Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #16

New Mutants vol. 3 #16

New Mutants vol. 3 #16

"Fall Of The New Mutants" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Generał Ulysses, doktor Noc i oddział Projektu Purgatory wykonali swój pierwszy ruch. Teraz czas na odpowiedź New Mutants.

Cytat

Ulysses: "About those mutants, Combest... They really don’t like being called „Weapons.”"

Streszczenie

Generał Combest stara się odnaleźć jakiś helikopter. Okazuje się, że postanowił skorzystać z nich Ulysses na potrzeby jednej ze swoich misji. 

Aktualnie znajduje się natomiast nad New Mexico. Siedząc nieopodal związanej Pixie, podziwia Soul Dagger. Pilot odbiera przekaz z bazy. Rozwścieczony przełożony rozkazuje mu wrócić do bazy, na co ten bez chwili namysłu przystaje.

Kolejną część przygody stanowią retrospekcję sprzed czterech lat. Właśnie wtedy Ulysses został włączony do projektu zakładającego wykorzystanie grupki dzieci - mutantów, których ciała umożliwiają otwarcie portalu do Limbo, gdzie armia Stanów Zjednoczonych ma zamiar założyć posterunek.

Akcja nieco przyspiesza, przenosząc się do 1533 dnia misji Ulyssesa, kiedy to w bazie pojawiają się nowi rekruci. Od razu przedstawione zostają im zasady, włączając to zakaz noszenia symboli religijnych. Jeden z żołnierzy ukrywa jednak krzyżyk. Błyskawicznie zostaje porwany przez jednego z demonów, stając się doskonałym przykładem dla innych.

W laboratorium Noc analizuje jedną z bestii, zastanawiając się czy istnieje możliwość transplantacji ich tkanek rannym żołnierzom. Przy okazji składa raport z prób aktywowania genu X u dzieci, które zabrali ze sobą. Stara się to robić poprzez stres, konkretnie zamykając jedno z nich w klatce otoczonej przez schwytanych mieszkańców Limbo.

Dzień 1673 trwania misji. Ukazany zostaje jeden z patroli, podczas którego dokonane zostaje nieoczekiwane odkrycie. Żołnierze odnajdują bowiem szkielet oraz dziwny amulet. Ten błyskawicznie trafia do Noca, ale badanie przerywa pojawienie się dziwnej kobiety nieopodal bazy. Tą okazuje się być Ananym, domagająca się zwrócenia skradzionego przedmiotu. Córka Belasco szybko traci cierpliwość i wysyła swoją hordę demonów do ataku. Bestie błyskawicznie przedzierają się przed obronę placówki. Doktor melduje, że udało im się dotrzeć również do pokoju dzieci. Wszyscy uznają to za dowód ich śmierci. Wtedy też Combest informuje Ulyssesa, że portal na Ziemię nie zostanie otwarty i przerywa wideokonferencję.

W czasie teraźniejszym helikopter przewożący Pixie ląduje w bazie z wycelowanymi w niego lufami oddziału żołnierzy. Wtedy też okazuje się, że dzieci jednak nie zginęły. To właśnie one zabijają wszystkich poza podwładnymi Ulyssesa.

Autor: Pete

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16 New Mutants vol. 3 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.