Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood » X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood

X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood

Postacie
Zapowiedź

Aby znaleźć lekarstwo na wampiryzm, X-Club bada schwytanego krwiopijcę w laboratorium. Problem zaczyna się, kiedy wampir się uwalnia, a placówka zostaje odcięta od reszty świata.

Cytat

Cywil #1: "P'haps it's dead...?"
Cywil #2: "Perhaps your cure worked after all...?"
Cywil #3: "Perhaps we should exit these stygian tunnels, to join the lightless ones in their spires of dreaming dusk and..."
Nemesis: "Shuddup, you."

Streszczenie

Doctor Nemesis, wyraźnie niezadowolony, relacjonuje Emmie Frost incydent, który miał miejsce podczas transportu schwytanego wampira [w X-Men vol. 2 #2 – przyp. S_O] do laboratorium – najwyraźniej Logan, zauważywszy na ciele potwora pewnego rodzaju amulet, postanowił zatrzymać go na pamiątkę i niewiele myśląc podniósł błyskotkę, uwalniając chmurę pyłu, która, przed rozwianiem się, całkowicie spowiła Jeffriesa. Następnie składa raport z postępów X-Clubu w zwalczaniu wampiryzmu – Kavita opracowuje sposób, by zaatakować i odwrócić zmiany w organizmach wampirów na poziomie genetycznym, a Madison zamierza wykorzystać nanity, by wprowadzić odpowiednie nukleotydy do organizmów potworów. Sam Nemesis próbuje znaleźć lek przeciwko, wpływającemu na ludzkie zachowanie, wirusa, wypuszczonego przez zamachowcę-samobójcę. Niestety - nieskutecznie. Do tego, musi zajmować się piątką poddanych kwarantannie cywili. Ci boją się słońca, a także - choć sami nie są tego świadomi - doświadczają ciągłych napadów agresji i chęci oddania życia dla wampirów, choć w ich organizmach nie można znaleźć niczego, co wywoływałoby takie efekty. Emma telepatycznie stwierdza, że nie ma też naukowego wytłumaczenia na to, jak działają jej moce, więc pewnie nie na wszystko można znaleźć rozwiązanie w laboratorium.

Tymczasem w podziemiach, Kavita odkrywa ucieczkę schwytanego wampira, zaś Madison wyczuwa pożar. Gdy kobieta próbuje uratować antidotum na wampiryzm, Jeffries pędzi do cywili i uwalnia ich z kajdan. Nagle w drzwiach staje wampir-uciekinier, więc były członek Alpha Flight tworzy gigantyczne działo. Jednak nim jest w stanie wystrzelić, jedna z zarażonych kobiet daje się pożreć, stwierdziwszy, że nie mogą pozwolić, by ich gość był głodny. Wtedy na miejscu zjawia się doktor Rao, która strzela do potwora ampułką z serum. Początkowo wydaje się, że antidotum działa, jednak po chwili wampir się podnosi - Kavita każe więc wszystkim uciekać.

Stojąc przy drzwiach do poziomu z laboratorium, Nemesis - za pomocą urządzeń komunikacyjnych - słyszy, że pozostali członkowie X-Clubu są w kłopotach. Informuje o tym Emmę i dodaje, że całkowicie zamyka poziom. Frost pyta więc, po której stronie drzwi się znajduje.

Kavita, Madison i cywile ukrywają się w maszynowni, gdzie Jeffries ma nadzieję stworzyć urządzenie mogące zabić potwora. Nagle całe wyposażenie wyłącza się, podobnie jak światło – wampir, choć nie powinien być mądrzejszy od małpy, przeciążył obwody elektryczne i całkowicie pozbawił ich prądu - także zasilania zasilania. Kavita sięga po latarki i nakazuje zachowanie ciszy, lecz nagle jeden z cywili wzywa wampira. Chwilę potem, Rao zauważa poruszający się cień, a w następnym momencie ów krzyczący cywil zostaje zaatakowany. Nim potwór zdąży posilić się na kimkolwiek innym, do akcji wkracza Doctor Nemesis i przegania go.

