Avalon » Serie komiksowe » The Stand: Hardcases » The Stand: Hardcases #3

The Stand: Hardcases #3

Postacie
Zapowiedź

Witajcie w Boulder, miasteczku wolnych ludzi, gdzie osiedlili się Nick, Stu i Larry w oczekiwaniu na ostateczną konfrontację z siłami zła. Tymczasem pod czujnym okiem matki Abigail, Harold i Nadine zastanawiają się, czy aby wylądowali w odpowiednim obozie.

Cytat

Nadine: "Hello. I'm Nadine Cross."
Abigail: "I know who you are."

Streszczenie

Wschód słońca. Po zakrapianej alkoholem nocy Stu i Glenn rozmawiają o tym, co teraz czeka Wolną Strefę Boulder. Glenn przewiduje, że coraz więcej ludzi do nich dołączy. I że Mroczny Człowiek zaatakuje jak tylko jego zwolennicy się przegrupują. Stu się zgadza. Mężczyźni uważają, że jesień i zima upłynie spokojnie. Piekło przyjdzie wraz z wiosną.

Następnie Glenn planuje, co zrobić już teraz. Walne zgromadzenie powinno ratyfikować Deklarację Niepodległości, Konstytucję i Kartę Praw. Powinien powstać rząd z siódemką przedstawicieli. Matka Abigail powinna mieć prawo weta wszelkich decyzji, nie ważne czy się na to zgodzi, czy nie i czy kiedykolwiek z tego prawa zechce skorzystać. To ona spaja ich małą społeczność.

Sama Abigail rozmyślała na ganku domu. Wiedziała, co się niedługo wydarzy – część pokazały jej sny, część wydedukowała. Uda im się przywrócić elektryczność. Zechcą utworzyć rząd i skupić go wokół jej osoby. Nie zgodzi się. Wydeleguje raczej Nicka, Glenna i Stu. Do rządu wejdzie też Harold, chociaż Abigail wie, że ma zadrę w sercu. Wie, że bardziej pasuje do tego, który nazywa się Flaggiem. Nie znała jego planów, ale znała ich cel – zniszczenie. Bóg nie zdradził jej, które z nich wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko.

Rozmyślania przerywa jej Ralph. Mówi, że Nick pracuje z elektrykiem przy zaporze. Informuje ją też o planach Stuarta i o tym, ze Nick się na nie zgodzi tylko, jeśli Abigail wyrazi aprobatę. Kobieta wymijająco odpowiada, że wszystko, co pozwoli im się poczuć jak Amerykanie, poprze. Ralph odchodzi wydrukować ulotki informujące o walnym zgromadzeniu, w do matki Abigail przychodzą nowo-przybyli do Boulder – Larry Underwood i jego grupa.

Starowinka wita się z Larrym i Lucy. Potem jej wzrok pada na Nadine i momentalnie Abigail wyczuwa, że w tej kobiecie jest coś złego. Nadine również z początku jest przestraszona spotkaniem ze staruszką, bojąc się że przejrzy jej sekrety. Dlatego szybko zasłania się chłopcem i przedstawia go jako Joe. Chłopak po raz pierwszy od zarazy przedstawia się z imienia i nazwiska: Leo Rockway.

Nadine chce jak najszybciej odejść więc wymyślając pierwszy lepszy pretekst odchodzi, zabierając ze sobą Leo. Jak tylko kobieta znika jej z oczy, Abigail zaczyna zastanawiać się, czy rzeczywiście w tej kobiecie było tak ogromne zło, czy coś sobie uroiła.

Tego wieczora Nick siedzi przy świetle świecy i spisuje swoje myśli. Wie, jak ważna będzie elektryczność dla ich społeczności. Rozumie potrzebę powstania rządu, ale jest niechętny wstąpienia do niego. A w szczególności wolałby, aby Harold się w nim nie znalazł.

Tymczasem Frannie rozmyśla o swej ciąży i tym, że coraz trudniej ją ukryć. Odwiedza ją Larry Underwood, przynosząc prezenty dla niej i Harolda. To ich śladami podążali. Mężczyzna wyjaśnił jej, że odnajdywali pozostawione przez nią i Harolda ślady. Podczas rozmowy kobieta zgaduje, że Larry zaczął idealizować Harolda i po chwili decyduje się powiedzieć Larry'emu prawdę. Że zakochała się w Stuarcie i że od tego czasu Harold się zmienił. I nie jest pewna, czy na lepsze. Podaje mężczyźnie, jak trafić do domu Harolda, po czym odchodzi.

W nocy, leżąc obok Stu po raz pierwszy czuje, jak dziecko porusza się w jej brzuchu. Wywołuje to łzy ulgi i radości – zaraza jeszcze go nie zabrała.

Tymczasem Harold siedzi w ogrodzie swojego domu i zapisuje kolejne stronice swego dziennika. Przelewa na kartki swą nienawiść do Wolnej Strefy Boulder i jej mieszkańców. Daje sobie jeszcze kilka miesięcy. W tym czasie załatwi to, co musi zrobić, i w glorii i chwale przejdzie przez góry, gdzie Flagg będzie na niego czekał z otwartymi rękoma.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: Hardcases #3 The Stand: Hardcases #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.