Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #5

Secret Avengers #5

Secret Avengers #5

"The Secret Life of Max Fury"

Postacie
Zapowiedź

Tajny wróg zostaje ujawniony, ale czy na pewno? Pytania o drugiego Nicka Fury doczekują się odpowiedzi.

Cytat

John Steele: "These "Secret" Avengers of Rogers' need to be watched... and if necessary... taken down."

Streszczenie

Pięć lat wcześniej. Fury przechadza się po Paryżu przekonany o fakcie bycia obserwowanym. Jak się okazuje słusznie, nie mija chwila, a zostaje ostrzelany przez kilku agentów. Jego ucieczka kończy się kiedy dociera do jakiegoś mieszkania, gdzie zostaje zaskoczony przez resztę ścigającej go grupy, konkretnie Nicka Fury i Dum Dum Dugana.  

Obecnie były dowódca S.H.I.E.L.D. zmuszony jest do wyjaśnienia sprawy Rogersowi i Sharon Carter. Sam dopiero po chwili zaczyna rozumieć z czym mają do czynienia. Konkretnie chodzi tu o zdarzenie sprzed dekady kiedy jego brat - Scorpio i organizacja Zodiac skradli jeden z LMD i sprawili by ten myślał, że jest oryginałem. Wyeliminowanie grupy i zrozumienie prawdy doprowadziło u niego do czegoś, co można określić jako załamanie nerwowe. Naukowcy postanowili więc dokładnie zbadać to „urządzenie”, zamiast po prostu je zniszczyć.  

Ukazane zostają wydarzenia sprzed dziesięciu lat. Okazuje się, że wspomnienia zaimplementowane w tym LMD podlegają odnowieniu. Z czasem maszyna znowu zaczęła więc wierzyć, że jest Nickiem Fury i podejmować próby ucieczki, tylko po to by eliminować grupy terrorystyczne. Wtedy też akcja wraca ponownie do okresu z początku komiksu. Konkretnie do rozmowy oryginału ze swoim klonem. Nie ma już mowy o badaniach, od razu po lądowaniu LMD zostało dezaktywowane, a jakiś czas później spalone na oczach Nicka i Dugana.  

Steve wyraźnie nie jest zadowolony, tym bardziej, że Fury nie tylko nie potrafi wyjaśnić skąd jego kopia wzięła się na statku Secret Avengers, ale również dla kogo pracuje. Chwilę później Rogers wraz z Sharon odlatują, pozostawiając bynajmniej niezadowolonego Nicka samego sobie.  

Następnie zostaje ukazane co tak naprawdę wydarzyło się pięć lat temu na pokładzie Helicariera, który transportował schwytane LMD. Okazuje się, że Max - bo takie imię wybrał sobie uwolniony klon - został podmieniony na jedną z wielu podobnych mu maszyn.  

Aktualnie Max w towarzystwie Johna Steele analizuje skradzione z Quincarriera pliki, w których znajdują się akta Secret Avengers. Razem dochodzą do wniosku, że grupa Rogersa stanowi potencjalne zagrożenie dla planów Shadow Council. Na razie nie podejmują jednak żadnych działań.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5 Secret Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.