Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Curse Of The Mutants - Blade » X-Men: Curse Of The Mutants - Blade

X-Men: Curse Of The Mutants - Blade

Postacie
Zapowiedź

Ktoś zabija łowców wampirów, więc Blade, najlepszy z nich, zbiera grupę i uderza w krwiopijców, aby dowiedzieć się, o co chodzi.

Streszczenie

Pewnego dnia w Kalkucie, jeden z mieszkańców zostaje zaatakowany we własnym domu. Prawdopodobnie spodziewał się ataku, zawsze trzymając gotową do strzału kuszę na stole. Nie na wiele się to jednak zdało – ginie, zdekapitowany, nim udaje mu się spuścić cięciwę.

Teraz, Londyn. Blade bada sprawę zabójstw wśród łowców wampirów. Po jakimś czasie dowiaduje się, że niedawno miał miejsce przewrót – Dracula zginął, a po jego śmierci nowa władza zaczęła likwidować sekty, które się nie podporządkowały. Brooks postanawia przyjrzeć się jednej z masakr i wyrusza do Brazylii.

Tam zakrada się do kryjówki krwiopijców, gdzie spotyka inną łowczynię, Claudię Belles. Razem udają się na dach, gdzie znajdują resztki przebitych kołkami i spalonych światłem słonecznym ciał, a także znak sekty Anchorite. Postanawiają więc wyruszyć do miejsca, w którym się oni skrywają.

Wyspy Orkney u wybrzeży Szkocji. Gdy Blade i Claudia docierają na miejsce, również pełne śladów walki, jest tam już inny łowca wampirów, Dolly – postać, o której nie wiadomo niczego, nawet, jakiej jest płci, dlatego wszyscy mówią o niej w rodzaju nijakim. Przesłuchuje ono jedynego pozostałego przy życiu Anchorite'a, który wyjawia, że za przewrotem i masakrami stoi Xarus, syn Draculi, który zdobył poparcie sekty Claw, jednego z najpotężniejszych wampirzych klanów. Prosi łowców o możliwość pomszczenia swoich, Blade jednak zabija go i kontaktuje się z kolegami po fachu.

Phoenix, Arizona. Blade, Claudia i Dolly spotykają się z Trippem i Texterem, niegdyś świetnym zespołem, teraz dwoma tetrykami. Jak wyjaśnia Brooks, ślady prowadzą do opuszczonej bazy lotniczej nieopodal. Nocą, razem z kilkoma innymi łowcami, zastawiają pułapkę, rozkładając materiały wybuchowe na pasie startowym, po czym zaczynają wyczekiwać ranka. Gdy w końcu przychodzi świt i samoloty Xarusa lądują, łowcy odpalają ładunki, a eksplozja niszczy pojazdy. Okazuje się jednak, że wystawionym na światło słoneczne wampirom nic nie jest, Blade każe więc swoim kompanom atakować. Niestety, tuzin łowców szybko ulega blisko setce wampirów i wkrótce na polu walki zostaje tylko Brooks. Xarus podchodzi do niego, tłumacząc, że wyewoluowali i że jeśli tacy na przykład mutanci mogą niezauważeni wmieszać się między ludzi, to czemu nie miałyby tak robić wampiry? Słysząc to, łowca rzuca się do ucieczki, przedziera się do jedynego ocalałego samolotu i po krótkim locie rozbija go o skały, wyskakując w ostatniej chwili.

Później. Blade rusza w stronę San Francisco, rozmyślając o tym, co usłyszał od Xarusa. Gdy wampir wspomniał o mutantach, jasnym się stało, że zamierza on zyskać nad nimi kontrolę. Brooks nie zamierza jednak na to pozwolić.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade X-Men: Curse Of The Mutants - Blade

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.