Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #509

Daredevil #509

Daredevil #509

"Shadowland" – Part Two

Postacie
Zapowiedź

Gdy twierdza Daredevila Shadowland rośnie w Hell's Kitchen, kolejni bohaterowie występują naprzód, by przywołać Człowieka Bez Strachu do porządku. Jednak każdy wróg Daredevila wie, że nie jest łatwo go powstrzymać. Bitwy o Nowy Jork ciąg dalszy.

Cytat

Dakota North: "W-Wait... We have--P-Powerful friends..."

Ninja: "And where are they now?"

Luke Cage: "Right here. An' you mess with one of our Friends..."

Danny Rand: "...you mess with both of us!"

Streszczenie

Zamek Jigoku-Chu, Japonia. Forteca The Hand. Mistrz Izo i Elektra wspinają się po zboczu góry, by dostać się do wnętrza zamku. Zabójczyni jest poirytowana zachowaniem The Hand. Tłumaczy, że gdy ona nimi przewodziła, żaden przeciwnik nie mógłby się zbliżyć tak blisko jak oni teraz. Korzystają z tajemnego przejścia, którym okazuje się być kanał ściekowy.

Azyl Snakeroot. Daimyo rozmawiają o ataku na Czarną Świątynię w Kobe i kradzieży zwoju "Zugaikotsu". Yutaka uważa, że nawet, gdyby ich przeciwnikom udało się użyć zwoju, to i tak nie będzie miało to znaczenia dla tego, któremu służą. Makoto nawiązuje kontakt z White Tiger, by ta poinformowała ich o postępach. Angela wyjaśnia, że Murdock wykonał decydujący krok – stał się mordercą. Takashi uznaje, że Matt stał się teraz podatną ziemią, by Czarny Kwiat [ang. Black Flower] wypuścił korzeń.

Całej tej rozmowie przysłuchują się Izo i Elektra. Stary Mistrz stwierdza, że choć może być już za późno, to i tak muszą jak najszybciej udać się do Nowego Jorku.

Yutaka nakazuje White Tiger zabić przyjaciół Daredevila. Dziewczyna odpowiada, że już się tym zajęła.

Hell's Kitchen. Grupa ninja atakuje Dakotę i Foggy'ego. Dziewczyna broni się, strzelając do nich. Nie ma jednak większych szans. Udaje jej się co prawda zabić jednego, drugi ginie w eksplozji baku jej samochodu, jednak sama zostaje ranna. Gdy ninja szykuje się do zadania ostatniego ciosu, dziewczyna wspomina, że posiada potężnych przyjaciół. W tym momencie pojawiają się Luke Cage i Iron Fist. The Hand nie są w stanie sobie z nimi poradzić i w krótkim czasie wszyscy leżą martwi. Luke próbuje się dowiedzieć, co właściwie się stało. Foggy zaprzecza, jakoby za atakiem stał Matt, są bowiem z Dakotą jego przyjaciółmi. Rand i Cage uznają, że odpowiedzi poznają wyłącznie od Murdocka.

Japonia. Izo i Elektra uciekają przed The Hand, którzy magicznie odkryli ich obecność. Mężczyzna nakazuje Elektrze udanie się do Nowego Jorku, odnalezienie Matta i zrobienie tego, co należy. Sam zamierza opóźnić pościg. Kiedy ninja wbiegają za nim na most, który tworzy przewrócone drzewo, Izo przecina konar i wszyscy spadają do urwiska.

Shadowland, Hell's Kitchen. Tajemnicza kobieta zbliża się do twierdzy Daredevila. Gdy strażnicy starają się ją powstrzymać, stają w ogniu. Dopiero DD ją zatrzymuje, rozpoznając, że jest to Typhoid Mary. Dziewczyna informuje go, że zamierza do niego dołączyć. Przyłączyła się do Inicjatywy i tam udało im się połączyć jej trzy osobowości w jedną. Teraz jest całością, a jak głosi plotka, poszukiwani są przez niego wojownicy. Murdock nie jest do końca przekonany, ale udostępnia jej kwaterę, choć nakazuje ją pilnować. Sam udaje się na spotkanie z grupą superbohaterów, którzy zebrali się, by z nim porozmawiać.

Nelson i North ukrywają się w jednej z kryjówek policji. Dakota wyjaśnia plan Luke'a i Danny'ego. Postanowili oni zebrać grupę ludzi, których Matt szanuje i poważa, uważając, że to pomoże przemówić mu do rozsądku. Foggy twierdzi, że on też powinien tam być. Dziewczyna tłumaczy mu, że teraz muszą się przyczaić na jakiś czas i dowiedzieć się, kto wysłał na nich ninja. Z okna mieszkania obserwują, jak w Shadowland dochodzi do wybuchu.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509 Daredevil #509

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.