Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #120

Web of Spider-Man #120

Web of Spider-Man #120

“Web of Life” – Part 1: "Lure Of The Spider"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider walczy z Tombstonem, który uciekł z więzienia kilkanaście godzin temu, na dachu furgonetki przewożącej pieniądze z banku. Złoczyńca chce wykorzystać pieniądze z napadu na odbudowanie swojej pozycji w świadku przestępczym. Po chwili Tombstone niszczy dach i zadaje nokautujący cios kierowcy, przez co furgonetka zmierza w kierunku restauracji. Ben w ostatniej chwili rzuca się przed pojazd i swoimi oplecionymi pajęczyną rękoma zatrzymuje go tuż przed szybą restauracji. Następnie wyrywa pobliską latarnię i rozwala ją na głowie Tombstone'a. Złoczyńca, zrobiwszy kilka kroków w kierunku oponenta, pada na ziemię. Całą sytuację obserwował z ukrycia Kaine.

Kravinoff Estate. Grim Hunter ogląda swoje materiały dotyczące Spider-Mana i ubiera swój kostium. Obiecuje, iż oczyści nazwisko rodowe w krwi Spider-Mana.

Na lotniskowcu w porcie Scarlet Spider walczy z członkami organizacji A.R.E.S., którzy próbują poprzez atak na lotniskowiec odbudować pozycję w terrorystycznym podziemiu. Na miejscu, oprócz policjantów, obecni są dziennikarze, wśród nich Betty Brant oraz Ken Ellis. Po pokonaniu ostatniego przeciwnika Ben oddala się z tego miejsca, mimo, że Ken Ellis stara się przeprowadzić z nim wywiad.

Stojący na dachu jednego z budynków Kaine ma niespodziewanie bolesną wizję, w której Mary Jane Watson-Parker jest ścigana przez tajemniczego osobnika, a po chwili zostaje zamordowana. Kaine decyduje, iż musi natychmiast działać.

Tymczasem na lotnisku w Pittsburghu Mary Jane żegna się ze swoją siostrą Gayle, która stwierdza, że widzi promienie szczęścia bijące od MJ. W odpowiedzi słyszy, że to wszystko zasługa rodziny, ale teraz musi jak najszybciej wrócić do domu, by być u boku Petera i cioci May.

Ben rozmyśla nad walkami, które stoczył dziś wieczorem. Jest przekonany, iż otrzymał dzięki nim potwierdzenie, że jest potrzebny temu miastu. Stwierdza, że nie podoba mu się pseudonim nadany przez Ellisa.

Tymczasem na lotniskowcu Grim Hunter, podążając tropem Spider-Mana, musi stoczyć brutalną walkę z pilnującymi tego miejsca żołnierzami, którzy szybko przekonują się o jego wyższości.

Ben odwiedza Betty Brant, która pracuje na balkonie swojego mieszkania. Chce, by dziennikarka zrobiła z nim wywiad, by mógł przedstawić swoją historię tak, jak wygląda. W odpowiedzi słyszy od kobiety, że pracuje ona nad swym obiektywizmem.

W międzyczasie Grim Hunter podąża za zapachem Spider-Mana, który jest już bardzo intensywny. Po chwili wpada na balkon przerażonej tym faktem Betty Brant. Domaga się od niej informacji o miejscu przebywania Spider-Mana. W odpowiedzi słyszy, iż właśnie się z nim minął. Grim Hunter decyduje się zostawić kobietę przy życiu na wypadek, gdyby przydała się później jako przynęta. Skacząc po dachach złoczyńca wyczuwa, że jest coraz bliżej zwierzyny, na którą poluje.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.