Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #3

New Avengers vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Prawdziwy mistrz sztuk magicznych (i nie chodzi tu bynajmniej o Doctora Strange'a ani Doctora Voodoo) niszczy nasz wymiar kawałek po kawałku w poszukiwaniu artefaktów mocy. Co łączy dziedzictwa Iron Fista, Dr Strange'a i Wolverine'a?

Cytat

Victoria Hand:" Captain America. Captain America says to me:" Miss Hand, there's not a thought in that head of yours I agree with but I think you're a patriot." "So go be an Avenger." Be an Avenger! Like it's a good thing. Like this is my... AARRGGHH! Let's just call it what it is, "Captain!" Instead of going to jail I have to go take @#$ from Luke Cage and Wolverine for the rest of my life. That's what it is! AARRGGHH!"

Streszczenie

Victoria Hand stojąc w korku klnie na czym świat stoi. Wciąż ma w pamięci ostatnią wizytę u Avengers (poprzedni nr). Poszła tam tylko za namową Kapitana Ameryki. Miała przyłączyć się do formacji Luke'a Cage'a. Alternatywą było więzienie. Nagle nad miastem zbierają się ciemne chmury. Victoria Hand wysiada z auta i patrząc w górę widzi gęstwinę krwistoczerwonych chmur, rozciętych na pół płomiennym zygzakiem.

W innym wymiarze. Pogrążony w nicości Iron Fist próbuje zorientować się w swym położeniu. Nikogo nie widzi, słyszy jednak czyjąś rozmowę. Tematem dyskusji jest on sam. Danny dowiaduje się, że jego ciało zostało "pożyczone", by dostarczyć do tego wymiaru Eye of Agamotto. Rand trzyma ów artefakt w ręce. Jako śmiertelny powinien jednak juz dawno zginąć, co wydaje się intrygować rozmówców. W końcu jeden z nich zwraca się bezpośrednio do Danny'ego.

Central Park. Avengers i magowie obserwują niecodzienne zjawisko nad swymi głowami. Z rozcięcia na niebie wychodzą świetliste demony i atakują miasto. Avengers ruszają im naprzeciw; Strange, Voodoo i Hellstorm udają się poszukać jakiegoś rozwiązania sytuacji, a Jessica Jones leci ratować dziecko.

Siedziba Avengers. Świetliste demony dotarły już i tutaj i Jessica Jones musi im stawić czoła. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej uzbrojona w olbrzymi pistolet Victoria Hand.

Nowy Orlean. Sanktuarium Doktora Voodoo. Podczas gdy Jericho użala się nad własną porażką po utracie Eye of Agamotto i zniknięciu Iron Fista i swojego brata, Strange próbuje znaleźć odpowiedzialnego za atak z innego wymiaru. Póki co bezskutecznie.

Wciąż pogrążony w nicości Daniel Rand toczy zacięty dialog. Jego rozmówca pozostaje niewidoczny. Niespodziewanie Danny zostaje zaatakowany po tym, jak wymienił nazwisko Strange'a. Tajemniczy rozmówca w końcu zdradza też swoją tożsamość. To Yao. Wspomnienie Stevena wywołało w nim szczere oburzenie. Całą swoją wiedzę Strange zdobył praktykując u Yao, dla którego mag jest największą porażką i który teraz jest przyczyną demonicznej inwazji na Ziemię.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #3 New Avengers vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.