Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax » PunisherMax #10

PunisherMax #10

PunisherMax #10

"Bullseye" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Punisher próbuje dopaść Kingpina mając na karku całe NYPD. Kingpin liczy, że Bullseye dorwie Franka, zanim Frank dorwie jego. Zabójca jednak stopniowo doprowadza sie do szaleństwa próbując rozgryźć zagadkę Franka Castle.

Streszczenie

Komisarz policji prowadzi konferencję prasową. Prezentuje wyniki przeszukania kryjówek. Znaleziono tam istny arsenał. Okres pobłażania dla Punishera skończył się. Stanowi on zagrożenie dla całego miasta. Ostatnio zabił jednego policjanta i dwóch innych wysłał do szpitala z przestrzelonymi nogami. Przez ostatni tydzień odkryli wszystkie jego kryjówki w mieście. Teraz pozostało im schwytanie samego Mściciela.

Bullseye siedzi zamknięty w pustym pokoju. Pod drzwiami stoi Kingpin i każe siebie wpuścić do środka. Zabójca odmawia. Siedzi tam już tydzień, a to nie jest normalne. Szaleniec jednak nie zwraca na to uwagi. Musi zgłębić psychikę Punishera, jednak coś się nie zgadza w jego historii i to go męczy. Był on dobrym człowiekiem kochającym rodzinę. Trafił do Wietnamu gdzie pokochał wojnę i zabijanie. To tam narodził się Punisher. Potem wraca. Znów jest kochającym rodzinę facetem. Kiedy giną w parku, Punisher rodzi się ponownie. Powstaje pytanie, kiedy był prawdziwy początek. Fisk ma dość. Każe swoim ludziom rozwalić drzwi. Ci wpadają do środka.

Punisher parkuje swojego busa na Times Square. Specjalnie zostawia uchylone drzwi bagażnika, a obok wozu podrzuca jakąś rzecz. Frank jest zdziwiony posunięciami policji. Nie wie, w jaki sposób odkryli wszystkie jego kryjówki. Nie powstrzyma to go jednak. Policja nie stanie mu na drodze. Chwilę później przechodzący gliniarz zauważa strużkę dymu wychodzącą z busa. Podchodzi do niej i obok znajduję małą Statuę Wolności z napisem "śmierć Ameryce".

Oprychy Fiska stoją nad klęczącym Bullseyem. Szaleniec nie zwraca na nich uwagi. Dalej próbuje rozgryźć psychikę przeciwnika. Kiedy gangsterzy wyciągają broń nie odwracając wzroku zaczyna ich okładać gołymi pięściami. Wykorzystując ich broń oraz samych przestępców jako broń i szybko pokonuje wszystkich. Cały czas zastanawia się, co jest nie tak z Frankiem. Kochał wojnę i z pewnością ciągle o niej myślał. Był chodzącą maszyną śmierci - dlaczego więc nie zauważył zbliżającego się zagrożenia w parku?

Gliniarz zgłasza do centrali podejrzenia zamachu terrorystycznego. Otwiera bagażnik i znajduje tam ogromną bombę. Frank idzie spokojnie ulicą, a w przeciwna stronę ciągnie konwój policyjnych wozów.

Do Bullseye'a podchodzi osobiście Fisk. Jest wkurzony. Chwyta zabójcę za szyje i zaczyna go dusić. Jego ofiara nie zaprzestaje swojej analizy ani na sekundę. Kingpin ciska nim o ścianę. Zaczynają walczyć. Bullseye próbuje odtworzyć scenariusz tamtego dnia w parku. Przyduszony do ściany dochodzi do wniosku, że Frank powiedział coś swojej żonie tuż przed strzelaniną.

Punisher wysiada z samochodu przed biurowcem Kingpina. Podchodzi do niego ochroniarz, ale Frank obezwładnia go paralizatorem. Inny widząc to podnosi alarm. Castle spokojnie wyjmuje strzelbę i wrzuca do środka pojemnik z gazem.

Na górze Bullseye wyłamuje palce u rąk Fiska i dalej rozważa swój dylemat. Nagle dociera do niego rozwiązanie. Już wie, co Frank powiedział żonie. W budynku włącza się alarm pożarowy i zraszacze. Kingpin zastanawia się co się dzieje w budynku. Dla Bullseye'a to oczywiste. Jest tu Punisher.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10 PunisherMax #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.