Avalon » Serie komiksowe » Marvel Universe vs. The Punisher » Marvel Universe vs. The Punisher #4

Marvel Universe vs. The Punisher #4

Postacie
Zapowiedź

Ludzkość upadła, cywilizacja wyginęła. Jedyne, co przetrwało, to plemiona dzikich kanibali, którzy kiedyś byli bohaterami. Frank Castle myśli, że tylko on przetrwał, póki nie odkrywa, że grupka ludzi wciąż żyje. Niektórzy są tropieni przez kanibali, inni służą jako posłańcy między plemionami. Wszyscy myślą, że nie ma nikogo, kto ochraniałby niewinnych i pomści poległych. Punisher nadal żyje i ostatnia strzelba na Ziemi wypowie wojnę totalną, aby uratować ostatnich ludzi na Ziemi.

Streszczenie

The King of Death powala potężnym ciosem Franka. Ten ocierając krew z ust, wyjmuje nóż i rzuca nim w przeciwnika, ale udaje mu się tylko zranić go w rękę. Następnie rzuca w pozostałych przeciwników granaty ogłuszające, aby osłonić ucieczkę niezainfekowanych ludzi. Sauron próbuje zaatakować go z góry, ale Castle powala go i chce wypatroszyć. Mutant w porę dochodzi do siebie i ciska bohaterem o ścianę. Punisher traci przytomność.

Uratowani wcześniej ksiądz i chłopak siedzą na łóżku i martwią się o Punishera. Dzieciak uważa, że powinni mu pomóc. Duchowny, mimo iż jest otoczony przez broń, stwierdza, że nie są bohaterami i nie mogą nic zrobić.

Frank zostaje przywiązany do pionowo ustawionej ramy łóżka. U jego stóp klęczy Mary Jane. Kingpin żąda od bohatera informacji o miejscu pobytu plemiona Spider-Mana. Castle tylko pluje mu w twarz. Fisk bierze do ręki rozgrzany kawałek metalu. To przesłuchanie sprawi mu dużo radości. Wieczorem Punisher jest ciągle przytomny. Jego ciało jest mocno poranione, ale nie ma zamiaru mówić. Spider wie, gdzie jest więcej ocalałych, i Frank nie ma zamiaru go wydać. MJ próbuje błagać o jego życie, ale to bezcelowe. Castle ucieka myślami do przeszłości. Wspomina śmierć swojej rodziny, swoje działania jako Punisher oraz walkę z bohaterami po zarazie.

Ksiądz i chłopak obładowani bronią próbują dostać się na dach budynku. Szybko zostają złapani i trafiają do zagrody pełnej innych ludzi. Kingpin potrzebuje odpowiedzi i skoro Frank nie reaguje na ból, to może zareaguje na ból kogoś innego. Tombstone przyprowadza Mary Jane. Ta uderza go łokciem w twarz i zabiera mu nóż. Jeśli Castle powie cokolwiek, ma zamiar zabić siebie i swoje dziecko.

Niedaleko Deadpool jest zamknięty w celi. Pilnuje go Red Skull. Wilson prowokuje go jeżdżąc po jego ambicji. W końcu wkurzony złoczyńca podchodzi do celi. Wade uderza go w krtań i zabiera klucze.

Kingpin prowokuje MJ, aby użyła noża. Kiedy ta nie jest w stanie odebrać sobie życia, zabiera jej broń. Całą sytuację obserwuje z dachu Deadpool. Zastanawia się, co ma zrobić. Od tyłu próbuje go zajść Tombstone, ale Wade nie daje się zaskoczyć. Po chwili na ziemię obok MJ spada torba pełna broni, a po chwili także Tombstone, nokautując Icemana. Deadpool skacze na ziemię z mieczem w ręce i ląduje na Wizardzie. MJ wykorzystuje zamieszanie, aby uwolnić Punishera. Frank szybko podnosi karabin i kilka granatów. Te ostatnie rzuca w kierunku Hammerheada, Icemana i Deadpoola, którzy walczą ze sobą. Kiedy opada dym po wybuchu Frank rozpoczyna masakrę. Mary Jane z przerażeniem patrzy na to okrucieństwo. Po chwili żyje jeszcze tylko Kingpin, chociaż jest ciężko ranny. Frank wykańcza go strzałem w głowę.

Później Spider-Man wita się czule z żona. Wokół jest pełno ocalałych ludzi. MJ dziękuje Frankowi za pomoc. Castle bez słowa odpycha ja w kierunku księdza, a następnie wyciąga broń i zabija Parkera. Mary Jane rozpacza nad ciałem ukochanego. Ksiądz nie rozumie tego, co się stało. Punisher odpycha go od siebie. On nie zawiera umów z potworami. Duchowny widzi tu tylko jednego potwora.

Później Frank obserwuje odpływające łodzie z ocalałymi. Niektórzy chcieli zostać, ale Frank im nie pozwolił. To nie jest miejsce dla słabych, jego nie da się naprawić. To miejsce dla zabójców i potworów. Wraca do miasta, aby kontynuować swoją pracę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4 Marvel Universe vs. The Punisher #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.