Avalon » Serie komiksowe » Punisher MAX: Hot Rods Of Death » Punisher MAX: Hot Rods Of Death

Punisher MAX: Hot Rods Of Death

Postacie
Zapowiedź

"Mad Billy" Finn wyciągnął tyłek młodego Franka Castla z niezłego bagna w Wietnamie. Kiedy kilka dekat później napotyka na kłopoty z motocyklowym gangiem, Frank aż rwie się, aby mu pomóc. Przygotujcie się, ponieważ Punisher zabiera Was na podróż po autostradzie do piekła.

Streszczenie

Punisher swoim samochodem wjeżdża w tył drugiego. Ten rozpędzony rozbija się o ścianę budynku. Frank dedykuje tą śmierć Billy’emu. Zostało jeszcze kilku bandytów do załatwienia. Castle zatrzymuje się na środku małego miasteczka. Na końcu ulicy czeka na niego gang motocyklowy. Jeden z motocyklistów rusza do ataku z pistoletem automatycznym. Punisher rusza mu na spotkanie. Tuż przed nim jego auto podskakuje i ląduje na nieszczęśniku. To już drugi, teraz czas na kolejnych.

3 dni temu Frank spotyka się ze starym kolegą z wojska. To „Mad Billy” Fin. W czasie wojny stracił rękę, kiedy pomagał w ewakuacji nieprzytomnego kolegi. Teraz prosi starego kumpla o przysługę. Mieszka obecnie w małym miasteczku razem z szesnastoma innymi osobami. Carter Vetch prowadzi wraz z żoną kawiarnię. George i Tony Leungowie poszukują uranu. Bonita Suarez prowadzi mały sklepik. Jej mąż ma domowy browar, a ich córka zna się na samochodach jak mało kto. Roland Hugh posiada całą ziemię w okolicy. Zależy mu na tym, aby była pusta i wolna od pola elektromagnetycznego. Ma teorie spiskowe na temat wykorzystywania go przez wszystkie tajne służby. Możesz żyć na jego ziemi, byle byś nie miał radia, telewizji, Internetu, komórki czy mikrofalówki. Niedaleko znajduje się wyschnięte jezioro. Raz do roku fanatycy samochodów robią tam zlot. Żyje mu się tam świetnie. Ciepło, sucho, wszędzie pustynia. Odkąd tam zamieszkał nie męczą go koszmary o wojnie. Bardzo nie chciałby stracić tego miejsca. Niestety kilka tygodni temu Leungowie odnaleźli swój uran. Od razy pojawiała się firma, która chciała kupić tę działkę. Bracia dzierżawili ją od Rolanda, który za nic nie chciał jej sprzedać. Najpierw pojawili się prawnicy, ale nic nie wskórali. Później pojawił się gang motocyklistów. Spalili jedną z farm. Carterowi złamali kolano, a potem go spalili. Frank od razu zgadza się pomóc. Billy jedzie swoim motocyklem a Castle bierze mustanga.

Niedaleko celu ich podróży ktoś podłożył minę i obaj weterani na nią wpadają. Wybuch wyrzuca ich z drogi i tracą przytomność. Niestety ktoś jeszcze dowiedział się, że Billy szuka pomocy i złoczyńcy zastawili pułapkę. Frank budzi się przywiązany do kołków wbitych w ziemię. Stoi przed nim przywódca gangu. Chwali się, że firma energetyczna obiecała im kupę kasy za każdego zabitego lub wypędzonego mieszkańca. Tyczy się to też osób, które będą im pomagać. Dodatkowo liczą na nagrodę od przestępców, którzy polują na bohatera. Obok niego leży ciało Billy’ego. Weteran zmarł zaraz po wypadku. Przywódca motocyklistów nazywa się Pike i ma zamiar zostawić tu Punishera. Jeżeli nie zabije to słońce to wieczorem zrobią to skorpiony, które mają gniazdo obok bohatera. Frank obiecuje, że nauczy go co to znaczy cierpienie. Kiedy zostaje sam traci przytomność.

Udaje mu się otworzyć oczy wieczorem. Przyjechali mieszkańcy miasteczka. Kiedy go odwiązują znów traci przytomność. Odzyskuje ją w jakiejś jaskini. Tubylcy kłócą się przy ognisku co dalej robić. Sami nie mają szans. Podchodzi do nich Castle. Jest w stanie im pomóc. Ci odpierają, że może mieliby szansę z bronią, która bohater miał w samochodzie. Teraz mają ją ich wrogowie. Frank jest innego zdania. Znają lepiej teren, mają łatwopalne materiały oraz ciężki sprzęt rolniczy. I mają jego. Wszyscy poświęcają całą noc na przygotowania. Tess usprawnia samochód bohatera, a jej matka szykuję koktajle Mołotowa. Bracia Leung szykują specjalną amunicję, a reszta mieszkańców szykuje zasadzkę w polach ze zbożem.

Teraz. Frank widzi, jak cała armia motocyklistów rusza na niego. Szybko zawraca samochód i zaczyna uciekać. Przeciwnicy ruszają za nim i wpadają w zastawioną na nich zasadzkę. Nagle wzdłuż drogi zostaje podniesiona stalowa linka. Wielu kolesi nie daje rady wyhamować na czas i kończą bez głów. Na tych, którzy próbują odwiązać linę spadają koktajle Mołotowa. Rzucają je mieszkańcy schowani na dachach swoich domów. Samochody i motory rzezimieszków stają w płomieniach. Ulica staje się prawdziwym piekłem. Pike'owi puszczają nerwy i ucieka swoim samochodem, podczas gdy dwa inne auta zaczynają gonić Franka. Ten wjeżdża w pole pełne zboża. Rzuca za siebie flarę, która powoduje natychmiastowy zapłon podlanego benzyną zboża. Przestępcy nie mogą jechać do przodu, a od tyłu atakuje ich kombajn, który powoli mieli ich wraz z maszynami. Castle dogania Pike’a i uderza w bok jego wozy. Oba samochody rozbijają się. Gangster z przerażeniem spogląda na spokojnie zbliżającego się bohatera, który po chwili wyciąga go z samochodu przez szybę.

Później tego samego dnia na środku miasteczka ląduje śmigłowiec. To właściciele koncernu energetycznego. Witają ich wściekli mieszkańcy. Mimo widocznej porażki przedsiębiorcy dalej są pewni swego. Nie odpuszczą, iż znajdą inne sposoby na pozbycie się tych ludzi. W odpowiedzi bracia Leung strzelają do nich ze swoich strzelb. Wydaje się, że naboje były nabite solą i tylko pokaleczyły biznesmanów. Czekach ich jednak rozczarowanie. Oprócz soli dodano do nich to, co znaleziono pod ziemia, czyli kryształki uranu. Przerażeni intruzi uciekają.

Pike leży nagi na drodze. Jest związany i zakneblowany. Frank opowiada mu o Finnie. Nie byli wielkimi przyjaciółmi, ale byli towarzyszami broni. To wiąże ludzi bardzo mocno. Tess opowiada Punisherowi, jak podobało się tu Billy’emu. Znalazł tu spokój. Castle też może go tu znaleźć. Bohater wsiada na motor. On nie szuka spokoju. Szuka powodów by się zdenerwować. Odjeżdża w kierunku zachodzącego słońca. Do jego maszyny przywiązana jest lina. Na jej drugim końcu znajduje się Pike, który jest wleczony po asfalcie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death Punisher MAX: Hot Rods Of Death

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.