Avalon » Serie komiksowe » Marvel Universe vs. The Punisher » Marvel Universe vs. The Punisher #1

Marvel Universe vs. The Punisher #1

Marvel Universe vs. The Punisher #1

"Last Gun On Earth"

Postacie
  • * Punisher
  • * Deadpool
  • * Spider-Man, Rihno, Blob, Daredevil, Captain America, Wolverine, Invisible Woman, Valerie Richards, Franklin Richards, Thing, Namor, Thor, Hercules, Beast - w retrospekcjach
Zapowiedź

Straszliwa plaga spustoszyła Ziemię i zmieniła wszystkich - ludzi, bohaterów, złoczyńców, bogów i potwory - w sadystycznych kanibali. Kiedy Spider-Man, Hulk, Thing zaczynają zjadać przyjaciół, przez świat przetacza się fala przemocy. Teraz, pięć lat później, jeden człowiek poluje w zgliszczach Nowego Jorku. Jeden człowiek staje przeciwko hordom potworów i poluje w nocy. To Punisher i jego niekończące się pokłady amunicji.

Streszczenie

Frank w nocy podkrada się w Central Parku do swojej ofiary. Nagle w rzeźbę obok niego wbija się strzała. Castle w dopowiedzi oddaje kilka strzałów na ślepo. Odnalezienie celu zajęło 2 dni. Po raz 33. próbuje zabić Deadpoola. Za każdym razem robi się coraz sprytniejszy. Nagle Punisher przekłada karabin przez bark i strzela do tyłu. Kula trafia Wade'a w głowę. Frank próbował już wszystkiego. Palił zwłoki, zakopywał je, wrzucał do wody itp. Teraz ma zamiar porąbać je na kawałki. Większość z nich nie potrafi mówić. A ten nigdy nie potrafił się zamknąć. Przynajmniej Daredevil odszedł cicho. Znalazł go, jak bohater pożerał ciało jelenia. Wpakował w niego 2 magazynki. Świat jest teraz praktycznie wymarły.

Wszystko zaczęło się od walki Spider-Mana z Rihno. Walka była zacięta, ale, jak to zwykle bywa, zły zaczął przegrywać. Po jednym z ciosów Rihno wpadł do Madison Square Garden. Tłum był zachwycony patrząc jak ich bohater nawala przestępcę. Nagle, Spider rozdarł strój przeciwnika i zaczął go jeść. Potrzebna była interwencja Fantastic Four, aby go powstrzymać. Reed był później w każdych wiadomościach. Tłumaczył, że ścianołaz nie jest zombie. Doszło u niego do cofnięcie w rozwoju. Kierują nim pierwotne instynkty. Stał się kanibalistycznym drapieżcą. Sprawa trochę przycichła, aż do incydentu z Blobem. Ten wszedł do chińskiej restauracji i zjadł wszystkich klientów. Nikt nie wiedział, co się dzieje. Następnego dnia banda dzieciaków napadła na galerię handlową i zaczęła zabijać ludzi. Pod koniec tygodnia obsługa sklepu założyła plemię, które wypowiedziało wojnę kawiarni. Daredevil zjadł kilka zakonnic. Zanim ktokolwiek zdał sobie sprawę ze skali problemu, było już za późno. Ludzie starali się uciekać, ale tylko roznosili chorobę. Próbowali z tym walczyć, łapać i izolować chorych. Później walczyli już tylko o przetrwanie. Każda śmierć była ciężkim wyborem. Także Captaina America. W przypływie litości Invisible Woman udusiła swoje dzieci. The Thing założył plemię. Zabił wielu superludzi. Punisher potrzebował prawie roku, aby wymyślić, jak go zabić. Ci którzy się nie zarazili, zostali zabici przez chorych. Thor był ostatni. Zabił Aresa i Herculesa.

Frank zakopuje worki z częściami ciała i wraca do swojej kryjówki w starym wesołym miasteczku. Żywi się batonami proteinowymi i wodą w butelkach. Dziś ponownie zapoluje na Zero. On też ma plemię. Należą do niego na pewno Tarantula, Black Widow i Spider-Woman. Pół plemię, pół harem. Zabija wszystko, co pojawi się na jego terytorium. Zawsze udaje mu się wywinąć z zastawionych pułapek. Frank w alejce znajduje ciało przytwierdzone do ziemi pajęczyną. Krwią ofiary narysowano trupią czaszkę na ścianie. Ciało jest jeszcze ciepłe. Mężczyzna nie był zainfekowany. To przesłanie. Istnieją nie zarażeni ludzie i Zero ich ma.

Kiedyś Frank zasadził się na handlarzy bronią. Podobno mieli broń nuklearną. Kiedy miało dość do transakcji, Castle wypadł ze swojej kryjówki i pozabijał wszystkich. Okazało się, że gangsterzy wyjęli z walizki dziwne fiolki. Te stłukły się i rozlały po całej okolicy, w tym i na bohatera. Była to pozostałość po zimnej wojnie. Naukowcy wierzyli, że dojdzie do wojny nuklearnej, i stworzyli środek, który miał pozwolić przetrwać ludzkości. To była jakaś terapia genowa. Dzięki niemu ludzie mieli oddychać zanieczyszczonym powietrzem, jeść prawie wszystko. Później Frank nigdy już na nic nie chorował. To ta końska dawka środku dała mu odporność na zarazę. Problem w tym, że świństwo spłynęło do kanałów, a przez to skaziło ziemię, rośliny i zwierzęta. Naukowcy wykryli środek, ale nie wiedzieli, co to jest i czy jest szkodliwe. Przez kilka miesięcy nic się nie działo, a wirus rozsnuł się na cały świat. I wtedy Spider-Man zjadł Rihno. Naukowcy tacy jak Beast czy Reed nie byli w stanie nic zrobić. Kiedy zaczęto składać wszystkie elementy układanki, okazało się, że można było to przewidzieć, ale było już za późno.

Zero jest tam gdzieś i czeka. Ciało było wiadomością. Są zdrowi ludzie, a on chciał, aby Frank o tym wiedział. Wie, że Castle będzie musiał po nich przyjść. Musi to zrobić, ponieważ ma na sumieniu śmierć całego świata.
 

Autor: Spell

Galeria numeru

Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1 Marvel Universe vs. The Punisher #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.