Avalon » Serie komiksowe » I am an Avenger » I am an Avenger #1

I am an Avenger #1

Postacie
Zapowiedź

Co sprawia, że ktoś zostaje Avengerem? Ta seria postara się na to pytanie odpowiedzieć. Bohaterami, z różnych momentów historii, będą Iron Man, Captain America, the Thing, Iron Fist, Justice, Firestar, Squirrel Girl, Nova, Young Avengers i wielu innych.

Cytat

Wiccan: "We don't just act like Avengers anymore... We are Avengers."

Streszczenie

Young Avengers udają się, na specjalne zaproszenie od Steve'a Rogersa, do odbudowanej Avengers Mansion, po drodze wypytując Hawkeye o przyczyny nieobecności Patriota. Gdy w końcu docierają do rezydencji i zastanawiają się, jak wejść do środka, brama nagle otwiera się. Speed wbiega do środka, zostaje jednak wyrzucony na zewnątrz przez odbudowane systemy obronne zainstalowane na podwórzu. Gdy próba dyskusji z budynkiem nie pomaga, młodzi bohaterowie zaczynają walkę z mechanicznymi mackami strzegącymi rezydencji. W pewnej chwili Wiccan wpada na pewien pomysł i zaczyna po prostu iść ścieżką w kierunku drzwi wejściowych. Gdy tam dociera, systemy obronne dezaktywują się, a Billy wyjaśnia przyjaciołom, że są teraz pełnoprawnymi Avengers i powinni zachowywać się jak u siebie. Pomyślunku gratuluje mu właśnie przybyły oryginalny Hawkeye, który sam zorganizował tę walkę, by sprawdzić, czy dzieciaki nadają się na Mścicieli. Zapewniwszy Kate, że może zatrzymać swój pseudonim, zaprasza młodzież do środka, gdzie czekają już pozostali Avengers."The Books of the Iron Fist"

Postacie:
* Danny Rand, Misty Knight

Harlem. Danny udaje się do mieszkania, które wynajmował wraz z Misty. Po pozbyciu się paru niedoszłych złodziei wchodzi do środka – jak się okazuje, prawie pustego, bowiem jedynym meblem jest pełna książek szafka. Segregując je, Rand zastanawia się nad przyczynami, dla których on i Misty postanowili się wyprowadzić: on, po powrocie do Avengers, postanowił zamieszkać bliżej Rezydencji, a ona nie chciała mieszkać sama w tak dużym mieszkaniu. Po chwili do Danny'ego przysiada się Misty i zaczyna mu pomagać. Znalazłszy książkę o azjatyckiej kulturze, którą Rand jej wręczył, kobieta przyznaje, że nie była w stanie jej przeczytać i mu ją oddaje. W następnej chwili Danny zauważa poradnik dla młodych mam, który kupił swojej dziewczynie, i szybko go ukrywa. Wspomina niedawną wizytę u lekarza, kiedy okazało się, że "dziecko", które razem mieli, było tylko odrobiną chi, którą Rand przekazał dziewczynie. Następnie trafia na ostatnią książkę, którą jako dziecko otrzymał od ojca – pamiętnik pewnego alpinisty, Jacka Flynna – i stwierdziwszy, że pewnie by jej się spodobała, wręcza ją Misty. Kobieta w zamian daje mu antologię z przygodami Philipa Marlowe'a, którą sama czytała, będąc dzieckiem. Po skończonej pracy para przytula się i rusza swoimi drogami."Welcome Home, Squirrel Girl!"

Postacie:
* Squirrel Girl, Tippy-Toe

Squirrel Girl wraca samolotem do Nowego Jorku. Na lotnisku odbiera Tippy-Toe, swoją wiewiórkę-pomocnicę, po czym wsiada do metra i udaje się do Central Parku. Tam, wraz z innymi mieszkańcami, obserwuje lecącego po niebie Iron Mana, a gdy zapada noc, siada na gałęzi jednego z drzew i patrząc na światła wielkiego miasta stwierdza, że mimo wszystko nie ma jak w domu.

[Uwaga: w numerze znajduje się też humorystyczna historyjka o Pet Avengers i Wolverinie autorstwa Chrisa Eliopoulosa – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1 I am an Avenger #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.