Avalon » Serie komiksowe » Franken-Castle » Franken-Castle #20

Franken-Castle #20

Postacie
Zapowiedź

Punisher i Wolverine muszą zabić Dakena. Podczas polowania Frank Castle nieświadomie dał przeciwnikowi to, czego potrzebował, aby wypełnić swoją misję. Na dachach Tokio Punisher ze zniszczonym ciałem i nieświadomy niedziałającego czynnika samogojącego Wolverine walczą z żądnym zemsty synem zrodzonym w Exo-Mind. Boże, czy poleje się krew?

Streszczenie

Ledwo żywy Frank patrzy, jak stojący nad nim Daken wkłada sobie w pierś Bloodstone. Jego triumf przerywa pojawienie się japońskiej policji. Złoczyńca uderza jeszcze raz Punishera i rusza do walki z ludźmi. Dark Wolverine bez problemu nokautuje funkcjonariuszy. Jego zabawę przerywa jednak śmieciarka, która wbija go w pobliski autobus. Kierowcą jest oczywiście Castle. Henry cały czas prosi go, aby uciekał, ale ten odmawia. Kiedy wysiada z pojazdu zostaje szybko otoczony przez gliniarzy. Ci zostają jednak powaleni przez latające drzwi z autobusu. To Daken, który nic nie robi sobie z kul wystrzeliwanych przez Franka. Chce on naprawdę zranić przeciwnika, więc ma zamiar zabić na jego oczach bezbronnego policjanta. Japończyka zasłania własną piersią Punisher. Bohater nie ma już siły i Daken miota nim po całej okolicy. Następnie łapie kolejnego policjanta i chce go zabić. Castle zrywa się na nogi, ale jest za wolny. Jego przeciwnik bez trudu robi unik i ciska nim w neon. Ten razi Punishera prądem, a następnie zawala się wraz z bohaterem. Dark Wolverine wywleka bohatera z ruin i zaczyna go okładać dalej. Jednocześnie głosi kazanie, które ma złamać mściciela psychicznie. Kiedy ma zamiar pociąć go na kawałki, policja otwiera ogień. Daken ucieka do zaułka. Zauważa, że w miejscach postrzału wyrastają mu dziwne narośle. To wpływ Bloodstone.

Frank próbuje się podnieść, ale nie daje rady. Umiera. Nagle zostaje porażony prądem, co przywraca czynności serca. To Logan. Pomaga on bohaterowi podnieść się na nogi. Castle zarzuca przyjacielowi, że będzie odpowiedzialny za śmierć wszystkich ofiar syna. Rozumie jego sentymenty, ale musi zrozumieć, że to maniak, który nigdy się nie zmieni.

Policyjny śmigłowiec szuka Dakena i Punishera. Ten pierwszy skacze na maszynę z pobliskiego dachu. Przerażeni funkcjonariusze wyskakują na ziemię. Dark Wolverine ma zamiar zabić swojego ojca. W odpowiedzi Logan i Punisher wpadają do niego przez przednią szybę. Walka jest zacięta i śmigłowcem nikt nie struje, dlatego po chwili rozbijają się na dachu wieżowca. Daken, cały pokryty wrzodami, wygrzebuje się z wraku. Czeka na niego Frank z karabinem w ręce. Chce wykonać egzekucję. Wyśmiewa przeciwnika. On jako mściciel i morderca sam zapracował na swoją reputację. Jego przeciwnik to tyko pozer. Jest w tym biznesie tylko dzięki ojcu. To rozwściecza chłopaka. Rzuca się na Franka i wbija pazury w jego klatę. Castle stoi niewzruszony i wyjmuje granat fosforowy, który wbija w brzuch przeciwnika. Po eksplozji Dark Wolverine pada, a jego ciało zmienia się w jeden wielki wrzód, który rośnie, aż pokrywa cały dach. Tylko Logan zostaje na nogach. Wie, że będzie tego żałował, ale pomaga Frankowi. Wycina Bloodstone z ciała syna i daje go Punisherowi. Kiedy bohater podnosi się z ziemi, okazuje się, że Daken odciął się od wrzodu i zniknął. Castle także znika i Logan zostaje sam z całym bałaganem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20 Franken-Castle #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.