Jakiś czas później, w zabarykadowanej sali konferencyjnej Nemesis wyjaśnia, że zamknął ich na tym poziomie, a kod do otwarcia wrót zna tylko on. Informuje również o braku zarówno zasilania, jak i planu, lecz nie okazuje się to całkowitą prawdą – Madison tworzy mały akumulator, napędzany energią kinetyczną, wystarczająco silny, by zasilić komunikator, a Kavita proponuje, żeby skontaktować się z Emmą. Jeśli ona będzie w stanie znaleźć potwora, zyskają przewagę. Niestety, Frost jest w stanie zlokalizować na dole jedynie mutantów i ludzi – a i te sygnały są niewyraźne. Nagle Jeffries wyczuwa, że probówki zaczynają się topić, a to oznacza, że pożar sięgnął laboratorium. Kavita przypomina, że znajdują się tam wszystkie jej notatki i postanawia do nich dotrzeć. Madison decyduje się jej towarzyszyć, zostawiając Nemesisa z cywilami. Po ich wyjściu, Bradley wsuwa chińską pałeczkę do lufy swojego pistoletu, tłumacząc zaskoczonemu kompanowi, że postanowił wypróbować tradycyjną metodę - kołka w serce. Celuje w błyszczący dym, który przedostaje się przez barykadę. Trafia prosto w lewą pierś potwora, lecz pałeczka  wypada stamtąd, nic nie robiąc wampirowi, który teraz przybiera techno-organiczną formę. Gdy jedna z, nadal pozostających przy życiu, kobiet wpycha innego cywila wprost w łapy potwora, Nemesis domyśla się, co się stało.

W tym samym czasie Madison odkrywa to samo i wyjaśnia Kavicie, że również został zarażony – tylko w ten sposób można wytłumaczyć uwolnienie potwora, nagły pożar i odłączenie zasilania. Dodatkowo, w jego umyśle pojawił się głos, rozkazujący mu zabić panią doktor. Zwalcza te żądze i przykłada sobie lufę pistoletu do skroni, jednak broń się rozpada. Naukowiec prosi Kavitę, żeby sama go wykończyła.

Nemesis i cywile uciekają przed potworem. Nagle Bradley zostaje przygwożdżony do ściany przez jego kompanów, twierdzących, że spodoba mu się bycie wampirem i musi tylko otworzyć swój umysł. To w końcu pobudza wyobraźnię doktora, który łączy elementy układanki. Następnie wzywa Emmę i każe jej zaatakować ośrodek bólu Jeffriesa. Gdy telepatka to czyni, Madison kuli się z bólu, podobnie jak cywile i wampir. Po chwili, wolny Madison wykorzystuje nanity w ciele wampira, żeby go zmiażdżyć.

Jakiś czas później, Kavita wyjaśnia Emmie, jak pokonali potwora – to nie wirus powodował zmiany w zachowaniu, lecz sygnał telepatyczny wysyłany przez wampiry. Zakłócając go, Emma wywołała sprzężenie zwrotne, które powaliło źródło problemu. Dodaje też, że mogą wykorzystać tę metodę do uwolnienia, spod wpływu krwiopijców, wszystkich zarażonych. Gorzej ma się sprawa z lekiem na wampiryzm – kobieta przeprowadziła testy na ciele wampira i odkryła, że jej serum zadziałało tak, jak powinno, ale nie przyniosło spodziewanych skutków i doktor nie ma pojęcia, jaka jest tego przyczyna.

Tymczasem Madison, który wraz z Nemesisem wrzuca ciało potwora do krematorium, domyśla się, czemu serum zawiodło – próbują rozwiązać ten problem za pomocą nauki, a wampiryzm opiera się na czymś zupełnie innym. Bradley zabrania mu nawet wymawiać "słowa na m", jednak Jeffries stwierdza, że krwiopijcy żyją znacznie dłużej od nich i wiedzą o świecie znacznie więcej.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood X-Men: Curse Of The Mutants - Smoke & Blood

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.