Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #55

Spider-Man #55

Spider-Man #55

“Web of Life” – Part 4: "End Hunt"

Postacie
Streszczenie

Ben pomału zaczyna odzyskiwać przytomność. Jest bardzo obolały, ale wie, że musi natychmiast ruszyć do mieszkania Petera i Mary Jane, by powstrzymać Kaine'a oraz Grim Huntera. Tymczasem Kaine i Grim Hunter rozpoczynają walkę na śmierć i życie. Reilly po dotarciu do mieszkania Parkerów orientuje się, że nikogo nie ma w środku. Ben zaczyna poszukiwania swoich przeciwników.

W międzyczasie do swojego nowojorskiego laboratorium powraca Seward Trainer. Wie, że musi odnaleźć Bena nim będzie za późno.

Walka Kaine'a z Grim Hunterem przeniosła się z dachu na ulicę przed mieszkaniem Parkerów. Po chwili na miejscu pojawia się Scarlet Spider. Jednak w momencie, gdy szybuje prosto między swoich przeciwników, ponownie zaczyna odczuwać skutki ataku Kaine'a na swoją głowę. Ben z impetem spada na samochód. Tymczasem walka Kaine'a i Grim Huntera jest coraz bardziej brutalna. Wykorzystując chwilę nieuwagi przeciwnika Grim Hunter doprowadza do wybuchu samochodu, przy którym stoi Kaine. Odchodząc stwierdza, że jego zwierzyną jest Spider-Man. Dzisiejszą walkę dokończą kiedy indziej. Oddalającego się Grim Huntera zaczyna gonić Kaine, który właśnie doszedł do siebie. Równocześnie ostatkiem sił Ben umieszcza na nim nadajnik, po czym pada ze zmęczenia.

Scarlet Spider, odzyskawszy siły, wraca do swojego mieszkania, by zabrać magazynki z siecią i ponownie ruszyć za swoimi przeciwnikami. Na miejscu spotyka swojego przyjaciela, Sewarda Trainera. Opowiada mu o swoim spotkaniu z Kainem. Trainer jest bardzo zaskoczony jego słowami.

Kaine zdaje sobie sprawę, że Grim Hunter może być tym osobnikiem z jego wizji, który morduje Mary Jane. Musi go natychmiast powstrzymać. Nagle Kaine ponownie ma wizję śmierci żony Petera Parkera. Decyduje, iż musi ją odnaleźć.

W międzyczasie Grim Hunter stara się ponownie wpaść na trop Spider-Mana. Jednak nagle wyczuwa, ze Kaine jest bardzo blisko. Decyduje, że dziś zakończy się ich starcie. Po chwili dochodzi do konfrontacji. W jej trakcie Kaine mówi do przeciwnika, że wszystko, co dotyczy Spider-Mana, dotyczy i jego. Jego życie należy do niego. Nagle na miejscu pojawia się Scarlet Spider, który wymierza Kaine'owi serię ciosów zakończoną zastosowaniem strzałek paraliżujących. Osłabiony Kaine wpada do rzeki. Ben rzuca się za nim, by ten nie utonął. Gdy Reilly wynurza się stwierdza, że zarówno Kaine, jak i Grim Hunter uciekli. Scarlet Spider decyduje, ze musi niezwłocznie ostrzec Petera przed niebezpieczeństwem.

Tymczasem Grim Hunter odnajduje Kaine'a. Obaj zdają sobie sprawę, że tylko jeden z nich odnajdzie ich wspólny cel, którym jest Spider-Man. Konfrontację złoczyńców obserwuje nadjeżdżający na miejsce Gregor. Po chwili jego oczom ukazuje się umykający z miejsca Kaine, który wyciąga z siebie nóź myśliwski Grim Huntera. Następnie Gregor dostrzega klęczącego na ziemi Grim Huntera, który ma na twarzy znak pozostawiony przez Kaine'a. W ostatnich słowach Grim Hunter przeprasza Gregora, że zawiódł zarówno swojego ojca, jak i jego. Gregor przytula do siebie zwłoki tego młodego człowieka i zaczyna obmyślać plan zemsty.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.