Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #208

X-Factor #208

Postacie
Zapowiedź

Wolfsbane powraca do X-Factor. Co zrobi, kiedy dowie się, że Rictor chodzi z Shatterstarem? A co zrobi Julio, kiedy dowie się, że Rahne jest w ciąży?

Streszczenie

Noc, siedziba X-Factor. Na korytarzu wywiązuje się sprzeczka między Laylą a Monet. Ta druga jest podejrzliwa w stosunku do blondynki i nie ufa jej po tym jak zadawała się z Doktorem Doomem. Miller tłumaczy, iż jej pobyt z Victorem miał na celu otrzymania wzajemnych korzyści – uczyli się od siebie różnych rzeczy. M w przypływie złości uderza o ścianę nieco ją przy tym uszkadzając, po czym rzuca się na dziewczynę, lecz jest jeszcze słaba po ostatniej sytuacji z Mordo [patrz poprz. numer – Damiano] i mdleje. Na korytarzu pojawia się zmartwiony i zezłoszczony niedbającą o swoje zdrowie Monet Guido, który szybko się nią zajmuje. Strong Guy dowiaduje się o wizycie Rahne w pokoju Stara i Rictora - wie, iż zwiastuje to kłopoty.

Pięć minut wcześniej. Rahne zastaje półnagich Shatty'ego i Ricotra w ich pokoju i jest wściekła. Ma pretensje do Sevena, że zrobił z jej byłego kochanka geja. Ten nie wyczuwa powagi sytuacji i żartuje, co ostatecznie denerwuje kobietę – przyjmuje formę wilczycy i wyrzuca Gaveedrę przez okno.

Minutę wcześniej. Przed siedzibą X-Factor znajdują się Longshot i Darwin w towarzystwie dwóch zacnych niewiast. Ciemnoskóry mutant raczej trzyma się na uboczu, co daje do myślenia dziewczynom. Zastanawiają się jaka jest tego przyczyna, pytają, czy czeka na swoją kolejną superbohaterską bójkę. Ten odpowiada, że raczej nie lubi walczyć. Dalszą rozmowę uniemożliwiają Rahne i Shatterstar, którzy wylatują z okna budynku.

Gdzie indziej, bar. Gofern w postaci trolla ucieka przed dwójką mutantów przewracając przy tym kufle z piwem kilku osiłków. Jeden z nich wpada w złość i rzuca się na karła. Gofern jednak wykazuje się swoimi umiejętnościami w walce wręcz i bez problemu pokonuje pakera. Poszukiwany wybiega przez drzwi baru, ale tam czeka na niego Madox i kilka jego duplikatów. Przedstawia się on jako detektyw i nawiązuje dialog z trollem. Ten szybko domyśla się, kto zatrudnił X-Factor i wściekły dodaje, iż jak długo nosił naszyjnik, tak długo nie mogła go ona znaleźć. Nie chcąc tracić czasu na wyjaśnienia, chce odzyskać swoją własność i rzuca się na Madroxa, lecz ten rozpływa się w powietrzu. Troll bierze przykład z Jamiego i również znika zostawiając po sobie chmurę czerwonego dymu.  Po chwili pojawia się za plecami Syrin i zakłada jej duszenie zza pleców, ale szybko zauważa swoją pochopną decyzję. W tym czasie Banshee wykorzystuje chwile nieuwagi przeciwnika i rzuca nim na pokaźną odległość.

Gofern szybko dochodzi do siebie i prosi dziewczynę, aby porozmawiała z Jamesem, by ten oddał mu wisiorek, bo kończy mu się czas. Nagle robi się zimno, na niebo nachodzą chmury i pojawia się Halja, która chwali Madroxa za dobrze wykonana robotę.

Tymczasem, Nowy Jork. Przerażone dziewczyny uciekają od Darwina i Longshota, lecz ci mają poważniejsze problemy na głowie – muszą rozdzielić Stara i Wolfsbane. Longshot celuje wodą z hydrantu w walczącą parę, co ich rozdziela. Gdy wszyscy zbierają się w miejscu bójki starają się rozwiązać sprawę dyplomacją.  Ricotr pyta Rahne, czy on jest ojcem dziecka. Ta odpowiada, że nie była z nikim innym siedem miesięcy temu i rzuca mu się na szyję.

W międzyczasie. Halja okazuje się być nordycką boginią Helą. Zabiera ona trolla z powrotem do Vegas. James ma wyrzuty sumienia z powodu Goferna, nie wiedział, że sytuacja się tak potoczy. Banshee wie, że to oznacza wycieczkę do miasta, które nigdy nie śpi.

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #208 X-Factor #208 X-Factor #208 X-Factor #208 X-Factor #208 X-Factor #208 X-Factor #208

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.