Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Spider-Man/Wolverine » Astonishing Spider-Man/Wolverine #3

Astonishing Spider-Man/Wolverine #3

Astonishing Spider-Man/Wolverine #3

"Another Fine Mess" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man i Wolverine trafili do przyszłości, w której Doctor Doom nie tylko podbił Ziemię, ale też Ego, the Living Planet. Oto walka, od której spadną wam gacie – Wolverine, uzbrojony w Phoenix Gun, kontra DOOM, THE LIVING PLANET! Po tym komiksie już nigdy nie spojrzycie na Spider-Mana i Wolverine'a tak samo.

Cytat

Wolverine: "I've had enough sex and killin' and drinkin' and drama to last me ten whole lifetimes. Maybe more. So how come now, as I'm walking to my death, the only thing that keeps crossing my mind... is where de hell'd all the time go?"

Streszczenie

Uzbrojony w Phoenix Gun, Wolverine zmierza na spotkanie z Doom, the Living Planet, w towarzystwie wiwatów „małych ludzi”, widzących w nim mesjasza. Wspomina przy tym swoje życie: żył dobrze ponad sto lat, walczył w każdej wojnie, która w tym czasie miała miejsce, kochał się z kobietami na kilku planetach, był samurajem i Mścicielem, odwiedził Piekło, a nawet wynalazł piwo – krótko mówiąc, widział już wszystko. Teraz jednak, przebijając się przez zrobotyzowane drony – heroldów łotra – zastanawia się, dlaczego w takim razie jego życie wydaje się takie krótkie. Dochodzi do wniosku, że nigdy nie znalazł chwili, by przystanąć, rozejrzeć się dookoła i zadziwić się światem – i teraz też nie będzie miał na to czasu. Wdrapuje się na resztki Statui Wolności i celuje do wiszącego nad światem Dooma.

Tymczasem Spider-Man budzi się i, zgadując, co się stało, pędzi powstrzymać przyjaciela. Peter jest jeszcze za daleko, by mu przeszkodzić, gdy Logan pociąga za spust, przeklinając fakt, że ostatnim dźwiękiem w jego życiu będzie głos Pająka. W następnej chwili Doom eksploduje, a Wolverine staje w płomieniach. Po chwili zostaje z niego tylko kałuża krwi i pokryty metalem szkielet.

Później. Gdy "mali ludzie" świętują i piją za cześć "Sześciu Szponów", Peter wraca do swego laboratorium i zaczyna pracować nad Cosmic Cube – jedyną rzeczą, która może mu pomóc w przywróceniu wszystkiego do właściwego stanu. Godziny spędzone na eksperymentach zamieniają się w dni, a te – w tygodnie. W końcu Parker wybucha wściekłością i każe kosmicznemu artefaktowi zacząć działać. Nagle wszystko tonie w oślepiającym blasku.

Nicość. James Howlett wisi w próżni, stwierdzając, że wieczność w tym stanie to odpowiednia kara za jego uczynki. Nagle jednak słyszy głos swojej matki, która mówi, że czekała na niego i prosi, by do niej przyszedł, żeby mogła go utulić.

W swoim laboratorium Peter wyobraża sobie, ile dobrego mógłby uczynić za pomocą Cosmic Cube. Postanawia jednak zacząć od spraw najważniejszych. Prosi o przywrócenie Logana do życia.

W nicości Logan już niemal dosięga dłoni swojej matki, która oferuje mu pokój duszy, gdy nagle zjawia się w laboratorium Spider-Mana. Zdezorientowany i wściekły rzuca się na Petera, który stwierdza, że spodziewał się większej wdzięczności za uratowanie życia. Wolverine wygarnia mu więc, iż wcale go nie uratował – sprowadził go z powrotem, by zaspokoić własne ego, a z tego powodu on - Logan - stracił jedyną szansę na wieczne szczęście. Bohaterowie coraz bardziej zawzięcie się kłócą, aż w końcu skaczą sobie do gardeł. W tej chwili czas się zatrzymuje. Obserwujący herosów Car i jego kompan dochodzą do wniosku, że nie mogą pozwolić, by ci się pozabijali. Mężczyzna postanawia wysłać ich w kolejną podróż. W tym celu z całej siły uderza w bohaterów swoim pokrytym magicznymi diamentami kijem.

Gdzie indziej, kiedy indziej. Logan odkrywa, że jest ubrany jedynie w bokserki. Nagle ktoś zakłada mu maskę i wypycha na ring, gdzie już czeka niepokonany mistrz – Niesamowity Spider-Man.

Gdzie indziej, kiedy indziej. Peter budzi się, obwieszony mięsem, pośrodku śnieżycy. Nagle zauważa spoglądającą w jego stronę watahę wilków, prowadzoną przez młodego Logana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3 Astonishing Spider-Man/Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.