Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #642

Amazing Spider-Man #642

Amazing Spider-Man #642

"Origin of the Species"- Part 1

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn wiele narozrabiał za czasów swoich krótkich, mrocznych rządów. Jednym z jego niecnych uczynków było zrobienie dziecka Menace. W chwili, gdy się narodziło, kupa superłotrów postanowiła położyć na nim łapy, a Spider-Man znalazł się w samym środku tego zamieszania. Po tym wydarzeniu nic nie bedzie takie samo (i nawet Marvel zdał sobię wreszcie sprawę, ze nadużywa tego sformułowania). Na dokładkę historia Stana Lee.

Cytat

Doctor Octopus: "I'll handle it. Trust me... I'm a doctor."

Streszczenie

W opuszczonej posiadłości rodziny Kravinoff dochodzi do spotkania przestępców, na którym zostaje im złożona oferta, polegająca na dostarczeniu pewnego cennego przedmiotu. Zapłatą ma być spełnienie dowolnego życzenia zwycięzcy. Nie trudno domyślić się, że wszyscy od razu zaczynają działać.

Peter Parker usiłuje natomiast zarobić kilka dodatkowych dolarów za sprzedaż swojego ostatniego aparatu. Na szczęście Betty Brant postanawia do tego nie dopuścić. Chwilę później chłopak staje się ofiarą szyderstw. Przyjaciółka podnosi go jednak an duchu.

Powrót do domu okazuje się być kolejną przykrą niespodzianką. Michelle postanowiła urządzić wyprzedaż jego ubrań, ponieważ zalega z czynszem. Peterowi pozostał jedynie sweter, który z pewnością nie jest odpowiednim ubraniem na panujące aktualnie upały. Nie mając innego wyboru, zakłada go na siebie i rusza na spotkanie z Carlie. Na miejscu pojawiają się również Harry Osborn i Mary Jane. Niestety rozmowę szybko przerywają kłopoty.

Do kawiarni wpada bowiem ciężarna Lili Hollister, znana również jako Menace. Peter znika niemal natychmiast, podczas gdy Harry od razu zaczyna wspominać. Traci przez to orientację i zostałby przygnieciony, gdyby nie pojawienie się Spider-Mana. Niestety to nie koniec problemów. Dziewczyna uciekała bowiem przed goniącymi ją przestępcami, którymi okazują się być Shocker i Tombstone. Obaj nie są na szczęście większym problemem dla Parkera, który stara się ochronić przyjaciół i ciężarną, która właśnie zaczyna rodzić. Wtedy też na miejscu pojawia się ktoś jeszcze - Doctor Octopus. Ten pomimo próbującego przeszkodzić mu Petera, odbiera poród. Nikt nie ma jednak pojęcia, co chce zrobić z noworodkiem.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642 Amazing Spider-Man #642

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.