Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #612

Incredible Hulks #612

Incredible Hulks #612

"Dark Son" - chapter one: "Earth"

Postacie
Zapowiedź

Bruce Banner ponownie jest Hulkiem i jak zwykle nie ma co liczyć na odrobinę spokoju. Tym bardziej, że jego gamma rodzinka rozrosła się do niewiarygodnych rozmiarów. Syn Skaar, córka Lyra, kuzynka She-Hulk, zmartwychwstała żona Red She-Hulk oraz przyjaciele A-Bomb i Korg. Za dużo olbrzymów jak na jeden komiks, dlatego seria zmienia tytuł i zaczyna wychodzić dwa razy w miesiącu! A tymczasem, gdzieś w czasoprzestrzeni, Hiro-Kala, mroczny syn Hulka, gromadzi moc na planecie K'ai i przygotowuje do rodzinnego spotkania, które może zakończyć się tylko i wyłącznie miażdżeniem.

Cytat

Hulk: "We're all Hulks, now. You knew something was gonna get broken."

Streszczenie

Ziemia. Dry Tortugas, Floryda, USA. Rodzina Hulków i przyjaciele wypoczywają nad oceanem po ostatnich mocno burzliwych i niebezpiecznych dniach. Korg i A-Bomb grillują, Jen i Lyra bawią się w wodzie, Betty opala się gdzieś na uboczu, a Skaar w swojej dziecięcej formie czeka na swojego ojca. W radiu wciąż są nadawane komunikaty o wydarzeniach w Waszyngtonie, jakie miały miejsce cztery dni temu [patrz: Fall Of The Hulks/World War Hulks - przyp. BB], i podziękowania ze wszystkich stron dla bohaterskiej rodziny Hulków, która je powstrzymała. Wygląda na to, że olbrzymy, nie tylko te zielone, ponownie powróciły do łask opinii publicznej. Sielanka trwa w najlepsze.

Wkrótce dołącza do niej Bruce, który musiał wcześniej załatwić coś tajnego. Prawdopodobnie chodziło o przekazanie Rulka pod opiekę Steve'a Rogersa [patrz Hulk vol. 2 #24 - BB]. Po czułym przywitaniu się z synem i pozostałymi, Banner idzie porozmawiać z Betty, która wyraźnie trzyma milczący dystans do całej reszty. Bruce od razu zaczyna z grubej rury i wyciąga jej starą obrączkę, którą przechowywał od czasu jej śmierci [patrz: Incredible Hulk vol. 2 #466 - przyp. BB]. Swoją już założył z powrotem i chce, aby Betty zrobiła to samo. Lecz ta oznajmia, że nie za bardzo ma na to teraz ochotę. Wciąż czuje się nieswojo po wszystkim co się jej przytrafiło. Poza tym formalnie nie są oni już małżeństwem, jej ojciec o to zadbał. No i uczucia obecnie nie są takie jak kiedyś. Jednak Bruce naiwnie nalega i wtedy Betty traci nad sobą kontrolę i przekształca się w Red She-Hulk. Po czym kilkoma susami ucieka w nieznane.

Hulkowa rodzina wyruszyła w całości swym rodzinno-turystycznym autem w pogoń za czerwoną olbrzymką. Łatwo ją odnaleźć po śladach zniszczenia. W końcu spotykają ją szalejącą na jakiejś przydrożnej stacji paliw, gdzieś na odludziu. Bruce uruchamia swoje pole siłowe i wyrusza jej na spotkanie, aby ją uspokoić i namówić do powrotu do postaci Betty. Lecz ta ani myśli o tym. W przeciwieństwie do Bannera uwielbia swoje potężne i ordynarne drugie ja. Co więcej kilkoma ciosami próbuje sprowokować także i Bruce'a do przemiany. Kiedy to się jej udaje, ponownie gdzieś odskakuje licząc na dogrywkę.

Przemiana w Hulka rozerwała starą obrączkę Bruce'a. Spojrzał on z rozżaleniem na nią, a potem na pozostałych swoich towarzyszy. Przy tak dużym nagromadzeniu gamma olbrzymów i różnych zaszłości, wcześniej czy później, coś w końcu musiało pęknąć w tej rodzinie, która nie ma szans na bycie normalną. Sielanka skończona.
 
 
"Dark Son" - chapter two: "K'ai"

Postacie:
 * Hiro-Kala, Vizier
 * Axeman Bone
 * World Mind of K'ai, War-Mind
 
K'ai, gdzieś w uniwersum. Przeniesiona z Microversum planeta przemierza przepastne ciemności w towarzystwie kosmicznej floty hulkowego syna. Sytuacja na całym globie się ustabilizowała i powróciło nań życie, lecz teraz zmaga się on z zupełnie innym niebezpieczeństwem. W ciemnościach kosmosu planeta powoli zamarza pozbawiona słonecznych promieni. Mimo tego niezmordowani mieszkańcy K'ai znaleźli chwilę, aby wygrzebać gdzieś stary pomnik Hulka i postawić go w honorowym miejscu ku chwale ich wybawiciela - Hiro-Kali [całkiem prawdopodobne, że to ten sam posąg z adamantium, który daaawno temu wdzięczni superbohaterowie ufundowali zielonemu olbrzymowi w Incredible Hulk vol. 2 #279 oraz który lata później został magicznie przeniesiony na planetę K'ai w Incredible Hulk vol. 2 #352 - przyp. BB]. A poinformował o tym hulkowego syna niejaki Vizier, wyższy rangą mieszkaniec K'ai, który aspiruje do roli jego przybocznego.

Tymczasem nieopodal, przy zniewolonym Axemanie zgromadziła się grupka, która wcale nie uważa hulkowego syna za wybawiciela. Wręcz przeciwnie, to on sprowadził na nich wszystkie te zniszczenia, które teraz łaskawie naprawił. Chcą oni uwolnić byłego przywódcę barbarzyńców z Sakaar, aby poprowadził ich w walce z Hiro-Kalą. Lecz ten ich tylko wyśmiewa i ani myśli się angażować. Przynajmniej teraz, kiedy życie i położenie całej planety zależy właśnie od hulkowego syna. Grupka buntowników nie bacząc na jego decyzję i argumenty i tak postanawia zaatakować Hiro-Kalę. Bezskutecznie, wszyscy szybko padają, kiedy hulkowy syn przyzywa istoty War-Mind. Po wszystkim Hiro-Kala odchodzi bez słowa ponownie się spotkać z World Mindem planety K'ai. Zaciekawiony tym Axeman sam zrywa wiążące go okowy i podąża za hulkowy synem.

Okazało się, że moc, którą Hiro-Kala otrzymał od World Mindu jest tylko tymczasowa i ponownie potrzebuje jej kolejnej dawki. Lecz zbiorowa świadomość i esencja życiowa K'ai namawia go, żeby zamiast tego skorzystał wreszcie w pełni ze swojej pradawnej mocy, tej, której tak nienawidzi. Między nimi dochodzi do kłótni, lecz nie na argumenty, a wspomnienia wyciągnięte z pamięci hulkowego syna. W końcu jednak Hiro-Kala dopina swego i pobiera moc z World Mindu. Po czym siłą woli na całej planecie otwiera oczka z lawą, aby ogrzać ją, jak i jej mieszkańców. Wówczas zbiorowa świadomość i esencja życiowa K'ai ma dość i chce dać nauczkę hulkowemu synowi. Przyzywa ona istoty War-Mind i wciąga Hiro-Kalę pod ziemię. A Axeman był tego bezradnym obserwatorem.
                 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulks #612 Incredible Hulks #612 Incredible Hulks #612

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.