Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #147

Thunderbolts #147

Postacie
Zapowiedź

Gościnny występ Avengers Academy! Wizyta następnej generacji Avengers kończy się fatalnie. Luke Cage nie jest pewny, na których Thunderbolts może liczyć, zaprowadzając porządek w The Raft! Do tego nie wiadomo, czy sam Cage zachowa rozsądek, gdy zda sobie sprawę, że jednym z więźniów jest Purple Man – ten sam, który kiedyś kontrolował jego żonę.

Streszczenie

Kiedy uczniowie Avengers Academy przylatują do Raft, witają ich tylko naczelnik i Fixer. Thunderbolts są jeszcze na misji. Luke Cage, Moonstone i Juggernaut są chwilowo niezdolni do walki. Na polu walki zostali Crossbones, Man-Thing i Ghost, który przejął zbroję MACH V. Przy pomocy karabinów starają się trzymać zmutowane potwory na odległość. Ich dotyk jest zabójczy. Jeden z nich próbuje dobrać się do Karli, ale Man-Thing wyrywa mu język, a następnie rozrywa na kawałeczki. Marko podnosi się i pamiętając, aby tym razem nie wytaplać się we krwi przeciwników, miażdży kolejną bestię przy pomocy skały. Kiedy Luke odzyskuje przytomność, tylko jedna bestia jest jeszcze żywa. Crossbones podchodzi do niej, aby wykonać egzekucję.Strzela, ślizga się jednak na krwi martwego stworzenia, bez maski tlenowej wpada do komory z kryształami i wdycha ich toksyczne opary. Nikomu się jednak do tego nie przyznaje i ze wszystkimi wychodzi na powierzchnię. Tam Juggernaut zawala wejście do jaskini, aby nie stanowiła już zagrożenia.

Na Raft wszyscy przechodzą badania medyczne. Lekarze niczego jednak nie znajdują. Z powodu zagrożenia skażeniem wszyscy, nawet Ghost, muszą wziąć prysznic. Jedynie Abe musi trochę czasu spędzić w szpitalu, zanim wyzdrowieje. Fixer przypomina Luke'owi o wizycie młodych bohaterów. Ten zabiera ze sobą Ghosta i Moonstone, aby palnęli przed nimi mówkę o skruszonych przestępcach. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Nagle w budynku zapada ciemność. Fixer postanawia sprawdzić, co się dzieje, podczas gdy naczelnik idzie zobaczyć, co z więźniami. W jednej z sal znajduje dwójkę przestępców nad ciałem strażnika. Ci cieszą się na widok łatwej ofiary na wózku inwalidzkim.

W innej części więzienia Cage i Juggernaut rozdzielają się, aby znaleźć zaginionych nastolatków z Avengers Academy. Songbird tymczasem wytworzyła ścianę z dźwięku, która ma powstrzymać więźniarki przed ucieczką. Jest to bardzo ciężkie zadanie, prosi więc Moonstone o pomoc. Ta jednak udaje, że nie jest w stanie wyjść z celi. Za to dziewczynka troll – Gunna – bez trudu odgina swoje kraty.

Jeden z rannych strażników próbuje przez radio powiadomić wszystkich, że Man-Thing uciekł. Nie wie, czy ktokolwiek go jednak słyszy. Marko otwiera drzwi, za którymi znajduje dwójkę superprzestępców, którzy mają zamiar zabić strażnika i zjeść jego serce. Juggernaut przekonuje ich, że lepiej skupić się na ucieczce. Pomoże im i rozwali ściany stojące im na drodze.

Cage otwiera jeden z bloków, kiedy otacza go grupa więźniów. Znajdują się oni pod kontrolą Purple Mana. Luke przyjmuje wyzwanie i zamyka drzwi za sobą. Jednocześnie Walker, Songbird i Cage musza stawić czoła przeważającym liczebnie przeciwnikom. Naczelnik mimo braku kończyn bez problemu pokonuje swoich prześladowców. Akurat kiedy ostatni pada nieprzytomny, nadciąga odsiecz. Songbird pada pod naporem uwięzionych kobiet, ale na pomoc przychodzi jej Gunna. We dwie powstrzymują ucieczkę, a Moonstone dopiero na końcu pomaga im na powrót zamknąć cele. Tymczasem Cage mozolnie przebija się przez zastępy więźniów. Kiedy jest już tylko on i Killgrave, podchodzi do człowieka, który skrzywdził kiedyś jego żonę. Purple Man jest pewien, że będzie w stanie zapanować nad bohaterem, ten jednak rozwiewa jego nadzieje i nokautuje go.

Marko rozwala zewnętrzne mury więzienia i towarzyszący mu przestępcy z radością skaczą do morza. Tam niestety zostają zaatakowani przez meduzy. Całe zamieszanie trwało 31 minut. W jego wyniku trzech strażników musiało być hospitalizowanych, a wielu odniosło pomniejsze rany. Nikomu nie udało się uciec. Kilku więźniów zostało rannych. Trzech studentów wykorzystało sytuację, aby dobrać się do Normana Osborna. Cage opierniczył ich. Cały program zostaje na razie zawieszony.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #147 Thunderbolts #147

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.