Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #3

Avengers Academy #3

Avengers Academy #3

"Scared Straight - Part 1: Boyfriend In a Coma"

Postacie
Zapowiedź

Gościennie występują Norman Osborn oraz całkiem nowi Thunderbolts. Słyszeliście o "Scared Straight", gdzie nastolatki odwiedziły więzienie, aby poznać prawdę o przestępczym życiu? Czas, aby studenci Akademii przeżyli to samo w superzłoczyńskim wydaniu… z pomocą Juggernauta oraz nowych Thunderbolts. Ale to inny więzień znajduje się w centrum uwagi - człowiek, który zniewalał, eksperymentował oraz torturował wielu z nich – Norman Osborn. Kiedy Raft zostaje odizolowane, jest on uwięziony z nimi, czy też oni z nim? Plus: przeszłość Hazmat.

Cytat

Norman Osborn: "You do realize they have EMP-shielded backup system that'll go online within minutes?"
Hazmat: "That's okay. You'll be dead by then."

Streszczenie

Początkowo przedstawione zostają wspomnienia Hazmat. Konkretnie te dotyczące chłopaka, który poddany działaniu jej mocy wpadł w śpiączkę oraz momentu, w którym dowiedziała się, że ona jest tego przyczyną. Nawet w przyzwyczajonym do obecności X-Men San Francisco nie mogła liczyć na jakiekolwiek wsparcie, ostatecznie nie jest przecież mutantem. Niestety kiedy zamknięta w odizolowanym pomieszczeniu, była już niemal pewna, że gorzej być nie może, znalazł ją Norman Osborn. Jennifer zwabiona obietnicą wyleczenia, nie mogła zdawać sobie sprawy z koszmaru, który na nią czekał. Jego brutalne eksperymenty sprawiły, że dziś nie jest w stanie przebywać w otoczeniu innych bez przygotowanego przez Pyma kombinezonie.

Obecnie jej moc jest w stanie poradzić sobie niemal ze wszystkim, co zresztą demonstruje podczas trwającego obecnie treningu w Avengers Academy. Roboty treningowe dosłownie topią się pod wpływem promieniowania radioaktywnego. Niestety dziewczynie nadal trudno poradzić sobie z perspektywą spędzenia reszty życia w kombinezonie, szczególnie widząc całujących się Reptila i Finesse. Kiedy pozostali komentują ten wzniosły moment, dochodzi do małej sprzeczki między Hazmat oraz Mettle, której rezultatem jest interwencja Justice. Instruktor przy okazji informuje ich o przybyciu kilku gości oraz odwiedzinach więzienia Raft.

Jakiś czas później rozpoczyna się nauka walki wręcz pod okiem Iron Fista, który bez większych problemów radzi sobie z Finesse oraz Reptilem. Istotniejsze jest jednak to co dzieje się poza matą, gdzie uczniowie raz jeszcze pokazują, że potrafią bez problemu rozszyfrować zamiary swoich opiekunów. Po krótkiej rozmowie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że jednym z więźniów w placówce, do której mają się udać, jest sam Norman Osborn. Hazmat od razu zaczyna planować zemstę.

Dwa dni później Wasp oraz Tigra dyskutują o zbliżającej się wyprawie. Greer początkowo się niepokoi, Hank szybko uspokaja ją jednak twierdząc, że Luke Cage będzie im towarzyszył od początku do końca. Rozmowa schodzi więc na tematy związane z gościnnymi instruktorami. Dziś w tą rolę wciela się Valkyrie, która prowadzi zajęcia z żeńską częścią klasy. Jak się jednak okazuje, zamiast uczyć się walki, dziewczyny spędzają swój czas w kuchni przy miodzie pitnym, dbając by feministyczny duch nie poszedł w niepamięć. Na szczęście Tigra przerywa wykład w momencie, kiedy Val zaczyna opowiadać o wynalazku pewnego śmiertelnika, który rzekomo miałby zaspokoić budzące się wśród nastolatek intymne potrzeby ...
Chwilową przerwę w zajęciach wykorzystuje Hazmat, która stara się namówić Veil na pomoc przy jej planie dotarcia do Osborna.

Następnego dnia wszyscy szykują się do wylotu. Wcześniej w pokoju Baldwina dochodzi jeszcze do rozmowy między nim, a Astrovikiem. Speedball trzymający maskę Penance wbrew namowom Justice ma zamiar odwiedzić Raft. Kiedy jednak tuż przed wyjściem zostaje sam w pomieszczeniu, podwija rękaw i rozcina skórę na pokrytym licznymi ranami przedramieniu.

Po tych wydarzeniach akcja przenosi się na teren więzienia, gdzie Luke Cage wita wszystkich gości, by chwilę później zabrać ich na wycieczkę, podczas której wszyscy mają wątpliwą przyjemność stanąć twarzą w twarz z takimi przestępcami jak chociażby Crossbones.

Kolejnym przestankiem jest skrzydło przeznaczona dla Thunderbolts. Pierwszym członkiem tej grupy, z którą spotykają się młodzi superbohaterowie jest Ghost. Po krótkiej serii teorii spiskowych w jego wykonaniu zostaje jednak usunięty z sali i zastąpiony przez Juggernauta. Wszystkim tym rozmowom przyglądają się instruktorzy oraz Moonstone. Ta rzecz jasna nie byłaby sobą, gdyby nie zaczepiła Baldwina. Kiedy dodatkowo wygłasza swoją opinię dotyczącą studentów akademii, błyskawicznie zostaje wyrzucona z sali. W całym tym zamieszaniu nikt nie ma jednak pojęcia co tak naprawdę robi Hazmat. Jak się okazuje dziewczyna oprócz wytwarzania promieniowania i toksyn, jest również w stanie dosłownie usmażyć urządzenia elektryczne w swoim otoczeniu. Kiedy wszyscy starają się dowiedzieć co doprowadziło do awarii zasilania ona, Mettle oraz Veil znikają. Nietrudno domyślić się, że miejscem gdzie można ich znaleźć jest cela Normana Osborna.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3 Avengers Academy #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.