Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #2

X-Men vol. 2 #2

X-Men vol. 2 #2

"Curse of the Mutants" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men próbują ratować San Francisco przed inwazją wampirów Draculi, ale wtedy pojawia się Blade i dostarcza informacje, które zmieniają wszystko.

Cytat

Angel: "So... Basically, we're on a boat, surrounded by sharks?"
Wolverine: "And the boat's sinking."

Streszczenie

W opuszczonym budynku Wolverine i Colossus trafiają na skrzydlate monstrum – Charniputrę. Piotr potężnym ciosem przebija potwora przez ścianę, ku zdziwieniu mutantów jednak wampir nie ginie w kontakcie ze światłem słonecznym. Rasputin ciska więc Wolverinem w stronę potwora, ten jednak robi w powietrzu unik, a Logan trafia w dach sąsiedniego budynku. Chwilę później wampir zostaje jednak porażony piorunem przez Storm i ucieka do kanałów. Gdy Colossus i Wolverine podążają za nim, trafiają do większego pomieszczenia wypełnionego podobnymi monstrami. Nagle jednak do walki przyłącza się Blade, który w kilka chwil radzi sobie z krwiopijcami. Radzi mutantom poprzebijać serca potworów kołkami, by upewnić się, że nie żyją, Logan stwierdza więc, że potrzebują jednego żywego wampira, by ich naukowcy mogli go zbadać i wynaleźć lek na infekcję. Pyta też, jakim cudem ich przeciwnik nie zginął w kontakcie ze słońcem, Brooks wyjaśnia więc, że amulety, które noszą, tworzą barierę ochronną. Gdy Piotr stwierdza, że Dracula zmienił metody działania, łowca wampirów oznajmia, że Dracula nie żyje.

Wieczorem, ambulatorium Utopii. Nemesis po raz kolejny pobiera próbkę krwi Jubilee, wyjaśniając, że muszą obserwować zmiany zachodzące w jej organizmie. Pyta, jak dziewczyna się czuje, ta stwierdza więc, że coś ją przyzywa. Boi się wyciągnąć ku temu czemuś rękę, jednocześnie jednak nie może się powstrzymać. Gdy Bradley radzi, by pamiętała o tym, kim jest i zwalczyła wpływ wirusa, ta stwierdza, że coraz ciężej jest jej o tym pamiętać... I że nie chce już z tym walczyć.

W drodze na naradę Nemesis przyznaje Kavicie, że nie sądzi, by sama w sobie nauka była w stanie rozwiązać ich problem – w końcu uzbrojenie Blade'a, z którego pomocą byli w stanie schwytać żywego wampira, jest wypełnione magią. Gdy docierają na miejsce, Kavita oświadcza, że chce zobaczyć, jak sobie radzi Jubilee i odchodzi, a widząc Nemesisa, Scott rozpoczyna naradę. Pierwszą rzeczą, którą ujawnia zebranym, jest fakt, że Dracula nie żyje.

W swojej sali tronowej Xarus przyjmuje Dominica, członka klanu Mystikos, który przyprowadził mu "prezent" – jedną z dziewcząt zarażonych ich wirusem. Gdy władca wampirów pyta o ich pierwszorzędny cel, Dominic odpiera, że jest ona silniejsza od innych, z czasem jednak i ona do nich przybędzie. Xarus stwierdza, że gdy w ich ręce trafi Jubilee, X-Men wyślą na jej poszukiwania jedną osobę. A gdy przeciągną tę osobę na ich stronę, będą mogli przemienić także i pozostałych mutantów w krwiopijców, a ich moce uczynią naród wampirów niezwyciężonym.

Na Utopii Jubilee ogłusza Kavitę, po czym, nie mogąc już znieść pragnienia, porywa skuter wodny i udaje się w kierunku San Francisco.

Gdzie indziej na wyspie Storm stwierdza, że gdyby w to wszystko był zamieszany Dracula, wyczułaby go, a Blade potwierdza, stwierdzając, że Vlad Tepes był najpotężniejszym z wampirów, na pewno więc pozostał pewien ślad po jego telepatycznym łączu z Ororo [patrz Uncanny X-Men #159 – przyp. S_O]. Xarus dokonał jednak czegoś, czego jego ojciec nigdy nie był w stanie zrobić – połączył skłócone klany wampirów w jeden naród. Gdy Cyclops stwierdza, że muszą wiedzieć więcej, Madison Jeffries kalibruje Celebro tak, by wskazywało ono także wampirów. Gdy jednak prezentuje wyniki na monitorze, okazuje się, że całe miasto jest wypełnione krwiopijcami.

Gdzieś w San Francisco Jubilee dociera do starego budynku, gdzie odnajduje Xarusa. Wampir zapewnia, że chociaż dziewczyna go nie zna, on chce jej pomóc w wypełnieniu pustki, którą czuje, i którą czuła już na długo przed atakiem.

Na Utopii Emma stwierdza, że mogą wybrać mniejsze zło, a Cyclops podchwytuje, co ma ona na myśli i powtarza to, czego wcześniej dowiedział się od Blade'a – podczas, gdy głowa Draculi została ukryta przez atlantyckie wampiry, jego ciało nadal znajduje się na wyspie krwiopijców. Łowca wampirów domyśla się, o co mu chodzi i stanowczo protestuje, nie zamierzając pozwolić na ożywienie Tepesa. Storm popiera Brooksa, stwierdzając, że nie będą w stanie kontrolować wampira, Scott uznaje jednak, że mogą być pewni jednego – będzie on wściekły na swego syna, a oni to wykorzystają.

Tymczasem. Xarus wbija kły w szyję Jubilee.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2 X-Men vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.