Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #4

Avengers vol. 4 #4

Avengers vol. 4 #4

"Next Avengers" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Strumień czasu jest popsuty i Uniwersum Marvela pogrąża się w chaosie. Czy Avengers pokonają Kanga, a nawet jeśli, to czy nie jest już za późno? Gościnnie występują: WSZYSCY!

Streszczenie

Przyszłość. Grupa Avengers znajduje się w jaskini w Central Parku. Nim znajdą wyjście, Iron Man ostrzega pozostałych, że trafili do prawdopodobnie najgorszej z możliwych przyszłości, w której być może ich przyjaciele nie żyją lub obrócili się przeciw nim – dlatego muszą być gotowi na wszystko. Gdy wyglądają na zewnątrz, widzą olbrzymią armię bohaterów, łotrów i innych nadludzi walczących pod dowództwem Kanga przeciw legionom robotów Ultrona.

W teraźniejszości Killraven próbuje ostrzec spotkanych Avengers, nagle jednak rozpoznaje Spider-Mana [spotkali się w Marvel Team-Up #45 – przyp. S_O] i uradowany bierze go w ramiona. Następnie ponawia swe ostrzeżenie, nagle jednak następuje eksplozja, rozrzucając wszędzie wokół resztki dinozaura. W następnej chwili wokół herosów pojawiają się kroczące machiny Marsjan, do walki z którymi rusza Thor. Pozostali Mściciele ewakuują się razem z cywilami, których spotykają, a gdy są już względnie bezpieczni wewnątrz jednego ze sklepów, Killraven wyjaśnia, że dnia, który był dla niego wczoraj, przeniósł się nagle ze swoich czasów w prehistorię, a następnie – do okresu Wojny Domowej [tej oryginalnej, z Lincolnem i w ogóle – przyp. S_O]. Stwierdza, że ludzki umysł nie jest przystosowany do tego, by wytrzymać takie napięcia, a wtedy, jak na potwierdzenie jego słów, na ulicach mieszkańcy rzucają się na siebie, uzbrojeni w pałki, gazrurki, toporki i najróżniejsze prowizoryczne bronie. Widząc rozpętujący się chaos, Hawkeye ogłasza, że muszą to powstrzymać. Tymczasem Thor poradził sobie z Marsjanami, gdy jednak się rozgląda, widzi niebo pełne najróżniejszych pojazdów – od pterozaurów, poprzez sterowce i dwupłatowce, po helicarriery i statki kosmiczne – dinozaury i inne potwory krążące po ulicach... I stojącego w centrum tego wszystkiego Galactusa przygotowującego swą machinę do pożerania planet.

W przyszłości Captain America celuje do walczącego z Ultronem Kanga, przed oddaniem strzału powstrzymuje go jednak Wolverine. Iron Man zgadza się z Loganem, stwierdzając, że nie wiedzą, co się dzieje, i możliwe, że toczona na zewnątrz walka jest dla nich korzystna. Bucky stwierdza, że to Kang jest problemem, Tony odpiera więc, że nie wiedzą tego na pewno – jedyne, co do czego mają pewność, to że ma miejsce kryzys czasowy i że ma on coś wspólnego z Kangiem i dziećmi Avengers. Nagle Wolverine coś wyczuwa, w następnej chwili herosi zostają zaatakowani i obezwładnieni przez młodych Mścicieli. Asgardka stwierdza, że nie powinni byli tego robić, łucznik odpiera więc, że muszą robić to, co im każe "Maestro".

Jakiś czas później w zupełnie innej jaskini Wolverine budzi się, gotowego do ataku wita jednak i uściskuje podstarzały Hulk. Gratuluje on pozostałym, również budzącym się Mścicielom odnalezienia sposobu na podróż w czasie, a młodzi Avengers przepraszają za bezwzględność – musieli ich cicho i szybko wydostać ze strefy walki. Banner wyjaśnia, że wysłał po nich Kanga, bo tylko on posiada wehikuł czasu, a według jego kompana są oni tu potrzebni. Gdy Stark pyta, kto jest tym tajemniczym kompanem, staje przed nim postać w zbroi, a podnosząc maskę ujawnia, że jest starszą wersją Tony'ego. Prosi Hulka, by przytrzymał jego młodszy odpowiednik, po czym oślepia pozostałych Mścicieli i podchodzi do Starka z wyciągniętym ostrzem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4 Avengers vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.