Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #3

X-Men vol. 2 #3

X-Men vol. 2 #3

"Curse of the Mutants" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men przywracają do życia Draculę, oczekując od niego pomocy w walce z jego synem, a Wolverine rusza na ratunek Jubilee nie wiedząc o przemianie, którą przeszła.

Cytat

Jubilee: "I wanted to be the first one to welcome you to the family. You'll thank me later, Logan. I guarantee it."

Streszczenie

Ambulatorium Utopii. Podczas, gdy Nemesis pobiera od Wolverine'a krew, Kavita bierze na siebie winę za ucieczkę Jubilee. Logan zapewnia, że tak, czy inaczej, sprowadzi ją z powrotem, a gdy wychodzi, Rao pyta, czy powinni ukrywać przed nim ich plan. Cyclops każe jej się nie martwić i pyta, czy Bradley'owi się udało, ten stwierdza jednak, że z całą pewnością okaże się to dopiero później. W tej chwili do pomieszczenia zagląda Storm, oznajmiając, że właśnie przybył ich "gość".

Namor wręcza Cyclopsowi głowę Draculi, oświadczając, że musi teraz wrócić do swego królestwa. Scott ogłasza pozostałym, że czas złożyć wampira z powrotem w jedną całość.

Wkrótce później. Głowa Draculi zostaje mechanicznie ułożona na swoje miejsce, a następnie maszyna wyciąga tkwiący w jego piersi kołek. Gdy po chwili Vlad Tepes budzi się, zauważa, że jest unieruchomiony, a w jego stronę wycelowanych jest pół tuzina luf. Znajdujący się za szybą Cyclops oświadcza, że muszą porozmawiać.

Logan przemierza posępne bary w poszukiwaniu celów. Od każdego kolejnego wampira dowiaduje się kolejnych informacji mogących pomóc w odnalezieniu Jubilee.

Ta jednak nie czeka na ratunek – po zmianie garderoby na bardziej pasującą do jej nowego życia staje przed innymi wampirami, stwierdzając, że w końcu czuje się wolna. Xarus wyjaśnia, że po jego ugryzieniu stała się jedną z nich. To samo chce zaoferować pozostałym X-Men – podobnie, jak mutantów, ludzkość bowiem boi się i nienawidzi wampirów. Stwierdza jednak, że razem będą nie do powstrzymania. Przedstawiciel klanu Mystikos zauważa, że nie wszyscy będą zainteresowani tą propozycją, na co władca wampirów stwierdza, że na to również się przygotowali. Legat klanu Krieger oznajmia, że w mieście znajduje się kilkuset wampirów, z kolejnymi kilkoma tysiącami w okolicy. Zapewnia, że w ciągu kilku dni zbudują potężną armię, Xarus stwierdza jednak, że pozostałe części jego planu są realizowane bez przeszkód, uznaje więc, że nie ma na co czekać. Pyta, jak ma się sytuacja z ich nowym celem, jego podwładny zapewnia więc, że pozostawili mu wystarczająco dużo tropów, by udał się prosto w pułapkę. Słysząc to, Xarus każe Jubilee przygotować się do swojej roli.

Utopia. Dracula komplementuje Ororo i Emmę, nie zapominając też wspomnieć, jak mało obchodzi go Blade. Cyclops oświadcza, że mają wspólny problem i proponuje, by porozmawiali o jego synu. Wampir odpiera więc, że być może będzie chętny na rozmowę w wygodniejszych warunkach.

Ścierając się z zastępami Nosferatu Wolverine przypomina sobie, jak poznał Jubilee – gdy sam był ledwo żywy i torturowany przez Reavers, ona zaryzykowała życiem, by mu pomóc [patrz Uncanny X-Men #251-252 – przyp. S_O]. Dziewczyna jest dla niego jak rodzina, dlatego teraz nie zamierza pozwolić, by coś jej się stało. W końcu dociera do drzwi, za którymi odkrywa Jubiliaton zawieszoną głową do dołu nad misą pełną krwi. Gdy opuszcza ją, dziewczyna ostrzega go przed czymś za jego plecami, a gdy Logan się odwraca, wbija mu kły w szyję. Wyjaśnia, że jako pierwsza chciała go powitać w ich nowej rodzinie.

Utopia. Cyclops przedstawia Draculi sytuację – w promieniu pięciu mil od ich wyspy znajduje się około dwunastu tysięcy wampirów. Tepes pyta, czego od niego oczekuje, a gdy Scott stwierdza, że powinien po prostu iść za głosem serca, wampir żegna się i wychodzi.

Xarus i jego wampiry obserwują szamoczącego się na uwięzi Wolverine'a. Władca wampirów stwierdza, że albo Logan się przemieni, albo jego czynnik gojący wypali ich wpływ – wtedy jednak nadal pozostanie ich zakładnikiem. Po chwili Logan rozrywa łańcuchy, Xarus zabrania jednak swym podwładnym do niego strzelać. Mutant tymczasem wstaje i ujawniając swoje kły pyta, co musi zrobić, żeby dostać coś do picia.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3 X-Men vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.