Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #5

Avengers vol. 4 #5

Avengers vol. 4 #5

"Next Avengers" - part 5

Postacie
Zapowiedź

W dalekiej przyszłości Avengers próbują nie dopuścić do kompletnej dezintegracji strumienia czasu. Możliwe jednak, że będzie za późno, aby przywrócić świat do stanu, w jakim był.

Streszczenie

Nowy Jork. Avengers krążą między walczącymi na ulicach ludźmi z teraźniejszości, przyszłości i przeszłości, nie wiedząc nawet, komu pomagać. Thor tymczasem, z okrzykiem na ustach, atakuje Galactusa.

Przyszłość. Tony budzi się z krzykiem w koszuli pokrytej krwią. Starszy Tony wyjaśnia, że musiał odseparować go od jego zbroi, która praktycznie była zaproszeniem dla Ultrona. Stark próbuje wyjaśnić, że robotowi tylko raz udało się przejąć kontrolę nad pancerzem i że zabezpieczył się już przed takim zagrożeniem. Jego starsza wersja oświadcza więc, że Ultron jest mądrzejszy od nich. Maestro i pozostali Avengers poganiają go, wskazując na siedzącego na uboczu Kanga, Stark przypomina więc, że zawarli sojusz z Conquerorem, gdyż jest on jedynym, który może podróżować w czasie. Tony pyta, czemu w takim razie powiedział on im, że "ich dzieci" doprowadzą do zniszczenia Wszechświata. Hulk też chce poznać odpowiedź i rzuca się na Kanga, ten jednak stwierdza, że sprowadził Avengers tak, jak sobie tego życzyli, i każe się zostawić w spokoju. Maestro nie zamierza jednak się słuchać i dopiero młodzi bohaterowie stwierdzają, że Kang po prostu robi to, co leży w jego naturze. Stary Stark stwierdza, że zajmą się nim później i zwraca uwagę swego młodszego "ja" na oś czasu, którą rozrysował i na której zaznaczył najważniejsze wydarzenia najbliższej przyszłości, prowadzące do "Wojny Ultrona", która właśnie rozgrywa się na zewnątrz. Wyjaśnia, że Kang zebrał armię nadludzi ze wszystkich punktów w czasie i zaatakował robota, a gdy przegrał, cofnął się w czasie i zebrał kolejną armię, ponownie przegrywając – i tak bez końca. Oni zaś – Stark, Hulk, Spider-Woman i młodzi Avengers – są uwięzieni w tym oku cyklonu, dlatego musieli sprowadzić Mścicieli tutaj i pokazać im, jak naprawić kontinuum czasowe. W tym czasie pętla czasowa się zamyka. Stark wskazuje swemu młodemu odpowiednikowi pewien punkt na swej osi, od którego wszystko się zaczęło i każe się tam udać. Nagle zauważa Noh-Varra i pyta, kim jest. Jak się okazuje, nie rozpoznaje go ze swojej przeszłości, a to oznacza, że to on jest kluczem do rozwiązania tej zagadki.

W następnej chwili Avengers trafiają z powrotem do przeszłości, w środek walki z Apocalypsem i jego Jeźdźcami. Tony każe Mścicielom jedynie się bronić, wyjaśniając, że mutant wkrótce zniknie, zagubiony w strumieniu czasu.

Gdy wszystko się uspokaja, Captain America, Iron Man, Protector i Wolverine udają się do opuszczonego gabinetu fryzjerskiego, gdzie budują kolejną machinę czasu i za jej pomocą podróżują w przyszłość, jakiś czas przed tym, jak pojawili się tam po raz pierwszy. Na miejscu stają przed Ultronem, którego Iron Man informuje, że nie przybyli z nim walczyć, lecz by złożyć mu pewną propozycję.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5 Avengers vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.