Avalon » Serie komiksowe » Age of Heroes » Age of Heroes #4

Age of Heroes #4

Postacie
Zapowiedź

Heroic Age trwa, przynosząc kolejne epickie opowieści ze świata Marvela. Zobacz Shuri, Black Panther, krzyżującą swoje ścieżki i kły z resztą uniwersum! Poznaj prawdę stojącą za czasem, w którym Captain America przebywał w lodzie i o rdzennych mieszkańcach chodzących po jego zimnym grobowcu.
Dodatkowo: Zodiac wrócił i jest gotów na Age of Villains...a także Steve Rogers ma nowe zadanie dla kadetki Inicjatywy, Cloud 9!

Streszczenie

Wakanda. Black Panther obija agentów AIM, którzy próbowali przejąć kontrolę nad jej państwem. Od kiedy stracili vibranium, stali się celem ataków wszelkich możliwych organizacji, które uważają, że bez swego specjalnego metalu będą bezbronni – zwłaszcza teraz, gdy tak T'Challa, jak i Storm, są poza krajem, a jedynym obrońcą jest Shuri, której reputacja jest daleka od nienagannej. Gdy wszyscy terroryści są już powaleni, księżniczka, odganiając się od dziennikarzy, udaje się na sesję parlamentu złożonego z przedstawicieli wszystkich plemion zamieszkujących Wakandę. Tam jeden z posłów, G'Tuga, wyraża swoje wątpliwości co do zdolności przywódczych księżniczki i wyciąga na wierzch kilkuletni artykuł opisujący jeden z jej wielu młodzieńczych skandali. Shuri przypomina, że została wybrana przez Boga-Panterę, G'Tuga postanawia więc przywołać inną wakandyjską tradycję i wyzywa ją na pojedynek o tytuł Black Panthera.

Jakiś czas później. Shuri przygotowuje się do walki, podczas gdy M'yra przekazuje jej informacje, jakie znalazła na temat jej przeciwnika: jest on wielokrotnym mistrzem międzyplemiennych turniejów i dalekim krewnym Man-Ape'a. Była Dora Milaje prosi księżniczkę, by była ostrożna, ta jednak przypomina, że walczyła z Namorem i że nie ma się czym przejmować. Gdy wychodzi na arenę, M'yra stwierdza, że Black Panther przegrała tamtą walkę.

Chwilę później, na arenie. Shuri zbiera ostre cęgi, nie poddaje się jednak i walczy dalej. Cały czas zastanawia się nad tym, że większość ludzi myśli o swojej ojczyźnie jak o matce lub ukochanej, ona jednak widzi w niej siostrę. A vibranium było jej mężem – to na nim opierała się Wakanda i to ono dawało jej siłę, a teraz, gdy je straciła, stała się słaba. Black Panther stwierdza jednak, że słabym staje się tylko wtedy, gdy pozwala się sobie wmówić, że tak jest. Postanawia, że udowodni, że nie są słabi, i z tym postanowieniem przechodzi do kontrataku, w parę chwil powalając przeciwnika.

[Uwaga: dalsze przygody Black Panther można znaleźć w miniserii Klaws of the Panther – przyp. S_O]"Man of God"

Postacie:
* Auckaneck, Cikuq/Chris, Tiffany
* Tikaani, Sura, Taqtu
* Captain America, Namor

Fairbanks, Alaska. W swoim mieszkaniu pewien stary Eskimos kłóci się ze swym dorosłym wnukiem, a tematem jest zmartwychwstały Captain America. Starzec, Auckaneck, był jednym z tych, którzy oddawali Kapitanowi cześć jako bogu, gdy był on uwięziony w bryle lodu [patrz Avengers #4 – przyp. S_O], i nadal go za takiego uważa, podczas gdy Cikuq, a raczej Chris, bo tak każe się nazywać, dawno porzucił stare tradycje i wyśmiewa wiarę swego dziadka. Następnie zostawia pod jego opieką swoją córkę, Tiffany, by samemu udać się na randkę. Gdy tylko jej ojciec wychodzi, Tiffany prosi pradziadka, by opowiedział jej o jego bogu.

