Avalon » Serie komiksowe » Steve Rogers: Super-Soldier » Steve Rogers: Super-Soldier #2

Steve Rogers: Super-Soldier #2

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość i przyszłość Steve'a Rogersa zderza się, gdy wgłębia się on w tajemnicę światowej konspiracji i staje twarzą w twarz ze swoją pierwszą miłością. Cała ta sytuacja i tajemniczy manipulator wbijają się niczym nóż w plecy Rogersa, prowadząc do zaskakującego finału.

Streszczenie

Ostrzał apartamentu trwa. Steve chowa się za biurkiem i trzyma na rękach umierającego Erskine'a. Ten w ostatnich słowach prosi go o opiekę nad żoną. Kule przestają latać, więc Rogers podrywa się i biegnie w kierunku schodów. Niestety na górę biegnie ochrona. Agent nie ma innego wyjścia jak wyskoczyć przez okno. Wykorzystuje flagi wiszące przed hotelem, aby zamortyzować upadek i wpada do fontanny. Szybko lokalizuje, miejsce, z którego strzelał snajper i idzie je zbadać. W mieszkaniu znajduje karabin podłączony do zdalnego sterowania. Prawdopodobnie nie było tu nikogo żywego. Steve w przebraniu idzie przed hotel i widzi jak szef ochrony wyprowadza żonę denata.

Przez całą noc Rogers infiltruje przestępczy światek w Mardipoor. Nie patyczkuje się i pięściami wydobywa potrzebne informację. Chce się dowiedzieć, kto został wynajęty do tego morderstwa. Niestety niczego się nie dowiaduje. Wskazuje to na robotę kogoś z firmy Erskina.

Rano Steve łączy się z Sharon. Noc spędził w jednej z kryjówek Logana. Jego dziewczyna chce mu wysłać wsparcie, ale patrząc na żonę naukowca w telewizji, bohater stwierdza, że sam musi się tym zająć. Prosi ją tylko, aby sprawdziła szefa ochrony w firmie Erskina.

Żona denata wygląda identycznie jak Cynthia Glass. Pracowała przy projekcie superżołnierza. Była nazistowskim szpiegiem, ale zginęła ratując mu życie. To była jego pierwsza miłość, którą stracił. Następnego dnia śledzi ją i szefa ochrony firmy. Jadą do rezydencji nad morzem. Kiedy kobieta wychodzi sama na spacer po plaży, Rogers wychodzi z ukrycie i idzie z nią porozmawiać. Wydaje jej się, że skądś zna bohatera. Wydaje jej się, że go kocha. Oboje całują się. Rogers przerywa romantyczną scenę i prosi o wyjaśnienia. Kobieta nie wiedząc co robić ucieka do domu. W tym momencie Steve dostaje informacje od Sharon. Szef ochrony to postać fikcyjna. Jego dane sięgają tylko do roku wstecz. Bohater wchodzi do domu gdzie znajduje oszusta i kobietę. Stwierdza, że doskonale wie, kto podaje się za ochroniarza. Ten wstaje i wyłącza Cynthię. Jest ona tylko robotem. Zresztą tak jak i on. Za wszystkim stoi Machinesmith, którego twarz ukazuje się na monitorze. Drzwi do pokoju zostają zamknięte. W Steve'a trafiają tajemnicze promienie, które wyłączają super serum w jego krwii. Po chwili na środku stoi chuderlawy Steve Rogers w wersji z przed II WŚ.

Autor: Spell

Galeria numeru

Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2 Steve Rogers: Super-Soldier #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.