Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #643

Amazing Spider-Man #643

Amazing Spider-Man #643

"Origin of the Species" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn wiele narozrabiał za czasów swoich krótkich, mrocznych rządów. Jednym z jego niecnych uczynków było zrobienie dziecka Menace. W chwili, gdy się narodziło, kupa superłotrów postanowiła położyć na nim łapy, a Spider-Man znalazł się w samym środku tego zamieszania. Na dokładkę historia Stana Lee.

Cytat

Spider-Man: „I have no idea what you need, though! I... I don’t know from babies! I... I... something to eat? Are you cold? are you warm? Are you a clone or a Kraven baby or an android? Because those I know about!”

Streszczenie

Parker, przykuty do ściany jedną z macek Octopusa, może jedynie zastanawiać się nad nowym wyglądem swojego przeciwnika i jego zamiarami wobec względem noworodka. Po chwili udaje mu się uwolnić i odebrać dziecko przestępcy. Znajdujący się w pobliżu przyjaciele i dość delikatny „pakunek”, który aktualnie przenosi, sprawiają, że zamiast walki woli rzucić się do ucieczki, odciągając jednocześnie zagrożenie od Osborna, Lily, MJ i Carlie.

Całe zajście zostaje sfilmowane z pokładu, znajdującego się w okolicy, helikoptera. W studiu obecny jest (przypadkowo) Jameson, który - rzecz jasna - nie szczędzi słów komentarza.

W kawiarni Lily nadal mówi tylko o dziecku. MJ i Harry wspólnie ruszają ze świeżo upieczoną matką szukać pomocy. Natomiast Cooper postanawia zostać i dowiedzieć się  co stało się z Parkerem.

Tymczasem Spider-Man dociera do szpitala św. Vincenta na Manhattanie, pozostawiając Octopusa daleko w tyle. Na miejscu czeka na niego dość nieprzyjemna niespodzianka - Electro, który grozi zniszczeniem całego budynku, jeśli nie dostanie dziecka. Peterowi udaje się jednak obmyślić plan, polegający na zniknięciu z pola widzenia przestępcy i zdjęciu stroju. Niestety, kiedy udaje mu się zgubić ogon, zostaje zaskoczony przez policyjne helikoptery.

Nie chcąc narażać funkcjonariuszy, Spider-Man może tylko unikać schwytania. Wszystko zostaje jednak sfilmowane, a bohater okrzyknięty porywaczem. W studiu, akcji przygląda się burmistrz Nowego Jorku. Po chwili na miejscu pojawiają się też funkcjonariusze Homeland Security i przejmują śledztwo, na podstawie informacji wskazujących na to, że ojcem dziecka jest Norman Osborn. Rozmowę przerywa im jednak kolejny atak. Tym razem to Sandman. Na szczęście Peter jest w stanie wykorzystać przeciwko sobie agresję jego i Electro, któremu  - w międzyczasie - udało się dogonić Pająka. Niestety, ucieczka wyczerpała zapasy pajęczyny, bohater wpada więc do jednego z okolicznych budynków, wywołując - o dziwo - tylko płacz dziecka.

Akcja ponownie przenosi się do kawiarni, gdzie Carlie udaje się znaleźć dzwoniący telefon. Niestety zostaje zaskoczona przez Tombstona.

Peter może już tylko kontynuować ucieczkę. Jego poczynania uważnie obserwuje cały Nowy Jork, włącznie z Octopusem, który nie musi już uganiać się za swoim przeciwnikiem. Ten bowiem jest bez przerwy śledzony przez ogromną ilość kamer i nie ma takiego miejsca, gdzie mógłby się ukryć.

Korekta: Morganka

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643 Amazing Spider-Man #643

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.