Auckaneck był wtedy młody i razem z paroma innymi chłopakami ze swojej wioski wybrał się na połów ryb. W pewnej chwili zauważył unoszącą się na powierzchni wody bryłę lodu z czymś zamkniętym w środku. Gdy dopłynęli do bryły i wciągnęli ją na pokład okazało się, że w środku znajduje się człowiek, nadal wyglądający jak żywy. Zabrali go do swej wioski, a ich szaman, Taqtu, ogłosił, że znaleźli boga. Gdy tylko ta wiadomość obiegła wioskę, Tikaani, kompan Auckanecka, zaczął się przechwalać przed jedną z wioskowych dziewczyn – Surą, która podobała się także naszemu narratorowi – że to on odnalazł ich nowe bóstwo. A sam Auckaneck nie sprzeciwiał się, wiedząc, że jest słabszy od pyszałka.

Wkrótce szczęście uśmiechnęło się do Eskimosów, a ich modlitwy zostały wysłuchane – połowy stały się znacznie obfitsze, a mieszkańcy przestali głodować. Pewnej nocy Auckaneck przybył więc przed oblicze swego boga, by prosić go o śmierć dla Tikaniego. Widząc jednak wzrok uwięzionego w lodzie bóstwa, mężczyzna poczuł ogromny wstyd, który próbował ukryć, wytykając bóstwu, że nie wie on nic o tym, jak to jest być słabym lub utracić kogoś, na kim ci zależy.

Następnego dnia Tikaani postanowił, mimo niepogody, wyruszyć na ryby, a Auckaneck zdecydował się mu towarzyszyć, by pokazać, że nie boi się burzy. Gdy byli już z dala od wioski, Tikaani zauważył, że jego towarzysz podoba się Surze, będzie więc musiał zniknąć. Zaatakował Auckanecka, podczas szamotaniny uderzył jednak o burtę łodzi i wpadł nieprzytomny do wody. Drugi z mężczyzn przez chwilę zastanawiał się, czy nie zostawić go samemu sobie, stwierdził jednak, że nie to zrobiłby jego bóg i rzucił się za tonącym. Szalejące morze jednak pochłonęłoby ich obu... gdyby nie uratował ich Namor. Wrzucił on ich obu z powrotem na łódź, a Auckaneck zaczął dziękować i przepraszać za swój błąd tego, którego uważał za posłańca swego boga.

Gdy wrócił do wioski, został uznany za bohatera, który uratował Tikaaniego, a Sura wkrótce go poślubiła. Wiele lat później "posłaniec", który go ocalił, wrócił, ogarnięty szałem, i porwał ich bóstwo, a wkrótce później na miejscu pojawiły się inne demony – gigant i stwór okuty w metal. Wielu mieszkańców uznało, że miejsce, w którym żyją, jest nawiedzone, i wyruszyło ku cywilizacji, a wśród nich był Auckaneck.

Dzisiaj. Gdy starzec kończy historię, na miejscu pojawia się Chris, który, wściekły, zabiera Tiffany i jeszcze raz krytykuje wiarę swego dziadka. Auckaneck spogląda na maleńki ołtarzyk, na którym spoczywa figurka Kapitana i zdjęcie jego i Sury, i stwierdza, że jego bóg nauczył go być lepszym człowiekiem i tylko tego potrzebuje."Welcome Back, Zodiac"

Postacie:
* Zodiac, Death Reaper

Kryjówka Zodiaca w McKeesport w Pensylwanii. Łotr wraca z kolejną głową agenta S.H.I.E.L.D. do kolekcji, zachwycając się możliwościami, jakie daje mu Zodiac Key. Podczas, gdy Death Reaper mu dogadza, Zodiac zastanawia się, którym z jego wielu planów rozpocząć swoją walkę z nową Erą Herosów."Independence Day"

Postacie:
* Steve Rogers, Cloud 9

Avengers Tower. Cloud 9 przybywa na spotkanie ze Stevem Rogersem myśląc, że jest w tarapatach. Steve jednak uspakaja ją i stwierdza, że chciałby jej, jako jednemu z najlepszych kadetów Inicjatywy, zaproponować posadę nauczyciela w nowej Akademii Avengers. Słysząc to, Abby zauważa, że jej licencja bohatera o niczym takim nie wspominała, Rogers przypomina więc, że Akt Rejestracji został zniesiony i pyta, co dziewczyna zamierza teraz zrobić. Słysząc to, bohaterka drze swoją licencję, zrzuca swój kostium i odpiera, że będzie robić to, co zechce.

Autor: S_O

Galeria numeru

Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4 Age of Heroes #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.