Avalon » Serie komiksowe » Marvel Universe vs. The Punisher » Marvel Universe vs. The Punisher #3

Marvel Universe vs. The Punisher #3

Marvel Universe vs. The Punisher #3

"Partner In Crime"

Postacie
  • * Punisher
  • * Spider-Man , Deadpool
  • * Black Widow, Deadpool, Scorpion, Mary Jane Watson
    * Kingpin, Blob, Green Goblin, Hammerhead, Iceman, Lady Deathstrike, Madame Masque, Multiple Man, Omega Red, Red She-Hulk, Sabretooth, Sandman, Sauron, Shocker, Toad, Tombstone
    * Captain America, Hulk, Iron Man, Magneto, Ms. Marvel, Red Hulk, She-Hulk, Spider-Woman, Thing, Venom
Zapowiedź

Ludzkość upadła, cywilizacja wyginęła. Jedyne, co przetrwało, to plemiona dzikich kanibali, którzy kiedyś byli bohaterami. Frank Castle myśli, że tylko on przetrwał, póki nie odkrywa, że grupka ludzi wciąż żyje. Niektórzy są tropieni przez kanibali, inni służą jako posłańcy między plemionami. Wszyscy myślą, że nie ma nikogo, kto ochraniałby niewinnych i pomści poległych. Punisher nadal żyje i ostatnia strzelba na Ziemi wypowie wojnę totalną, aby uratować ostatnich ludzi na Ziemi.

Streszczenie

Spider-Man trzyma dziecko za zakładnika. Punisher straszy go, że jest gotów poświęcić chłopaka. Parker nie wierzy mu, ale aby zdobyć zaufanie, uwalnia zakładnika. Przyszedł tu tylko złożyć propozycję. Frank daje mu minutę. Peter zaczyna opowiadać o początkach walk plemiennych. Było ciężko, ale jego ludzie wyparli innych z miasta i odtąd wyspa należała do niego. Ktokolwiek próbował to zmienić, ginął. Ksiądz wtrąca się do rozmowy i przypomina bohaterowi, że najważniejsze jest, aby uratować ocalałych ludzi. W tym czasie Deadpool powoli uwalnia się. Walki plemion były sterowane. Ktoś specjalnie napuszczał je na siebie w taki sposób, aby powoli się eliminowały i nikt nie urósł za bardzo w siłę. Podczas ostatniej walki ocalałych bohaterów z ludźmi Red Hulka Iron Man miał nagłe zwarcie w pancerzu i nie mógł się ruszyć. Przez 5 dni Stark krzyczał z wnętrza zbroi, aż krzyki ucichły. Po tej wojnie Manhattan należał do Spider-Mana. Wszyscy inni wpadli w ręce jednego człowieka – the King of Death. Przez kolejne miesiące ten potwór eliminował inne pozostałe przy życiu plemiona. Mieli do wyboru albo się przyłączą albo śmierć. Ostatnio Król znalazł sposób aby dostać się na wyspę. Iceman zrobił dla niego lodowy most. Teraz trwa walka z plemieniem Spider-Mana. Porwał kogoś dla niego ważnego i Parker chce go odzyskać. Frank przerywa rozmowę, aby ostrzec Deadpoola, aby się nie zbliżał. Ten liczy na swój urok osobisty i kończy z kilkoma kulkami na ziemi. Oferta jest następująca Punisher zabije Króla Śmierci i uwolni zakładnika, a Spider powie mu, gdzie są ocalali ludzie. Manhatan będzie należał do pajęczaka, a reszta świata do ludzi.

Później. Frank naprawia swoją kryjówkę, podczas gdy ksiądz kładzie spać chłopaka. Kapłan chce wiedzieć, kiedy bohater ma zamiar wyruszyć. Castle nie ma zamiaru brać w tym udziału. Jego celem jest zabijanie tych potworów, a nie pomaganie im. Ksiądz przekonuje go, że jego misja powinna być inna. Najważniejsze to uratować niewinnych ludzi, a nie mścić ich śmierć.

W nocy Frank idzie na akcję. Ciągle nie wierzy w to, co robi. Po drodze spotyka Deadpoola, Skorpiona i Black Widow. Spider wysłał ich do pomocy. Castle przyjmuje ich, ale mają słuchać rozkazów. Razem po schodach pożarowych dostają się na górne piętra opuszczonego bloku. Po jego drugiej stronie widzą, jak grupa super ludzi pilnuje zagrody pełnej niezrażonych ludzi. Punisher musi utemperować mordercze zapędy swoich pomocników. Musza być ostrożni. Wszyscy mogliby zginąć, włączając w to zakładnika. Frank ze snajperki zdejmuje dwóch strażników – Bloba i Toada. Idzie im zbyt łatwo. Nagle się okazuje dlaczego. Piętro nad nimi pojawia się reszta zbirów. Rozpoczyna się jatka. Castle zabija kilku z nich, a Deadpool dokłada do tego Madame Masque, a Black Widow Hammerheada. Po ich stronie Skorpion zostaje uduszony przez Sandmana. Punisher chce to zakończyć jak najszybciej. Rzuca kilka granatów na ziemię i sam skacze z balkonu. Kiedy wskakuje do zagrody z ludźmi znajduje osobę, po która tu przyszedł. To May Jane. Jest nie zarażona i jest w ciąży. Nagle zostaje powalony mocnym ciosem od tyłu. Nad nim staje King of Death, czyli Kingpin.

Autor: Spell

Galeria numeru

Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3 Marvel Universe vs. The Punisher #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.