Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #1

Daken: Dark Wolverine #1

Daken: Dark Wolverine #1

"Empire, Act 1" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Daken wychodzi z cienia i zaczyna realizować swoje plany zdobycia władzy nad światem.

Streszczenie

Pięćdziesiąt lat temu. Logan wytacza się z baru i wsiada do samochodu. Za nim wypada kobieta, która oskarża go o zabicie mężczyzny, z którym walczył, mimo tego, że ten się poddał. Żąda, żeby mutant stanął do walki z nią, ten jednak nie słucha jej i bez słowa odjeżdża. Całą tę scenę obserwuje przez lunetę celujący do Logana mężczyzna. Nagle jednak podchodzi do niego Daken, który stwierdza, że jeszcze nie pora, żeby go zabić.

Dzisiaj, Milan. Na pokazie mody pracownica szuka jednej z modelek. Znajduje ją w garderobie, obłapywaną przez Dakena. Gdy dziewczyna zostaje wypędzona na wybieg, Daken zaczyna krążyć po zapleczu, pomagając się zdecydować dwóch innym modelkom zastanawiającym się, czy powinny zjeść wyjątkowo dużą truskawkę. Po chwili do mutanta podchodzi Donatello, projektant mody, i informuje, że ukończył projekt, nad którym dla niego pracował. Proponuje, żeby wpadł do niego go "przymierzyć", a Daken się zgadza, po czym, rozmawiając przez telefon z Johnnym Stormem, wychodzi na zewnątrz. Tam jednak oznajmia, że musi kończyć – widząc otaczających go zabójców z czerwonymi dłońmi na maskach oznajmia, że ktoś próbuje go zabić. Szybko rozprawia się z zamachowcami. Należąca do nich kobieta obiecuje wyjawić wszystko, jeśli zostawi ją przy życiu, lecz, niestety dla niej, Daken wszystko już wie.

Następnego dnia syn Wolverine'a zjawia się w rezydencji człowieka, który nasłał zabójców – jak sam tłumaczy, wiedział, że mutant sobie z nimi poradzi, ale gdyby po prostu do niego zadzwonił, nie pojawiłby się tak szybko. Daken pyta, czego gospodarz od niego chce, skoro już spełnił swoją część umowy i znalazł dla niego dziewczynę Logana i nie tylko, ten zaś oznajmia, że Mystique ich zdradziła. Niespodzianką nie jest jednak to, że to zrobiła, ale raczej to, czemu – poznała ich tajemnice. Daken przyznaje więc, że wszystko jej powiedział. Zrobił to, bo pragnie mieć wszystko. A żeby on miał wszystko, inni muszą pozostać z niczym.

Jakiś czas później. W Milanie Donatello zostaje odnaleziony martwy. Tymczasem w San Francisco Daken, w swoim nowym stroju, staje na dachu jednego z wieżowców i obserwuje miasto.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1 Daken: Dark Wolverine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.