Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #609

Captain America #609

Postacie
Zapowiedź

Bucky musi powrócić do miejsca, gdzie kiedyś jego życie się skończyło. Wszystko przez Barona Zemo, który kontynuuje znęcanie się nad bohaterem.

Streszczenie

Steve Rogers leci nad miastem w swoim samochodzie w towarzystwie szybującego obok Falcona. Bohater dopiero co wyszedł ze szpitala, jednak nie martwi go własne zrowie, lecz  James. Lokalizator mężczyzny jest wyłączony, a on sam nie odbiera telefonu.

Dwie godzinie wcześniej Barnes w swoim mieszkaniu pakuje się, rozmawiając równocześnie przez telefon ze swoją dziewczyną. Obiecuje jej, że szybko zakończy pakowanie i ucieknie gdzieś, aby poczekać na następny ruch Zemo. Zapewnia, iż nie ma zamiaru działać pochopnie. Natasza mu jednak nie wierzy. Wychodząc z mieszkania, Cap rozmyśla o ostatnich wydarzeniach. Nie podoba mu się plan Black Widow, ale wie, że kobieta ma rację. Przechodząc koło łazienki, zauważa napis na lustrze. To wiadomość od Zemo, który wyzywa go na pojedynek w miejscu, gdzie Bucky miał swój początek. James ze złością rozbija lustro. Ma zamiar podjąć wyzwanie.

Teraz Captain jedzie swoim motorem przez autostradę. Wie, że to pułapka. Wie również, że wszyscy przyjaciele odradzaliby mu to. Czuje się niezrozumiany, gdyż żadne z nich nie przeżyło tego, co on, nikt nie był wykorzystywany jak on. Nie ma zamiaru czekać aż Zemo sprawi, że cały ten koszmar powróci.

W Nowym Jorku Natasza, Sam i Steve spotykają się w mieszkaniu Jamesa. Ich przyjaciel miał tu być. Black Widow spędziła kilka ładnych godzin na przygotowanie bezpiecznej kryjówki. Znajdują rozbite lustro i od razu mają złe przeczucia. Zastanawiają się, gdzie Bucky mógł pojechać. Z dachu sąsiedniego budynku obserwuje ich Ironhand Hauptmann. Dostaje rozkaz od Zemo, aby za wszelką cenę zatrzymać bohaterów na miejscu. Steve tymczasem domyśla się, iż miejsce spotkania to obóz wojskowy Camp Lehigh, gdzie Captain i Bucky spotkali się po raz pierwszy. Sam przerywa jednak rozmowę, ponieważ wyczuwa, że ptaki mówią o jakimś zagrożeniu. W tym samym momencie nazista wystrzeliwuje w ich kierunku pocisk z wyrzutni. Falcon w samą porę wylatuje z budynku, unikając skutków wybuchu i rusza do ataku. Przeciwnik otwiera do niego ogień, ale bohater unika pocisków i wpada na złoczyńcę. Obaj spadają z dachu.

Cap dociera do obozu. Z tym miejsce wiąże się wiele dobrych wspomnień, jednak teraz jest ono opuszczone i popada w ruinę. W jednym z budynków czeka na niego Zemo. Złoczyńca wiedział, że bohater tu przyjdzie, gdyż, jak sam twierdzi, strasznie łatwo przewidzieć jego zachowanie. Wściekły Captain rusza do ataku.

Hauptmann kopie leżącego Falcona, któremu z pomocą przychodzi Black Widow, kopiąc przeciwnika mężczyzny. Do wroga doskakuje Steve i wymierza mu potężny cios. Mimo to nazista ciągle stoi, dlatego Natasza kopie go jeszcze od tyłu. Steve łapie jego żelazną rękę i miażdży ją. Z przerażeniem odkrywa, że pod rękawicą jest normalne ciało, a nie proteza.

W tym samym czasie Bucky walczy z Zemo. Walka jest wyrównana. Kiedy złoczyńcy udaje się przewrócić bohatera, zaczyna uciekać. Cap rusza w pościg. Po drodze musi unikać samonaprowadzających karabinów. Zasłania się tarczą, ale siła pocisku wręcz wgniata go w ziemię. James zasłania się tarczą przed ciosami przeciwnika. Robi serię uników, dzięki którym może wyprowadzić cios i ostatecznie barona. Podchodzi do leżącego przeciwnika, chcąc założyć mu kajdanki. Zemo wykorzystuje ten moment, aby przyczepić do mechanicznej ręki bohatera małe urządzenie, przez co zostaje ona wyłączona. James zaczyna uciekać - chce zebrać siły i przemyśleć dalszą taktykę, ale Zemo strzela mu w plecy z energetycznej broni. Captain pata nieprzytomny na ziemię, w odpowiedzi na co jego przeciwnik wzywa transport.

Po walce Hauptman przyznaje, że miał tylko zatrzymać bohaterów, by dać czas Zemo. James budzi się przykuty do podłogi kajdanami. Baron informuje go, iż są na pokładzie samolotu, który leci na wyspę jego ojca, gdzie bohater miał umrzeć.


"Welcom Home" Part 2

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

Postacie:
•    Nomad
•    Steve Rogers, Araña, Black Widow

Anya denerwuje się, że koleżanka jej nie słucha. Rikki przeprasza ją, ale nie jest w stanie przestac myśleć o ofercie Steve'a. Właśnie o tym mówiła jej koleżanka. Jeśli będzie miała szansę żyć jak normalna nastolatka, oznacza to koniec Nomad i życie pod nadzorem dorosłych. Co więcej, nawet nie wie, kto miałaby się nią opiekować. Dla Rikki liczy się jedynie, że będzie blisko Steve'a. Na koniec pokazuje koleżance komórkę. Zabrała ją jednemu z bandziorów. Dzięki niej nie tylko będzie dostawać wiadomości, które gang rozsyła, ale też ma komórkę. Podaje numer koleżance, aby mogły być w kontakcie. Nagle jednak robi się jej przykro: jeśli przyjmie ofertę Rogersa, straci przyjaciółkę.

Steve ćwiczy na sali gimnastycznej, rozmawiając z Nataszą. Martwi się, że Nomad może odrzucić jego ofertę. Nie może jej do niczego zmusić, ale chce, by była bezpieczna. Nie zapewni jej normalnego życia, jeśli ta nie zrezygnuje z kostiumu.

Rikki siedzi w stołówce i zastanawia się, co zrobić. Chce zadzwonić do Steve'a, gdy nagle zauważa dwóch chłopaków, których ostatnio załatwiła jako bohaterka. Zostawia telefon i rusza za nimi. Wieczorem gang spotyka się w opuszczonej hali. Nomad siedzi na belce pod sufitem i ich obserwuje. Przestępcy śpieszą się, ponieważ nie wiedzą, kiedy bohaterowie rozpracują ich plan zamachu na senatora. Rozmowę bandziorów przerywa dzwonek telefonu bohaterki, który zapomniała wyłączyć. Gang zauważa ją, a dziewczyna szykuje się na śmierć. Nagle przez drzwi wpada Steve i powala kilku bandytów. Nomad unika kul i powala następnego kolesia. Kiedy widzi, jak Rogers musi chować się za skrzyniami, aby uniknąć kul, zaczyna panikować. Boi się, że przez nią zginie kolejna osoba. Przez to nie zauważa podkradającego się do niej bandziora, który nokautuje ją.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609 Captain America #609

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.