Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #640

Amazing Spider-Man #640

Amazing Spider-Man #640

"One Moment In Time" - Chapter Three: "Something Borrowed"

Postacie
Zapowiedź

Wielki finał "One Moment In Time"! Wszystkie pytania doczekają się odpowiedzi, przeszłość pozostanie przeszłością (ta, jasne), a Spider-Man wyruszy w drogę ku nieznanej przyszłości. Bonusowa historia Stana Lee na trawienie.

Cytat

Marry Jane: „So wait, where do you think Strange went?”

Peter Parker: „Beats me, I never bothered to ask.”

Streszczenie

Zaledwie wspomnienie dramatycznych chwil w szpitalu jest w stanie wywołać łzy MJ. Peter kontynuuje więc swoją opowieść, zaczynając od rozmowy z lekarzem po tym, jak udało mu się przywrócić May do życia. Doktor potrafi podać tylko jedno wytłumaczenie - miłość. Właśnie ona sprawiła, że jej stan nie tylko się ustabilizował, ale również zaczął poprawiać. 

 

W nocy jedna z sióstr przekazuje informacje o stanie postrzelonej, nadal siedzącemu w więzieniu Fiskowi. Ten każe jej ją zabić, ale kobieta nie ma zamiaru popełnić zbrodni. Kingpin postanawia zatem skorzystać z usług kogoś innego. 

 

Jakiś czas później Anna dzwoni do siostrzenicy, zaniepokojona dziwnymi odgłosami. MJ obiecuje do niej przyjechać, ale bateria w jej telefonie ulega rozładowaniu. Ich rozmowie przysłuchuje się stojący nieopodal okna mężczyzna. 

 

Po zaledwie 24 minutach dziewczyna dociera do Queens. Na szczęście bandyta, który skoncentrował się na ciotce, nie zdołał jej zauważyć. MJ rozbija wazon na jego głowie i ucieka. Niestety nie może skontaktować się z Peterem, dlatego próbuje ukryć się na podwórku sąsiedniej posesji. Tam ma niestety pecha spotkać rozwścieczonego psa. Zwierzę zostaje co prawda zabite przez zabójcę, ale kobieta jest w stanie uciec kiedy drugie rzuca się na mężczyznę. 

 

W tym samym czasie Anna dzwoni do Petera i informuje go o wszystkim. Ten bez chwili wahania rusza na ratunek swojej dziewczynie, która, choć z trudem, jest w stanie nadal wymykać się płatnemu zabójcy. Przynajmniej do czasu. 

Mężczyźnie w końcu udaje się ją dopaść. Co gorsza, Spider-Man spóźnia się dosłownie o sekundę. Kiedy zrywa kominiarkę z twarzy napastnika, okazuje się, że jest nim ten sam mężczyzna, przez którego Parker nie zdołał dotrzeć na swój ślub - Eddie Muerte. 

 

Peter nie traci jednak czasu na roztrząsanie całej sprawy i oddala się, zabierając ze sobą MJ. Po jakimś czasie dzwoni do Anny, by poinformować ją, że wszystko jest w porządku. W rzeczywistości jej siostrzenica potrzebowała pomocy Dr. Strange’a. Dodatkowo Spider-Man raz jeszcze prosi Stephena, by ten pomógł ludziom zapomnieć o jego tożsamości. 

 

Mary Jane nie ma pojęcia, co dokładnie wtedy zaszło, Peter zresztą również nie może jej wiele powiedzieć. Projekcja astralna doktora udała się bowiem na spotkanie z Tonym Starkiem i Reedem Richardsem. 

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #640 Amazing Spider-Man #640 Amazing Spider-Man #640 Amazing Spider-Man #640 Amazing Spider-Man #640

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.