Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #20

Secret Warriors #20

Secret Warriors #20

"Night" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Po wstrzącających wydarzeniach poprzedniej historii, pełen determinacji Nick Fury zaczyna wcielać w życie finałową część swego wielkiego planu.

Streszczenie

6 miesięcy po wydarzeniach z poprzedniego numeru Hydra otwiera w Seatle nową bazę rekrutacyjną. Miastem wstrząsa ogromny wybuch. Baza wylatuje w powietrze niszcząc sporą część miasta, w tym słynną wieżę. Nick zbiera swój oddział i wyjaśnia im co działo się w ciągu ostatnich miesięcy. Wojna Hydry i Lewiathana rozgorzała na dobre i nikt się już nie hamuje. Po incydencie w Chinach Hydra zniszczyła tajną bazę Fury'ego w Europie. Aby to zrobić wysadzili 3 przecznice w Paryżu. Miesiąc później biologiczny atak w Londynie zabił 12 tysięcy cywilów i zniszczył kolejną bazę. Zmniejszyło to ich zdolności operacyjne i obie terrorystyczne organizację rozwinęły swoją wojnę. Hydra straciła wszystkie centra lęgowe Hive, stocznie i centrum rekrutacyjne w Vancouver. Straty po stronie Lewiathana były jeszcze większe. W pewnym momencie zawarto zawieszenie broni, ale zakończyło się ono wraz z zabójstwem Magadana. Zemstą był incydent w Seatle. ONZ i światowe rządy zastanawiają się jak rozwiązać ten problem, ale znając polityków nic z tego nie wyjdzie. Nick ma zamiar sam zamknąć tę sprawę.

Później Hellfire i Quake siedzą w jej pokoju. Mają zakaz wychodzenia z bazy do czasu rozpoczęcia akcji. JT zaczyna świrować i namawia swoją dziewczynę, aby pomogła mu się na chwilę wydostać. Musi się trochę przewietrzyć. Daisy się zgadza. Chłopak po dotarciu na powierzchnię szybko idzie do pobliskiego baru. Tam znajduje swój nowy kontakt z Hydry. Po wymianie hasła i odzewu chłopak zaczyna narzekać na obecną sytuację. Nie pisał się na akcje terrorystyczne jak ta w Seatle. Chce się wycofać. Tajemniczy mężczyzna go przyciska. On ma tylko dostarczać informację i niczym się nie zajmować. Zgodnie z umową w zamian za infiltrację, zagwarantują Daisy bezpieczeństwo. Nie ma mowy o żadnym wycofywaniu. Zrezygnowany Hellfire przekazuje mu informację o następnym ataku oddziału Fury'ego na bazę Gehenna.

2 dni później Secret Warriors przedzierają się przez gęste śniegi aby dostać się do kosmodromu Nicka. Tam wsiadają do rakiet i dostają się na stację orbitalną. Tutaj Nick przedstawia szczegóły akcji. Oni zaatakują bazę Hydry w Nowej Zelandii, podczas gry oddziały Pierce'a i Mikela zaatakują pozostałe 2 bazy Lewiathana. Pokazuje Edenowi zdjęcia bazy terrorystów, aby on mógł ich tam teleportować. Wpadają do środka, podkładają bombę i uciekają. Rano bohaterowie teleportują się do środka. Czeka tam na nich cały oddział żołnierzy Hydry. Rozpoczyna się zażarta walka. Sytuacja robi się nieciekawa J.T. namawia Quake aby uciekali. Niedługo będą mieli na głowie całą bazę. Fury kończy ustawiać zapalnik i każe szykować się Edenowi do otwarcia portalu. Ten niestety zostaje trafiony od tyłu i pada na ziemię. Za nim otwierają się drzwi przez które przechodzą Gorgon, Strucker i Madame Hydra.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20 Secret Warriors #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.