Knight… The Shroud! Czterech zupełnie różnych bohaterów, usidlonych w wir Shadowland. Czy Daredevil używa The Hand, by zwalczać przestępców nieosiągalnych dla stróżów prawa? Czy może coś bardziej złowieszczego rozpszestrzenia się w mieście? Każdy z bohaterów próbuje rozwikłać tę zagadkę z innej perspektywy, muszą się spieszyć, by poznać prawdę. Jednak The Hand ma inne plany i czas zaczyna uciekać. Czy ten kwartet dziwnych współtowarzyszy porzuci różnice i stanie razem, nim śmierć uderzy ponownie?

Streszczenie

Paladin przystawia Shroudowi pistolet do głowy. Ten udaje mocno poturbowanego, ale po chwili kontratakuje z zaskoczenia. Kopie przeciwnika w klejnoty rodowe, a cios w szczękę pozwala mu złapać trochę dystansu. Z jego peleryny wydobywa się mgła, która otacza całą okolicę. Max chce w ten sposób oślepić przeciwnika i go wykończyć. Ten jednak jest doskonale wytrenowanym wojownikiem, także jeśli chodzi o walkę na ślepo. Bohater postanawia wykorzystać inną swoją przewagę. Rzuca się na najemnika i razem spadają z dachu. Shroud łapie Paladina za kostkę, rozwija swoją pelerynę i dzięki niej szybuje w noc.

Na parkingu miejskiej kostnicy Misty udaje pracownicę, której karta identyfikacyjna nie działa i skaner nie chce jej przyjąć. Podchodzi do niej jeden z patologów, ale boi się wpuścić do środka kogoś, kogo nie zna. Bohaterka zaczyna na niego krzyczeć i oskarżać o seksizm i rasizm. Zastraszony mężczyzna otwiera drzwi. W środku pani detektyw odnajduje ciało zmarłego gangstera i zaczyna je badać. Z notatek dowiaduje się, że w krwi denata znaleziono rohypnol. Jest to składnik pigułek gwałtu. Wydaje jej się to mocno podejrzane. Ma zamiar dalej prowadzić swoje śledztwo.

Shroud i Paladin lądują na dachu. Najemnik oskarża bohatera o zabójstwo Mikey'a Fortunado, co kosztowało go sporo kasy. Gangster wynajął go do roboty i teraz mu nie zapłaci. Max zaprzecza, aby to była jego sprawka. To robota The Hand. Najemnik miał zabić brata denata. Teraz w ramach zadośćuczynienia miał zamiar okraść swoją niedoszłą ofiarę i nie pozwoli, aby Shroud mu w tym przeszkodził. Ten przypomina mu, że to nie Bobby Fortunado stoi za tym zabójstwem. To Hand i prawdopodobnie Daredevil też nic o tym nie wie. Następnie odlatuje. Po drodze zastanawia się nad wersją wydarzeń przedstawioną przez Paladina. Ona także wydaje się prawdopodobna.

Misty przy swoim biurku pracuje nad śledztwem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ponad stu gangsterów zostało zamordowanych. Przeciwko większości z nich policja nie miała żadnych dowodów, ale wszyscy wiedzieli, czym się zajmują. Wiedział o tym także Matt i Hand. Murdock przysięgał, że nie jest za to odpowiedzialny. Nagle w jej biurze pojawiają się ninja. Przyszli ją zapewnić, że nie stoją za śmiercią Mikey'a Fortunado. Misty już to wie, rany, które widziała, były zadane w sposób amatorski. Ktoś chce, aby to wyglądało na robotę The Hand. Kiedy ninja wychodzą, Knight zastanawia się, czyja to robota. Najłatwiej zwalić to na Kingpina, ale nie wygląda to na jego styl. Postanawia zadzwonić.

Bobby Fortunado zostaje obudzony przez dzwonek telefonu. To Misty. Nie przyjęła zlecenia gangstera, ale dzwoni go ostrzec, że to nie Hand stoi za zabójstwem jego brata. Dodatkowo on także może być w niebezpieczeństwie. Gangster nie bierze jej na poważnie. Wierzy w niezawodność swoich ludzi. Nagle znajduje ciało jednego ze swoich ochroniarzy. Przed nim stoją ninja.

Sable dzwoni do swojego zleceniodawcy z Interpolu. Ten nie chce jej zapłacić, ponieważ ścigany przez nią człowiek nie żyje. Najemniczka zapewnia go, że Bulovic był martwy, kiedy go znalazła. Agent podejrzewa jednak, że to Silver Sable go zamordowała, ponieważ obawiała się, że dowody w jego sprawie są za słabe, aby go skazać. Kobieta obiecuje udowodnić swoją niewinność.

Paladin włamuje się do mieszkania Fortunado. Znajduje tam tylko trupy. Bobby ma w ręku telefon, na który dzwoniła Misty. Ta właśnie rozwala drzwi i wpada do środka. Przy pomocy swojej ręki rozbraja najemnika. Ten zapewnia ją, że to nie jego robota. Może to potwierdzić Shroud. Ich rozmowę przerywa pojawienie się ludzi Fortunado. Chcą pomścić śmierć ich szefa i wygląda na to, że znaleźli morderców.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2 Shadowland: Blood On The Streets #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.