Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #240

X-Men: Legacy #240

X-Men: Legacy #240

"Collision" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Rogue i Magneto wreszcie odkrywają, że ich przeciwnikami w Bombaju są Children of the Vault.

Cytat

Rogue: "So it's a crime to kill your people."
Cadena: "Yes."
Rogue: "But not to kill humans or mutants."
Cadena: "That's just pest control."

Streszczenie

Children of the Vault ścierają się z nieprzygotowanymi X-Men i szybko zdobywają przewagę. Widząc to, Luz ukrywa się za pierwszymi drzwiami, na jakie trafia, jak się okazuje, prowadzącymi do pokoju Vaipali. Gdy dziewczyna dowiaduje się, co się dzieje, pyta, czemu nie użyje swoich mocy, by pomóc. Tymczasem na korytarzu walka dobiega końca. Cadena prosi Martillo o jego gigantyczny młot, którym zamierza dokonać egzekucji na Rogue. Wtedy jednak z pokoju wypada Luz, prosząc, by nie krzywdziła mutantki i obiecując, że wróci z nimi, jeśli obiecają, że nikt nie zginie. W tym samym czasie Serafina odkrywa w Magneto olbrzymie pokłady energii i sugeruje, że nadałby się on do "Angelfire". Cadena każe zabrać więc obu dorosłych X-Men stwierdzając, że Corregidora wszystko rozstrzygnie. Gdy tylko teleportują się z powrotem do Quitado, na miejscu pojawiają się młodzi mutanci i państwo Gavascar. Paras, jedyny z walczących, który pozostał na miejscu, wyjaśnia, że zostali zaatakowani i stwierdza, że musi pomóc przyjaciołom. Jego ojciec stanowczo protestuje, przypominając, że następnego dnia ma wziąć ślub. Chłopak odpiera więc, że ożeni się jeszcze dzisiaj, by spełnić przyrzeczenie, po czym wyruszy na misję ratunkową. Pyta Vaipalę, czy się na to zgadza, a ta potwierdza.

Quitado. Rogue staje przed swoistym "trybunałem" złożonym z Children of the Vault. Corregidora wyjaśnia, że jej rasa została stworzona przez ludzkich naukowców, by zaludnić Ziemię w razie globalnej katastrofy, jednak gdy próbowali tego dokonać, mutantka ich powstrzymała, po czym zaczęła ich zabijać. Rogue odpiera, że nie chciała niczyjej śmierci, ale jej ludzie zamierzali wybić wszystkich mieszkańców świata, którzy, jak się okazuje, są według nich tylko szkodnikami. Przywódczyni nowej rasy wyjaśnia jednak, że zmądrzeli od ostatniego razu – Ziemia jest zbyt zniszczona, by się na niej osiedlić, postanowili więc stworzyć nowy, własny świat. Mutantka nadal jednak musi zostać ukarana, Corregidora wydaje więc werdykt – zostanie ona publicznie stracona przez Perro, jednego z Children, którzy zostali przez nią pokrzywdzeni za pierwszym razem.

Po "procesie" Cadena udaje się do Magneto, któremu gratuluje – stanie się częścią historii ich miasta, a to dzięki Angelfire. Mechanizm, który zbudowali, a który ma za zadanie napędzać ich miasto, potrzebuje tylko dwóch części, nim zostanie ukończony – Luz i jego samego.

W Indiach rozpoczyna się ceremonia zaślubin Parasa i Vaipali. Kapłan rozpoczyna modlitwę, Indra przypomina jednak, że nie mają wiele czasu i pyta, czy mogliby przejść bezpośrednio do przysięgi.

W Quitado Cadena wyjaśnia Magnusowi, że ich miasto przeżywa permanentny kryzys – nie mają słońca ani żadnego innego naturalnego źródła energii, muszą więc wykorzystywać niebezpieczne promieniowanie międzywymiarowe, wysyłając energetyczne odpady na Ziemię. Angelfire jest rozwiązaniem tego problemu – po podłączeniu trzydziestu istot o potężnych zdolnościach manipulacji różnymi energiami, mechanizm będzie napędzał miasto, wykorzystując ich zdolności, jednocześnie zachowując "dawców" w pełni sił. Jedyny problem w tym, że wśród Children of the Vault było tylko dwadzieścia dziewięć takich istot. Nagle Luz, która jest jedną z owych istot i jest razem z Magneto przygotowywana do podłączenia, krzyczy, że się rozmyśliła i nie chce być tego częścią.

Tymczasem, gdzie indziej w Quitado, Perro przedstawia śledzącym egzekucję [za pomocą "zmysłowizji" – przyp. S_O] mieszkańcom Rogue, którą pyta o ostatnie słowa. Gdy mutantka w swoim stylu się odszczekuje, nadczłowiek ogłasza, że narzędziem śmierci będzie grawitacja. To mówiąc, zwiększa ciężar kobiety, wyjaśniając, że jej agonia będzie trwała, aż jej serce zostanie rozerwane – co może potrwać całe minuty.

W Indiach Paras zaczyna recytować przysięgę wierności, Vaipala powstrzymuje go jednak, stwierdzając, że po prostu tego nie widzi.

W tym samym czasie Angelfire zostaje uruchomione, sprzężenie zwrotne trzęsie jednak całym miastem. Cadena sądzi, że to sprawka Magneto, ten jednak odpiera jedynie, że wina nie leży po jego stronie, lecz jego sąsiadki – Luz, która właśnie straciła przytomność.

Paras nie rozumie, co jego narzeczona ma na myśli, ta więc "zmazuje" swoją twarz, która okazuje się tylko świetlnym malunkiem. Luz wyjaśnia, że był to pomysł Vaipali i że dzięki temu ocaliła życie Indry. Młodzi X-Men doskakują do niej, chcąc wiedzieć, gdzie zostali zabrani ich opiekunowie, dziewczyna nie jest jednak w stanie im powiedzieć, jak się tam dostać. Nagle jednak ma miejsce potężne trzęsienie ziemi. Gdy wszyscy się zbierają, Luz oświadcza, że jeśli chcą uratować pozostałych, powinni udać się do Quitado, które właśnie materializuje się pośrodku Mumbaju.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240 X-Men: Legacy #240

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.